Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Demirtaş'a Âşık CHP'liler Cezaevinde Hipnoz mu Ediliyor?

CHP'ye oy verenlerin duygusu nasıl bilmiyorum ama CHP'nin üst düzey yöneticilerinde PKK'lı Selahattin Demirtaş'a karşı HDP'de bile olmayan bir aşk duygusu hâkimdir. CHP milletvekilleri Selahattin Demirtaş'ı adeta önderleri görüyor. Geçtiğimiz günlerde, PKK'lı Selahattin Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret eden CHP milletvekillerinin isimleri yayınlandı. HDP milletvekilleri bile bu kadar ziyaret etmemiş. O liste şöyle :

DEMİRTAŞ'I ZİYARET EDEN CHP MİLLETVEKİLLERİ

Sezgin Tanrıkulu - 3 kez,
Mehmet Bekaroğlu - 3 kez,
Erdal Aksünger - 2 kez,
Eren Erdem - 2 kez,
İlhan Cihaner,
Öztürk Yılmaz,
Fikri Sağlar,
Niyazi Nefi Kara,
Veli Ağbaba,
Mehmet Tüm,
Orhan Sarıbal,
Necati Yılmaz,
Şenal Sarıhan,
Nurettin Demir,
Utku Çakırözer,
Tuncay Özkan,
Ali Şeker.

***

CHP, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu parti ama bunlar Atatürk'ün oğlu, torunu olsa bu kadar ziyaret etmezler. Fakat PKK'lı Selahattin Demirtaş için cezaevini adeta türbeye çevirdiler. CHP'nin hali "Çirkin Ördek Yavrusu Masalı" gibidir. Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu ama bunlar herhalde PKK'lı Selahattin Demirtaş'ı genel başkanları ve önderleri sanıyorlar.

Kimdir Selahattin Demirtaş?

Eli kanlı terör örgütüne hizmet eden, onların hedefleri için siyasi alanda eylem ve söylem suçundan dolayı şuan cezaevinde bulunan, kardeşi de dağda teröristlik yapan bir kişidir.

CHP'lilerin âşık olduğu "Kürt halkı önderinin posteri niye asılmasın? Bal gibi asarız. Biz daha önder Apo'nun heykelini dikeceğiz heykelini" diyen kişidir.

CHP'lilerin âşık olduğu, Kobani olaylarını bahane ederek "protesto etmek üzere halklarımızı sokağa çıkmaya, sokağa çıkmış olanlara destek vermeye çağırıyoruz. " diyerek PKK yandaşlarını sokağa döken ve 50 kişinin hayatını kaybetmesine, 678 kişinin yaralanmasına sebep olan kişidir.

CHP'lilerin âşık olduğu "Biz PKK'yı terör örgütü olarak tanımlamıyoruz" diyen kişidir.

CHP'lilerin âşık olduğu ''TSK kaybedecek, PKK kazanacak'' diyen kişidir.

CHP'lilerin âşık olduğu, "PKK'lıların cenazesine gitmeyen HDP'li milletvekilleri hakkında soruşturma açacağım" diyen kişidir.

CHP'lilerin âşık olduğu, "Kürdistan'ın yönetim modelini tartışacağız. Artık gelecek yüzyılda Kürdistan kurulacak" diyen kişidir.

CHP'lilerin âşık olduğu Selahattin Demirtaş hakkında buna benzer çok bölücü, terörist içerikli örneğimiz vardır. Selahattin Demirtaş katıksız, süzme PKK'lıdır. Aksini iddia eden ya beyinsiz, ya karaktersizdir.

CHP'liler işte böyle bir bölücünün peşinde pervane olmuş durumdadır. PKK'lı Selahattin Demirtaş, CHP'li milletvekillerini cezaevinde nasıl ağırlıyorsa, CHP'li milletvekilleri gitmek için ve giden milletvekilleri de tekrar gitmek için birbiriyle yarışıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun onayı ve izniyle cezaevine Demirtaş'ı ziyarete giden CHP milletvekilleri neyi hedeflemektedir?

CHP'yi HDP'ye mi katacaklar yoksa cezaevinden çıkarılmasını umut ettikleri PKK'lı Demirtaş'ı CHP-HDP-İP ortak olarak Cumhurbaşkanı adayı mı göstereceklerdir?

"Demirtaş'ın bu ülkenin birliği bütünlüğü, demokrasisi, özgürlüğü ve insanımızın kardeşliği için düşüncelerini dikkatle dinleyeceğim" diyen kendi milletvekilleri Aytun Çıray'ı de Meral Akşener'in partisine Genel Sekreter ve Sözcü olarak yerleştiren CHP'nin, PKK'lı Selahattin Demirtaş üzerinden bir hesabı ve hayalleri muhakkak vardır.

Demirtaş aşkını cezaevi ziyaretleriyle gösteren CHP'lilerin bir yüzsüzlüğü de, tepkileri örtbas etmek için koştura koştura Hatay'a asker ziyaretine gitmeleridir. Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Öztürk bey gitmeden önce bana sordu gitmek istediğini ifade etti 'tabii gidebilirsiniz' dedim, 'benim selamlarımı da söyleyin' dedim." diyerek PKK'lı Selahattin Demirtaş'a gönderdiği CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz'ın 1 hafta sonra Hatay'a askerlerimizin yanına gitmesi buna örnektir. Afrin operasyonunda söylemlerle PKK'nın yanında ol, "Türk Ordusunun Afrin'e girmesini istemiyoruz" de, sonra çık Türk askerine moral vermek bahanesiyle sırıta sırıta askerlerimizle Hatay'da poz ver…

Kemal Kılıçdaroğlu'da utanmadan Hatay'a gidiyormuş…

Kemal Kılıçdaroğlu gitmişken, Türk Ordusunun mücadele ettiği, 4000 leşini yere serdiği YPG'yi niçin terör örgütü olarak görmediğini, Afrin'de terörist temizleme operasyonuna niçin karşı çıktığını askerlerimize anlatır artık!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yıldıray ÇİÇEK Arşivi
SON YAZILAR