Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

CHP-HDP yancılığı kesmedi herhalde

İP Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Bursa’da yapmış olduğu MHP hakkında pespaye ve siyasi karakterlerine uygun “Seçim tarihi 2020 sonunu geçmeyecek, bu bir.İki, parlamenter sisteme hemen döneceğiz. Varsa öyle bir teklifleri hemen getirsinler.Bir de öyle MHP gibi otopark, büfe alıp da koalisyon olmaz. En az 5-6 tane sağlam bakanlık isteriz.” açıklamasını yaptıktan sonra,İP’in CHP-HDP menfaat yancılığının kendilerine yetmediği anlaşıldı.

CHP’den milletvekili transferleri, PKK’nın siyasi yaltakçısı HDP ile yapılan ittifaka bile rıza gösterdiklerini unutan, yerel seçimlerden sonra Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya gibi CHP-HDP ittifakıyla kazanılan belediyelere bile İP Genel Merkezi’ndeki görevlileri müdür, amir, şef olarak atamak için CHP’li belediye başkanları önüne paspas olanın kendileri olduğunu unutuyorlar galiba… İP Genel Başkan Yardımcısını bile İzmir Büyükşehir Belediyesine Ankara’dan müdür olarak gönderip, MHP’ye bu pespaye cümleleri kurmaya utanmıyorlar.

MHP’nin derdi bakanlık olsa, zaten defalarca istediği kadroyu alacak gücü vardır. Ama MHP, hükümete verilen desteğin sadece ülke çıkarları noktasında olduğunu defalarca ispatlamıştır.Lütfü Türkkan CHP’li belediyelere köstebek gibi nasıl yerleşiriz çabalarını sürdürürken, bu menfaat havuzu onlara yetmiyor ki, AKP’den 5-6 bakanlık isteyebiliyorlar.

Kayseri’den Ali Çelik isimli kardeşim, Ülküdaşım, Lütfü Türkkan’ın bu pespaye açıklamaları hakkında ve İP’in siyasi karaktersizliğini ifadee den Nasrettin Hoca’nın bir fıkrasını sosyal medya hesabından paylaşmış…

-Hocam, senin evliyalar katında ulu bir kişi olduğun söylenir, aslı var mıdır?
Hoca’nın böyle bir iddiası elbette yoktur ama bir kere soruldu ya cevaplar;
-Herhâlde öyle olmalı.
-Böyle kişiler zaman zaman keramet göstererek bu özelliklerini herkese kanıtlar. Hoca, madem kabullendin göster bir keramet görelim!
Hoca; pekâla şimdi size bir numara yapalım der, karşısında durmakta olan çınar ağacına;
-Ey ulu çınar çabuk yanıma gel!...Tabiî ne gelen ağaç var ne giden. Hoca yürümeye başlar ağacın yanına varır.
Akşehirliler; ne oldu Hoca ağacı getiremedin, kendin oraya gittin! diye gülünce,
Hoca; bizde kibir yoktur, dağ yürümezse abdal yürür der.

MHP hakkında sürekli “AKP’nin koltuk değneği” suçlamaları yapıyorlar ama 24 Haziran seçimlerinden sonra da sürekli AKP’ye “size destek veririz” açıklamaları yapıyorlar. Fıkradaki gibi “ağaç gelmedi, biz ağacın ayağına gideriz” triplerinde kendilerine kutsallık atfediyorlar.

Gerçi 24 Haziran seçimlerinden önce de Meral Akşener birden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı övmeye başlamıştı. Sayın Erdoğan’a o kadar hakaret ettikten sonra, birden şu cümleleri kurmaya başlamıştı.

“Tayyip Bey’in FETÖ’cülüğü yoktur” dedi, “FETÖ terör örgütü ile yapılan mücadelede Sayın Cumhurbaşkanı çok samimi.” dedi. Daha sonra hızını alamadı şunları söyledi:

“Gazi Mustafa Kemal’den, Aziz Atatürk’e geçiş son derece sevindiricidir.”

“Ayakların, Türk milliyetçiliğinden çekilerek Malazgirt Ovası’na otağ kurmaya yönelişi, Kızılelma seslenişi gayet memnuniyet vericidir.”

“Kerkük” sözcüklerinin duyulacak kadar seslendirilmesi bile, tarafımızda memnuniyetle karşılanmaktadır.”

Türkiye’nin manzarası bu hale geldiyse,MHP’ye teşekkür etmek yerine niçin hakaret ediyorsunuz diye de defalarca sordum.

24 Haziran seçimlerinden hemen sonra, İP Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş “İktidarın Mecliste tek başına çoğunluğu yok. İttifak kurduğu MHP ile birlikte götürecektir. Ola ki olumsuzluk yaşarsa İYİ Parti ile ittifak olur mu, olmaz mı; onları bilemem ama biz Meclis tıkanmasın, devlet çalışsın noktasında milletin hayrına olan her şeyde elimizi taşın altına koyarız” diyerek, İP kurucusu Mehmet Aslan isimli siyaset ikiyüzlüsü de “Sadece kanun çıkarmakla ilgili Adalet ve Kalkınma Partisinin bir avuç milletvekiline ihtiyacı var. Bunu İYİ Partiden de alabilir eğer devletin bekası, milletin geleceği ve millet için faydalı bir kanunsa MHP’ye ihtiyacı yok, İYİ Parti ile de çıkarabilir.” diyerek AKP’ye yanaşma kapısını açmışlardı.

Sarayı basmaktan bahseden Meral Akşener ve yanındaki siyaset yancıları ise Cumhurbaşkanlığının resepsiyonunda tüm dişlerini gösteren poz verdiler.

İP Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan da onlardan biriydi. Şimdi de AKP’den 5-6 bakanlık isteyerek siyasi yoklama çekiyor.

İP, “Grup Başkanvekilimizin malum yanlış ve kabul edilemez açıklaması, partimizin imasını dahi meşru görmediği ve göremeyeceği bir beyandır.” açıklamasını yapsa da Lütfü Türkkan’ın partisi için yoklama çektiğini ve Meral Akşener’den habersiz adım atmayacağını herkes bilir.

CHP’li belediyelere şef, amir, müdür yerleştirmekten tatmin olmayan İP’e 5-6 bakanlık verin de tatmin olsunlar. Ama İP milletvekili Mithat Can’a kesin bir bakanlık vermeniz şart oldu.

Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantılarıyla bile düşüp kalkanlar, siyasi menfaatleri için “neler yapmaz ki?” manzarasını izletiyorlar.

Figüran, İP Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ı sahnesinde izlediniz. Alkış alalım…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yıldıray ÇİÇEK Arşivi
SON YAZILAR