Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

DEFRETİ DÜRÜLENLER

MHP, 1 Kasım 2015 ve 15 Temmuz 2016 arasında FETÖ merkezli, çok cepheli bir operasyon yaşadı. FETÖ'nün yargı boyutu, bu operasyonun ana merkezini oluşturdu. MHP içindeki kimi bu durumu bilerek, kimi de bilmeyerek bu operasyon içinde yer aldı. Bu operasyonda en çok kullanılan ve ön planda olan tiplere de bakın ya "milletvekili adayı olamadım", ya da "milletvekili seçilemedim"  düşüncesinde olanlardı. Kripto FETÖ'cülerde zaten işaret bekliyormuş…

15 Temmuz darbe girişiminden sonra bunların hepsi "başımıza bir iş gelecek" korkusundan ortadan kaybolmuştu. Ne sesleri çıkıyor, ne görünüyorlardı. 16 Nisan referandumu öncesi Hayır cephesinde başlarını uzatarak, CHP'nin, HDP'nin, Doğu Perinçek'in safından tekrar piyasaya çıktılar. Referandumda özellikle CHP'nin kucağında yaptılar tüm yolculuklarını… 

Bunları CHP'nin belediyesi, CHP'nin televizyonu, CHP'nin insan gücü oradan oraya taşıdı. 

O yüzden şimdi CHP'ye karşı çok vefalılar ve CHP'ye toz kondurmuyorlar. 

PKK'lılarla birlikte yürüyen CHP'nin bu halini bile o yüzden kutsallaştırıyorlar.

Bunları şişirdiler şişirdiler, şimdi yeni parti kurmak için yola koyuldular. 16 Nisan referandumunu "Bu sistemde AKP-CHP gibi iki parti kalıyor, diğer partilerin artık bir önemi yok" diye değerlendirip, MHP'ye saldırıyorlardı. Şimdi nasıl oluyorsa yeni bir parti kurmak için kolları sıvadılar.

Yeni partiyi Meral Akşener üzerine kuracaklar ama aynı merkezden yönetilen Ümit Özdağ, yeni parti adına şimdi en çok açıklama yapan kişi durumundadır. Ya ihtirasları için ön plana çıkmaya çalışıyor, ya da malum merkezler "sende ön planda ol" diye talimat verdiler.

Meral Akşener MHP ile ilgili "Ben kendimle ilgili o defteri kapattım." demiş… 

Oysa MHP, tekrar milletvekili adayı yapmayarak 7 Haziran seçimlerinde defterini dürmüştü.

Meral Akşener MHP'ye 3 parti (DYP, ANAP, AKP) defteri kapatarak gelmişti. 

Oysa DYP'de siyaset yaparken de "Uzun süredir DYP'yi bırakıp başka bir partiye geçeceğim yolunda spekülasyonlar yapılıyor. Ben 1993 yılı Kasımında DYP'ye üye olup nikâh kıydım. Benim nikâhım "Katolik Nikahı" gibi boşanması olmayan bir nikahtır. DYP üyesi olmayı şeref sayıyorum. Benim evladıma bırakacağım tek miras DYP'dir" demiş ve sonra parti parti gezmişti. Ve şimdi de 5. Partisinin yollarını hazırlıyor.

"Hepsi de CHP'leşmişken niye parti kuruyorlar ?" diye elbette düşünen olacaktır. Ama bunlara talimat verenler "MHP'yi ele geçiremediyseniz, MHP'yi sürekli meşgul edin" demiştir. Yoksa hazır partileri CHP, hazır genel genel başkanları Kılıçdaroğlu orada duruyorken niye yeni parti kursunlar?

Bakalım yeni partide ön planda Meral Akşener mi yoksa Ümit Özdağ mı tutulacak… Ama kim tutulursa tutulsun siyasetteki figüranlıkları artık belli olmuştur.

MHP'yi bölme, parçalama, meşgul etme misyonu adına yeni parti kurdukları ortadadır.

MHP, bu CHP'leşmiş figüranlara aldırmadan yoluna devam etmelidir.  Eksiğini tamamlayarak, yanlışlarını ortadan kaldırarak, daha güçlü bir şekilde önüne bakmalıdır.

MHP'ye Başbuğ Türkeş zamanında da aynı tezgâhlar kurulmuştu. Tezgâhı kuranlar asla başarılı olamadı. Şimdi kuranlarda asla başarılı olamayacaktır.

 Tarihi boyunca MHP'nin önüne hep barikatlar koydular. MHP hepsini eze eze geçti. MHP sıradan bir parti değil, Türk milletinin beyni ve yüreğidir. Bunu bilen hiçbir Ülkücü için mesele yoktur.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.