Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

DAVUTOĞLU'NUN CİCİ TERÖRİSTİ ARANIYOR!

Geçtiğimiz hafta haber ajanslarına "Ankara Merasim Sokak'ta 17 Şubat 2016'da askeri servis araçları geçerken düzenlenen terör saldırısıyla ilgili, aralarında terör örgütü PKK'nın Avrupa'daki elebaşlarından Zübeyir Aydar, Remzi Kartal, Kandil'deki yöneticileri Cemil Bayık, Murat Karayılan ve Fehman Hüseyin ile PYD lideri Salih Müslim'in de aralarında bulunduğu 48 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı." şeklinde bir haber düştü. Bu haber içinde tek dikkat çeken Salih Müslim isimli alçaktır.

Çünkü Salih Müslim tüm uyarılara rağmen Türkiye'de baş konuk olarak ağırlanan birisiydi.

PYD Başkanı Salih Müslim, yine bir Türkiye ziyareti dönüşü verdiği röportajda "Kürdistan'ı Türkiye ile birlikte kuracağız, Türk yetkililer bana çok iyi davrandı, Dışişleri yetkilileriyle daha öncede görüşmüştüm, hedeflerimizden asla sapmayacağız" açıklamasını yapıyordu.

Türkiye üzerinden bu alçağın emrinde olan Kobani'deki PYD'li teröristlere ulaştırılmak üzere peşmergeler aracılığıyla silahlı yardım konvoyunu gönderilmişti.

Suriye'de yaralanan PYD'li teröristler Türkiye'de tedavi ettiriliyordu.

Salih Müslim'in emrindeki PYD'li teröristler Türkiye tarafından eğitiliyordu.

Bugün ise gelinen nokta PKK'lı Salih Müslim terörist olarak aranıyor.

Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu "Salih Müslim'i Türkiye'ye getiriyoruz. Arka arkaya jestler yapıyoruz. Bir anlamda, 'meşru görüyorum seni' diyoruz." diyerek Salih Müslim'e sahip çıkıyordu.

Ahmet Davutoğlu'nun arka arkaya jest yaptığı, meşru gördüğü Salih Müslim hakkında şimdi terörist olarak yakalama kararı çıkarıldı.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli "Normal olmayan Başbakan Davutoğlu'nun bu kadar pervasızlığıdır. Fotokopi Başbakan'ın ağzından çıkanı kulağı duymuş mudur? Davutoğlu PYD terör örgütünü ne hakla, hangi yetkiyle meşru görmektedir? PYD'yi meşru görmek, PKK'yı meşrulaştırmak demektir. PYD'yi meşru görmek şehide, şühedaya küfür etmektir." şeklinde defalarca uyardığı halde, Salih Müslim'le ilişkileri "Stratejik derinlik" adına yürütmüşlerdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'da AKP'nin Salih Müslim'le olan ilişkilere anlamlar yüklüyordu.

Oysa biz Salih Müslim'e ilk günde alçak diyorduk, bugün de.

Bu da demek oluyor ki, bu ülkede adım atılacak hangi konu olursa olsun ilk akıl alınacak kişiler Türk milliyetçileridir.

PKK açılımı, Fetö, Avrupa Birliği, Irak ve Suriye ilişkileri, ABD, Kıbrıs vb. konuların hepsinde haklı çıkan bir Devlet Bahçeli gerçeğini bugün herkes daha net anlamıştır.

PKK'lı Salim Müslim'i meşru gören ve ona arka arkaya jestler yaptığını ifade eden Ahmet Davutoğlu'nun ismi bugün unutulmuşken, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin ağzından çıkacak her şey pür dikkat takip edilmektedir. Bu gurur ve her konuda haklı çıkan bir lider Türk milliyetçileri için iftihar kaynağıdır.

Başbuğ Türkeş'in yıllar önce ifade ettiği "Hükümetler gaflet içinde olabilir. Oluyorlar. Hata yapabilirler. Yapıyorlar. Ama biz milletçe onları uyarmanın, doğru yola getirmenin görevini yapmalıyız" sözü Türk milliyetçileri için ölçüdür. Bugün MHP'nin haklı çıkan ve AKP'nin birçok konuda geldiği noktaya bakarak, bu sözü daha iyi anlayabilirsiniz.

2014'de "Salih Müslim PKK'lı terörist" dediğinde oralı olmayanların, 2016 yılının sonunda Salih Müslim'e "PKK'lı terörist" diye yakalama kararı çıkarmasını, bu açıdan tarihe acı bir tebessümle not alıyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.