Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

CHP'DEN HABERİ OLMAYAN, CHP MİLLETVEKİLİ HALUK PEKŞEN!

Günlük bütün gazeteleri okurum, tüm haber sitelerini takip ederim, bugüne kadar hiçbir yerde ismini duymadığım birini geçen gün TBMM kürsüsünde konuşurken gördüm. Ekranda adı Haluk Pekşen olarak yazıyordu. CHP Trabzon Milletvekiliymiş…

Konuya geçmeden önce Haluk Pekşen'e direkt bazı sorular sorarak yazıma başlamak istiyorum.

O gün, kürsüye çıkmadan önce şuurunuzu kaybettirecek ölçüde alkol aldınız mı?

O gün, kürsüye çıkmadan önce iradenizi kaybedecek şekilde uyuşturucu kullandınız mı?

Günlük olayları, gelişmeleri hatırlamayacak şekilde Alzheimer  gibi bir hastalığınız mı var?

Konuşmanızı dinleyince bu soruların cevabı gerçekten çok önemli hale gelmiştir. Çünkü normal bir kafa ile yapılamayacak bir konuşmaya imza atmıştır.

Haluk Pekşen anladığımız kadarıyla kendinde olmadığı gibi, hangi partide olduğunu da unutmuş bir haldedir.

Adını ilk defa duyduğum, yüzünü ilk defa gördüğüm Haluk Pekşen TBMM kürsüsünden şöyle sesleniyordu: "Yeni anayasaya bakıyorsunuz. Abdullah Öcalan yani Devlet Bahçeli Bey'in deyimiyle İmralı canisinin yazdığı anayasa. Sayın Bahçeli sizi Türk Halkı sözünün eri bir genel başkan olarak tanıyor. O halde İmralı canisi, sizin tanımınız İmralı canisi, köşeye sıkışmış Erdoğan ve siz üçünüz yan yana nasıl olacak? Bunu nasıl izah edeceksiniz? Bu bir anayasa değildir. Bu Türkiye'nin bölünmesi projesidir."

***

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay da, kendi partisinin milletvekili olan Haluk Pekşen'in şuurunun yerinde olmadan konuşma yaptığına inanmış olacak ki, onun konuşmasını hemen şu şekilde düzeltme yoluna gitmiştir: 

"Gerek Genel Kurul gerek milletimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin Abdullah Öcalan'a bakışını, bakış perspektifini bilir. Milletvekilimizin kastı Devlet Bahçeli ile Abdullah Öcalan yan yana yana duruyor değildir. Böyle bir algı yoktur. Biz Sayın Bahçeli'nin Öcalan'a yönelik tutumunu da tavrını da biliyoruz, kamuoyu da biliyor" 

***

"İmralı tutanakları" kitabını meclis kürsüsünden sallayan Haluk Pekşen zahmet edip o kitabı okusaydı, teröristbaşı Öcalan'ı ziyaret eden HDP'li heyetin Öcalan'a "Başkanım, komisyon kurulmadan bir gün önce CHP'den vekil A.H. ile görüştük. Size selamı var. Newroz'da okunan mesajınızı çok beğenmiş. Derli toplu bir metin olduğunu söyledi. " mesajını ilettiğini, teröristbaşının da onlara "A. Bey ve Kemal'e (Kılıçdaroğlu) selamlarımı iletin" dediğini görürdü.

 

Haluk Pekşen, MHP ve Lideri Devlet Bahçeli'yle abuk sabuk mantıklar kurarak uğraşmak yerine, CHP'nin PKK'nın büyük partisi olma yolunda nasıl ilerlediğine kafayı yormalıdır. Ama öncelikle yazımızın başında sorduğumuz sorulara cevap vermelidir.

 "Kürdistan'ı kuracağız, Apo başkanın heykelini dikeceğiz" diyen, bölücülükten cezaevine girmiş olan PKK'lı Demirtaş'ı daha geçtiğimiz haftalarda cezaevinde ziyaret eden Fikri Sağlar, Eren Erdem, Orhan Sarıbal, Ali Şeker, Sezgin Tanrıkulu hangi partinin milletvekilidir?

PKK'lı Ahmet Türk'ü Mardin'e kadar giderek cezaevinde ziyaret eden Deniz Baykal, hangi partide genel başkanlık yapmış ve şu an hangi partinin milletvekilidir?

"Özerkliği getireceğiz", "Anayasanın 2. Ve 3. Maddelerini değiştireceğiz" diyen Kemal Kılıçdaroğlu hangi partinin genel başkanıdır?

Terör örgütü PKK'nın Suriye kolu olan YPG'yi "Terör örgütü olarak görmüyorum" diyen Kemal Kılıçdaroğlu hangi partinin genel başkanıdır?

"Çözüm için Öcalan'la görüşülebilir" diyen Kemal Kılıçdaroğlu hangi partinin genel başkanıdır?

Terör örgütü PKK'ya hizmet eden HDP'li belediyelere kayyum atanmasına ve emri direkt PKK'dan alan HDP'li belediye başkanlarının ve milletvekillerinin tutuklanmasına tepki gösteren Selin Sayek Böke hangi partinin genel başkan yardımcısı ve sözcüsüdür?

Her fırsatta terör örgütü PKK'nın ve teröristbaşı Öcalan'ın avukatlığını yapan Sezgin Tanrıkulu hangi partinin milletvekilidir?

Geçtiğimiz ay İstanbul- Kartal'da PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile Apo-PKK paçavraları altında ortak miting düzenleyen hangi partiydi?

Haluk Pekşen, PKK'nın büyük partisi olma yolunda ilerleyen CHP'nin haline bakmalı ve PKK-Öcalan konusunda günah galerisi olmayan tek parti MHP ve tek lider Devlet Bahçeli'yle uğraşmaktan utanmalıdır.

MHP'nin olduğu yerde Anayasa'nın ilk dört maddesinin hiçbir güç tarafından değiştirilmeyeceğinin, özerklik ve federasyon gibi kavramların hayata geçirilemeyeceğini tüm dünya bilirken, Anayasanın 2. ve 3. Maddesinin değiştirileceğini, özerkliği getireceğini vaat eden partisi CHP ile MHP'yi karıştırma gafleti, Haluk Pekşen'in cevabını vermesini beklediğimiz sorularla mı alakalıdır acaba?

Evet, Haluk Pekşen o gün kürsüye hangi şart ve atmosferde çıktın, anlatsan da bizde senin hakkında kararımızı net versek…

AKP'nin MHP'nin çizgisine gelmesi mi, CHP'nin PKK'nın çizgisine hızla gitmesi mi ülkeye faydalıdır?

AKP'nin MHP ile Anayasa değişikliği yapması mı tehlikeli olur, yoksa CHP ile HDP'nin beraber hareket etmesi mi?

Ortalama bir zekâ sahibi bile bunların ne manaya geldiğini anlar.

Elinde salladığı kitapta, kendi partisine selam yollayan teröristbaşı Öcalan'ı okumayan Haluk Pekşen'e de neler anlatıyoruz biz…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum