Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Delikanlı olun da cevap verin!

CHP, İP saflarında utanmaz siyasetçilerin, medya kuruluşlarının olduğu bir güruh var. Bunların ne yüzleri kızarıyor, ne utanma duyguları var. Meral Akşener, Ümit Özdağ, Sabahaddin Önkibar, Sözcü, Cumhuriyet, Oda Tv, Yeniçağ, bunların başında geliyor. Karakterleri, yapıları, uyumları, iftiraları, zekâları bire bir aynı…

Bunlar “Lahanayı Yerken Kıtır Kıtır Sapına Gelince Mee…”diyen türden bir ekip dayanışması yapmaktadır.

Bunların en son birleştikleri konu da “Teröristbaşı Öcalan ve avukatları” arasında gerçekleşen görüşmeden ürettikleri yalan, iftira ve telaşları olmuştur. Neymiş efendim AKP hükümeti “teröristbaşı Öcalan ve avukatlarının görüşmesini” İstanbul seçimlerine yönelik adım atmak için gerçekleştirmiş…

Bunlar kendilerini “Hele hele PKK, onun YPG’siyle, onun HDP’siyle iş birliği yapıp seçim kazanma sevdasına kapılanların ağızlarına böyle bir görüşmeyi almamaları lazım.” Şeklinde uyaran MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi bile yazdıkları senaryoya dâhil etmeye çalıştılar. Yüzsüz olunca hiçbir uyarı da işlemiyor bunlara…

Hadi diyelim teröristbaşı Öcalan ve avukatları arasındaki görüşme İstanbul seçimlerine yönelik olsun… O zaman tüm pişkinliği, yüzsüzlüğü, utanmazlığı bir kenara koyun da, 31 Mart seçimlerinde HDP ile ittifak yaparken siz teröristbaşı Öcalan’la ne karşılığında anlaşmıştınız?

Zaten teröristbaşı ve yanındaki teröristlerin oylarıyla, Kandil’deki teröristlerin gelip oy kullanmasıyla değil, onların yönlendirmesiyle hareket eden HDP’nin oylarıyla Ankara’da, İzmir’de, Antalya’da, Adana’da, Mersin’de, Hatay’da kazanmadınız mı? İstanbul’da HDP’nin tüm oylarını almadınız mı?

"Üç beş oy için şimdi bebek katili ile pazarlığa oturuyorlar. Şubat’ta Öcalan’la görüşüyorlar demiştim. Şimdi foyaları ortaya çıktı. Bir kere de delikanlı olun be" diyen Meral Akşener 31 Mart seçimlerinde sen teröristbaşı Öcalan’a neyini verdin de HDP ile birleşip CHP’yi kazandırdınız? Hadi delikanlı ol da açıkla. Bekliyoruz.

Açlık grevlerinin bitirilmesi noktasında “PKK ile hangi konularda anlaşma yapıldı” diyen Meral Akşener delikanlı olamıyorsa, hadi sen ol da 31 Mart seçimlerinde terör örgütü PKK ile bir anlaşma yaptınız da, teröristbaşı Murat Karayılan’ın “Türkiye’deki ‘demokrasi güçleri’ (CHP-SP-HDP- İP) demokratik kimseler, çevreler, sanatçılar, yazarlar Erdoğan ve Bahçeli’ye karşı durmaları gerekiyor.” Çağrısına uyarak CHP, HDP, İP ittifakını kurdunuz?

Bir de teröristbaşı Öcalan’ın avukatlarıyla görüşmesi konusunu yalanla, iftirayla işleyerek “Sahi 31 Mart’a kadar “Beka” istismarı ya da ticareti yapan AKP-MHP iktidar bloku, birkaç hafta içinde ne oldu da bu kavramı veya tehdidi hiç ağızlarına almıyor?” diye yazılar yazan Oda tv yazarı müptezel Sebahattin Önkibar var. Onu adam yerine koyup delikanlılık beklediğimden değil de, bu utanmaz ekip içinde yer aldığı için ona da soruyorum: 31 Mart’ta CHP PKK ile nasıl bir anlaşma yaptı ki, HDP oyunu CHP’ye akıtmış, birçok yerde kazanmasını sağlamıştı?

Tüm provokatörlük kokan, manipülasyon haberlere imza atan Oda Tv’de yazar Talat Atilla’nın "Avukatları Öcalan’a, HDP yönetiminden kendisine yakından bağlı bazı önemli isimlerin 'Seçimi boykot edin' önerisini getirdiler" içerikli yazısını haberleştirmişti.

Bu haber üzerine teröristbaşı, alçak Öcalan’ın avukatları “Özellikle belirtmek isteriz ki 2 Mayıs ve 22 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen her iki görüşmede de ne Sayın Öcalan’ın ne de biz avukatların İstanbul seçimlerine dair bir gündemi ve beyanı olmamıştır” açıklamasını yaparak aslında bunları sevindiren açıklamayı yapmıştır.

Çünkü aynı Oda Tv, aynı gün “HDP resmi açıklama yaptı” başlığıyla bir haber yaptı. HDP Eşbaşkanı Pervin Buldan "Hakkında şüphe ve soru işareti olmaması gereken en net parti HDP'dir" diyerek, İstanbul'da 23 Haziran'da tekrarlanacak seçimde Millet İttifakı'nın CHP'li adayı Ekrem İmamoğlu'na tam destek verme konusunda net olduklarını ve artık sahaya da ineceklerini söyleyerek aradaki oy farkını 250 bine çıkaracaklarını söyledi.

Bu yüzsüzlerin korkusu teröristbaşı Öcalan’ın avukatlarıyla görüşmesine dayanarak “HDP kararını değiştirir, bizi terk eder, seçimlerde yine bizi desteklemez mi?” şeklindeydi. Teröristbaşının avukatlarının açıklaması ve HDP’nin hiç tavrını değiştirmeyen duruşu herhalde CHP’yi, Meral Akşener’i, Oda Tv’yi, Sözcü’yü, Cumhuriyet’i, Sebahaddin Önkibar’ı, Yeniçağ’ı, Ümit Özdağ’ı oldukça mutlu etmiştir.

O halde biz HDP’nin bu son açıklamasına dayanarak tekrar soralım. Yüzsüzlüğü, pişkinliği bir kenara bırakarak cevap verin. 31 Mart’ta teröristbaşı Öcalan’a, Kandil’e, PKK’ya ne verdiniz ki HDP oyunu size verdi?

23 Haziran’da Öcalan’a, Kandil’e, PKK’ya ne vereceksiniz ki, HDP oyunu yine size verecek?

Hadi CHP, Meral Akşener, Ümit Özdağ, Cumhuriyet, Sabahaddin Önkibar, Oda Tv, Sözcü, Yeniçağ cevap versin. Biraz delikanlı olun be…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.