Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

BU TRİLYONLARIN KAYNAĞI NEDİR DEĞİŞİMCİLER?

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli geçtiğimiz aylarda gerçekleşen bir Osmaniye dönüşü sonrası verilen molada gazetecilerle sohbet etmiş ve bir gazetecinin  (Paralel yapının kongre isteyenlere ekonomik anlamda da destek verdiğini düşünüyor musunuz?) sorusuna cevabı şu olmuştu:

"Bunların çok yönlü harcamaları dikkat çekici hale gelmiştir. Seçim dönemlerinde iki ilçeye gitmemiş olanlar, Türkiye'yi nasıl dolaşıyorlar, kendi kaynaklarını mı kullanıyorlar, yoksa başka kaynaklardan yardım mı alıyorlar. Soracağız, 'bu harcamaları kaynağı nedir?' Böyle parti içi muhalefet anlayışına veya olağanüstü kurultay çağrısına katkı sağlayan işadamları var ise bunlar kimlerdir? Hepsini inceleyeceğiz, bilsinler. Bazı işadamları gruplar veya holdingler MHP'nin içişlerine karışanların faaliyetlerinin ekonomik katkısını üstlenmişlerse o işadamlarına vay gele. Hesabı kesin olarak sorulur, kim olursa olsun."

***

Bu açıklamalar üzerinde sadece dikkati güçlü kişiler duruyor ve bu gelişmeleri halen sorgulamaya devam ediyor. Bir milletvekili emeklisi olan kişi trilyonlarca para harcayarak, Türkiye genelindeki gezileri, salon toplantılarını, mitingleri nasıl düzenlemektedir?

Şehirleri donatan billboard afişlerini, gazete ve televizyonlara verilen reklamların parasını kim karşılamaktadır?

Bu durum "Bir lokma, bir hırka" durumu değil, su gibi akan meçhul trilyonların kaynağının sorgusudur.

Bu trilyonlarca harcamayı karşılayan kişi ve kurumlar hangisidir?

Bir Ülkücü ve MHP'linin trilyonluk harcama yapabilecek sermayesi olmayacağına göre, Ülkücü ve MHP'li olmayan kim yahut kimler Türkiye genelindeki masrafları karşılamaktadır? 

Masrafların karşılandığı Odeabank'taki havuz hesabı kime aittir?

17-25 Aralık'ın sembol ismi, milletin değerlerine söven meşhur işadamı Mehmet Cengiz'den trilyonlar alındığı ve alınan paranın pay edilmesinde kendi aranızda kavga yaşadığınız iddiası ne derece de doğrudur? Alındı ise aracı olan kimdir? 

Cemaatçi holdinglerin CEO'ları niçin toplantılarınızda, mitinglerinizde boy göstermektedir? 

Yargıtay'ın MHP kongre kararında AKP ve cemaat üyelerinden aldığınız destek gibi, hem AKP'li, hem cemaatçi işadamlarından aynı anda nasıl destek alabiliyorsunuz?

Yasadışı telefon kayıtlarını kamuoyunu önünde paylaşmaktan dolayı ömrü Aydın Doğan'ın medya kuruluşlarına tazminat ödemekle geçmiş birisi, bu trilyonluk masrafları karşılayamayacağına göre bu masrafları karşılayan kimdir? 

Birileri çıkıp kalem kalem bu trilyonların hesabını kamuoyuna vermelidir.

İsim isim hangi kişi ve kuruluşlar "MHP'deki operasyon için" para musluklarını açtı bunları bilmek Ülkücülerin hakkıdır.

"Para her şeyi yapar diyen adam, para için herşeyi yapan adamdır." sözüne uygun hayat yaşayanlar bu trilyonluk harcamaların hesabının verebilecek misiniz?

Şimdi de bunların musallat olduğu başka bir alanda, maddi durumu iyi olmayan, çeşitli borçları olan Ülkücü delegeler olmuştur.

"Kongrede oyunu verirsen maddi sıkıntılarını gideririz" şeklindeki ahlaksız teklifler bugünlerde çoğalmıştır.

Çünkü kaynağı belirsiz trilyonlarına güvenerek bu ahlaksız teklifleri yapabilmektedirler. Bu duruma örnek verebileceğimiz birçok il ve ilçe vardır.

Ülkücülerin "partimizdeki eksiklikler, yanlışlıklar varsa istişare yapılarak bunlar onarılsın" şeklindeki samimi duygu ve düşüncelerini parayla satın alınabilecek bir eşya olarak görenler bugünlerde kaynağı belirsiz paralarıyla seferberlik halindedir. Hangi Ülkücü delegeye, hangi teklifler yapıldı birçoğunu biliyorum ama Ülkücü delegeyi rencide etme hakkımızın da olmadığı biliyorum. Eğer kendileri Ülkücü Hareket üzerinde para ile oynanan oyunları deşifre etme kararı verirlerse, isimlerini ve yapılan teklifleri köşemde o zaman yayınlarım.

MHP üzerinde çok yönlü operasyon yapılmaktadır.

Bu operasyonun büyük bir parçasını da MHP'de "Değişim" yapmak için harcanan kaynağı meçhul trilyonlar oluşturmaktadır.

Bu dava şehidi, gazisi olan ve dua ile ayakta bir harekettir. Parayla değiştireceğini, dönüştüreceğini sananlar yanılmaktadır.

Kendilerinin parayla satın alınabilecek olmaları, Ülkücülerinde parayla satın alınabilecek kişiler olduğu fikrini bu şahsiyetsiz kişilerde doğurmamalıdır. Bu şahsiyetsizler bu yanılgıya asla düşmemelidir.

Ülkücü delegeye parayla musallat olma iğrençliğini bırakıp, şu trilyonlarca harcamanın kaynağını muhatapları hemen kamuoyuna açıklanmalıdır.

Bu parti dava partisidir. Para partisi değil… 

MHP'yi DYP, ANAP, AKP sananlara Ülkücüler öyle olmadığını elbette "Oyunu bozarak" öğretecektir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum