Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Demirtaş, “Saygın siyasetçi” şehit yakını “inek hırsızı” öyle mi?

Gittiği şehit cenaze törenlerinde PKK-YPG ve HDP’ye yakınlığından dolayı büyük tepki gören Kemal Kılıçdaroğlu’na gittiği son şehit cenaze töreninde de taşlı, sopalı, yumruklu tepkiler gösterilmişti. Çubuk’un Akkuzulu köyünde canını nerdeyse zor kurtardı. Gerçekten çok büyük tehlike atlattı. Cenaze töreninde tepki göstermeyen hemen hemen kimse yok gibiydi. Olaylara şehidimizin yakını olan 60 yaşındaki Osman Sarıgün isimli vatandaş da dahil oldu. Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruk atma suçlamasıyla gözaltına alındı. Daha sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. O günden sonra CHP, İP, HDP yöneticileri ve medyası Osman Sarıgün’ü itibarsızlaştırmak için ellerinden geleni yapmaya başladılar.

Şehit yakını Osman Sarıgün de zaten “Daha öncesinde haber kanallarında izlediğim bir haberde, Kılıçdaroğlu’nun ‘PKK terör örgütü değildir’ şeklindeki verdiği demeç aklıma gelince Kılıçdaroğlu’na doğru ‘Yuh’ diye yüksek sesle bağırmaya başladım.” diyerek tepkisinin temel nedenini göstermişken, ona yönelik “İnek hırsızı” suçlamasıyla konuyu başka alanlara çekmeye çalıştılar. Şehit yakını Osman Sarıgün’ün “adli sicil kaydına” ulaştım. Sicilinde görünen hiçbir suçu yok. Niye bu tür suçlamalara yahut iftiralara maruz kalıyor onu da bilemiyorum. Ama kendine “İnek hırsızı” diyenlere tek tek dava açacağını da öğrendim. Şehit yakını Osman Sarıgün’e yardımcı olayım. “İnek hırsızı” muhabbetini yapanlar şunlardan oluşuyor.

CHP-HDP yancısı İP Genel Başkanı Meral Akşener “İnek hırsızından kahraman çıkarmak ahmaklıktır” dedi. Sonra diğerleri boncuk tanesi gibi dizilmeye başladı.

Sözcü Yazarı Soner Yalçın “İnek hırsızınısavunarak anti-emperyalist olunmaz. Lince neyin-kimin sebep olduğunu ortaya çıkararak anti-emperyalist olunur.” diye yazdı. Sözcü Yazarı Rahmi Turan “İnek hırsızı bir kahraman (!)” diye yazı yazdı. Sözcü Yazarı Uğur Dündar “İnek hırsızından kahraman çıkar mı?” diye yazdı.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık “Sayın Genel Başkanımıza yumruk atan inek hırsızı ise elini kolunu sallayarak geziyor” açıklamasını yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba “İnek hırsızı bir alçak, genel başkana yumruk atıyor en az onun kadar alçaklar da elini öpüp, resim çektiriyorlar.” diye açıklama yaptı.

Tiyatrocu Metin Uca “İnek hırsızı lümpen zavallı hırtı kahraman yaptılar” diye sosyal medya paylaşımı yaptı. İncelense daha birçok kişinin bunların diliyle konuştuğu, yazdığı ortaya çıkacaktır. Şehit yakını Osman Sarıgün’ün avukatları artık bu manada görevlerini yapacaktır. Osman Sarıgün’ün Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik işlediği eyleme de elbette gereken neyse yargı onu yapacaktır. Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıyı asla tasvip etmiyorum. Sadece sebep ve sonuç ilişkisinde yaşananları değerleniyorum.

Peki “İnek hırsızından kahraman çıkarma” diye nutuk atanlar kimlerdir?

Hepsi de PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile ittifaka alkış tutan, katkı sunan kişiler…

İnek hırsızından kahraman çıkmaz” deyip, terörist Demirtaş’tan kahraman yaratan zavallılar.

Ankara’da, İstanbul’da, İzmir’de, Adana’da, Antalya’da PKK’nın siyasi kolu HDP ile ittifak yapıp CHP adaylarını destekleyen, teröre yardım ve yataklıktan cezaevinde yatan terörist Demirtaş için sürekli serbest bırakılması çağrısı yapan Meral Akşener “İnek hırsızı” nutukları atıyor.

Geçmişte “Şehit ailelerini aldattı” diyerek “Meral Akşener o sırada, Tansu Çiller'in ebedi başkanı olduğu Zübeyde Hanım Şehit Analarını Koruma Vakfı'nın maaşlı müdürüydü. Çiller çifti, haberlerimizin kamuoyundaki etkisini görünce, ilginç bir karar aldı. Meral Akşener bu kararı, ARENA programında milyonlarca TV seyircisine şöyle duyurdu:

''Antalya Beldibi'nde, Çiller Ailesi'nce inşa edilmekte olan pansiyonun geliri, Zübeyde Hanım Şehit Anaları Vakfı'na bırakılacak, aile bu işten hiçbir gelir sağlamayacaktır!..''

Pansiyon dedikleri lüks otelin inşası hızla tamamlandı ve şehit anaları avuçlarını yaladı! Çünkü tesisin işletmesi, çoktan Bursalı bir işadamına verilmişti. Biz de Meral Akşener'in sözlerine inanmakla, seyircimize karşı çok zor bir durumda kalmıştık.” cümlelerini yazan Uğur Dündar şimdi Meral Akşener’den kahraman yaratmaya çalışıyor, “İnek hırsızı” muhabbetiyle CHP-HDP-İP ittifakının avukatlığına soyunuyor.

CHP’nin HDP ittifakına zerre sesi çıkmayan, CHP’lilerin terörist Demirtaş’ı kahraman yapmasına yazacak cümlesi olmayan Soner Yalçın anti-emperyalist tahlilleri yapıyor.

Terörist Demirtaş için köşesinde “Selahattin Demirtaş, Edirne mahpushanesinde hapis yatıyor. Dört duvar arasında sesini nasıl duyuracak?

Bir de buna “demokratik, âdil bir yarış” diyorlar!

Neresi demokratik, neresi âdil bunun?

Zincirli demokrasi olur mu?” şeklinde ağıtlar yakan Rahmi Turan da “İnek hırsızı”propagandası yapan kervana katılmış…

Terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklıktan tutuklanan HDP’li milletvekillerine "Bu darbe ve dikta düzeni ile mücadele edeceğiz" diyerek destek veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba şehit yakınına hakaretler yağdırıyor.

Kayseri gibi şehidi çok olan bir yerin milletvekili olan Çetin Arık bir gün olsun CHP’nin PKK-HDP ilişkisine eleştirisi olmadı, şimdi “inek hırsızı” nutukları atıyor?

Söz konusu MHP, Ülkücüler, Devlet Bahçeli olunca alçak alçak yorumlar yapan ama terörist Demirtaş ve HDP söz konusu olunca şirinlikler yapan tiyatrocu Metin Uca da kendi zavallılığına bakmadan şehit yakınına “inek hırsızı” diyerek hakaret etmiş…

PKK’lı teröristlere “PKK’lı gençler onurumuzdur, sahip çıkacağız. Sahip çıkmamak onursuzluktur, cenazesine, evladına sahip çıkmamak onursuzluktur, bu vahşete sessiz kalmak onursuzluktur. Biz böyle bir onursuzluğu kabul etmeyeceğiz." diyen..

793 şehit verdiğimiz Hendek olaylarında PKK’lı teröristlere “Cizre, Sur, Nusaybin, Silopi kahramanca direniyor. Bu halk boyun eğmiyor. Yarın Kürt halkının tarihi yazıldığında bugünler çok özel olarak tarihe not düşülecektir. Cizre, Sur, Silvan, Nusaybin, Gever, Kerboran, Derik, Silopi, Şırnak... Gerçekten tarih yazıyorlar.”şeklinde destek veren…

"YPG Fırat'ı geçecek, sen de mal mal bakacaksın" şeklinde Türk devletini alaya alan...

Türk askerini ve polisinin terör örgütlerine karşı verdiği mücadeleyi “Gazetelere bakın büyük temizlik operasyonuymuş… Siz kimsiniz ya? Siz kimi nereden süpürüyorsunuz? Siz ancak bu toprakların kanalizasyonunu temizlersiniz. “ şeklinde aşağılayan terörist Demirtaş’a sahip çıkıp, şehit yakınına “İnek hırsızı”demek sizin alçaklığınızdan başka bir şey değildir.

Kemal Kılıçdaroğlu ise Selahattin Demirtaş gibi birine “Saygın siyasetçi” diyorsa, “Selahattin Demirtaş saygın bir siyasetçidir. Selahattin beyin hapiste olmasını gerektiren ne var? Niye hapiste? Niye içeride. Hangi gerekçeyle içeride?” diye kendini parçalıyorsa yarın ilk iş şehit yakınlarına açtığı davadan vazgeçmeli ve onlara “terörist” demesinden dolayı özür dilemelidir.

Bak terörist Demirtaş’ın şehit ettirdiği askerimiz, polisimiz geri gelmiyor ama Kemal Kılıçdaroğlu’nun yüzünde iz bile kalmadı.

Siz teröristlerden kahraman yaratırsanız, olacakları tahrik eden ve provokatörlük yapan siz olursunuz. Gittiği her şehit cenazesinde sözlü ve fiziki saldırı yaşayan Kemal Kılıçdaroğlu neyin peşindedir?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yıldıray ÇİÇEK Arşivi
SON YAZILAR