Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Cumhur İttifakının Protokolünü Bozmaya Çalışanlar!

"Bölge insanı Türkiye'nin Barzani'ye sert hareketinden rahatsız oldu. Hatta MHP ile ittifaktan da çok mutlu değiller" diyen danışman İlnur Çevik'in, "Yani bir AK Partilinin oyunu MHP'ye vermesinin, Cumhur İttifakı dışındaki herhangi bir partiye vermesinden farkı yoktur." Diyen AKP yandaşı yazar Nuh Albayrak'ın, "Diyelim ki AK Parti'ye oy vermedin de gittin, Cumhur İttifakı'nın bir diğer ortağı MHP'ye oy verdin. Bunun sana ve ülkeye getirebileceği riskleri hesapladın mı?" Diyen AKP yandaşı yazar Süleyman Özışık'ın, hangi kripto damar adına konuştuğunu ve yazdığını sorgularken şimdi de Tuğrul Türkeş "Cumhur İttifakı Dağılacak" başlığıyla her yere haber oldu.

Tuğrul Türkeş, Haber Türk ekranlarında ''Seçimden sonra iki parti arasında ittifak sürmeyecek. Sayın Bahçeli bunu meydanlarda söylüyor. Hem Cumhurbaşkanı'na hem de AK Parti'ye oy vermek lazım. Yoksa bu iş amacına ulaşmaz. O zaman da Türkiye bir iki seneye tekrar seçime gider'' değerlendirmesini yaparak, kurnazca "MHP'ye oy vermeyin" çağrısında bulunmuş… AKP içinde bu ayıbı işleyenler gün geçtikçe artıyor.

Cumhur ittifakına sadık bir şekilde davranan MHP'li hiçbir yönetici ve yazardan "AKP'ye oy vermeyin" diye bir çağrı ve ima olmazken, bunların bu ayıbı işleme adına korkusu ve telaşı nedir?

4 Mayıs 2018 tarihinde AKP Genel Başkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında şu ifadelerin geçtiği 'Cumhur İttifakı' Protokolü imzalanmadı mı?

"Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ) ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Yenikapı'daki mili diriliş ruhu ile harekete geçmiş, devleti ve millet iradesini tahkim eden bir Anayasa değişikliği neticesinde güçlü bir yönetim sistemi getirmiştir. Böylelikle Türkiye yeni bir siyasi sürece girmiştir ve bundan geriye dönüş olmayacaktır. Cumhur İttifakı, Türkiye'yi hedef alan saldırılar karşısında parti çıkarları ve günlük siyaset hesapları yapmaksızın ortak bir duruş ortaya koymaya ve Türkiye'yi zayıflatarak uluslar arası operasyonlara açık hale getirmeye yönelik her türlü faaliyetin karşısında yer almaya kararlıdır."

***

"Cumhur ittifakı" karşısında yer alan ittifakların adeta birbiri için seferber olmuşken, AKP içinde ittifak ahlakına ve sözleşmesine bu aykırı konuşmalar niçin yapılmaktadır?

CHP, İP'e kurbanlık koyun gibi milletvekillerini gönderiyor, CHP'li milletvekilleri "CHP'ye oy vermiyorsanız, İP'e oy verin " çağrısında bulunuyor, Meral Akşener "HDP barajı aşıyorrr aşıyorrr" diye televizyon ekranlarından HDP propagandası yapıyor ama gel gör ki, Cumhur ittifakının bir mensubu olan AKP'nin bazı yönetici ve yazarları "MHP'ye oy vermeyin" diyecek kadar kendilerini küçültüyorlar.

Tuğrul Türkeş sen 'Cumhur İttifakı' protokolünde gerek Sayın Erdoğan'ın, gerekse Sayın Bahçeli'nin altına imza attığı "Cumhur İttifakı" sadece bir seçim ittifakı olmayıp, Türkiye'ye yönelik iç ve dış kaynaklı hasmane girişimler karşısında, millî ve ahlâkî bir duruş ve bu çerçevede sürdürülecek tarihi bir birlikteliktir." ifadelerini mi bozmaya çalışıyorsun?

"Cumhur İttifakı Dağılacak" ifaden bir kere AKP-MHP birliğini baltalamak ve kendi genel başkanını yalancı çıkarmaya çalışmaktır.

Seçim öncesi "Cumhur İttifakı Dağılacak" demek, 15 Temmuz sonrası oluşan anlamlı milli birlikteliğin içini boşaltmak demektir.

"MHP'ye oy vermeyin" demek AKP-MHP arasındaki sıcak ilişkiye fitne-fesat ateşi atmak demektir.

Bu süreçte bunu yapan kim olursa olsun emin olun, hem AKP'nin, hem MHP'nin düşmanıdır.

''Seçimden sonra iki parti arasında ittifak sürmeyecek. Sayın Bahçeli bunu meydanlarda söylüyor." Diyen Tuğrul Türkeş hem yalan söylüyor, hem de iftira atıyor.

MHP Lideri Devlet Bahçeli hangi gün bunu söyledi?

Tamam, hem AKP'nin, hem MHP'nin kendi milletvekili adayları var, kendine oy isteyecekte, ittifak içinde bulunan partilerin birbirine yalan ve iftira üzerinden kurnazlıklar sergilemesi siyasi ahlakın hangi ölçüsüne uyuyor?

"AKP mecliste güçlü olmalı" dersin, "Oylarınızı AKP'ye verin daha çok hizmet edelim" dersin bu gayet doğal ve olması gereken deriz de, "MHP'ye oy vermeyin" demek nedir yahu?

"Cumhur ittifakının " anlam dairesi etrafında samimice duran MHP'ye gönül verenleri niye ötekileştiriyorsunuz?

Sahada AKP tabanının büyük ilgi gösterdiği MHP milletvekilleri adayları da "AKP'ye oy vermeyin" diye Türkiye'yi gezse bu Cumhur ittifakının anlamı ne olur biliyor musunuz?

İlnur Çevik, Nuh Albayrak, Süleyman Özışık, Tuğrul Türkeş kim adına konuşuyor yahut konuşturuluyorsa Cumhur ittifakına samimice bağlı olan MHP'ye gönül verenleri kızdırıyor ve küstürüyor…

Sayın Erdoğan bunların önüne geçmeli ve susturmalıdır.

Cumhur ittifakının güçlü ve galip gelmesi için her sözünü çok ölçülü ve vurgulu kullanan MHP'nin duruşu bozulmaz. Ama bu tür adamların konuşmaları, yazıları karşı cepheye malzeme olmaktadır.

Tuğrul Türkeş'in bu sözlerinin kullanım alanına bakın kime ne faydası olmuştur?

MHP'ye oy verecek olan kişiler, Tuğrul Türkeş konuşunca oy vermekten mi vazgeçecek?

Tuğrul Türkeş, sadece ve sadece Cumhur ittifakını sorgulatıyor ve yargılatıyor.

Bu durumunda Recep Tayyip Erdoğan'a dostluk olmadığını herkes görmelidir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.