Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

DOĞU PERİNÇEK'İN ALEV ALEV KAOS PLANLARI NEDİR?

Türkiye'de birilerinin kaos hazırlıkları yaptıkları, konuşmalarına ve yazılarına yansımaktadır. Bunlar içinde en açıkcasını Doğu Perinçek ve FETÖ ortaya koymaktadır.

Doğu Perinçek, Ulusal Kanal ekranlarında yayınlanan bir programda referandumu değerlendiren bir konuşmasında aynen şu ifadeleri kullanmıştı. 

"Mart'ta Türkiye alev alev olacak, istemiyoruz ama maalesef bunu görmemiz lazım" .

Tarih vererek Türkiye'nin yanacağını söylüyor. Adeta yaşanacakların planlayıcısı gibi "istemiyoruz ama maalesef" diyor.

Türkiye'yi kim yakacak? 

Dün beraber pozlar verdiğiniz, yayın organlarında desteklediğiniz terör örgütü PKK mı? 

Yoksa Gezi ittifakı yine mi dirilecek?

"Türkiye'yi alev alev kim yakacak", Doğu Perinçek çıkıp Türk milletine içini doldurarak açıklasana!

Geçen hafta gazete, televizyon ve haber sitelerinde FETÖ ile ilgili bir haber vardı. Haberin içeriği de FETÖ'nün "Kurtuluşumuz yakın. Siyasi başkanların kadınları çocukları telef olacak. Fetullah Hocaefendi sizi ödüllendirecek. Türkiye yüzde 99 kana bulanacak. Bu seçim olmayacak. Asıl gücümüzü daha görmediler. Üstlerine bombalar yağacak. Devlet başkanına değil Hizmet ordusuna güvenin. " şeklinde haberlerle üyelerini motive etmeye çalıştığına yönelikti. 

Ayrıca FETÖ'nün firari ve beyin kadrosunda yer alan isimlerinden Abdullah Aymaz, Zaman Amerika'da cezaevindeki FETÖ'cülerin baharın gelmesiyle birlikte serbest kalacağını ima eden bir yazı kaleme aldı.

Aynen şunları yazdı: "(…) 'Karşıya bak!.. Ne görüyorsun?' dedi. Baktım, garip ve büyük BİR KAFES!.. Yere doğru gömülmüş… İçinde binlerce GÜVERCİN… Hepsi de çıkmak için çırpınıyorlar. Büyüğümüz, 'Şimdi bu güvercinler SERBEST kalacak… Hepsi de göklere doğru uçmak isteyecekler. Fakat hemen serbest kaldıkları yerde GÜVERCİN YEMLERİ var; görünüşleri ve tadları çok güzel ama yalancı bir güzellik ve zehirli bal tadındalar… Yanılıp da o yemlere tenezzül edenler yerde kalacak.' dedi. Nihayet serbest kalan güvercinler hızla gökyüzüne yükseldiler. O kadar çoktu ki, görülmeye değer bir haz veriyordu. Ama büyüğümüzün dediği gibi bazıları o yemlerin câzibesiyle cidden yerde kaldılar ve yükselemediler.

*** 

Doğu Perinçek, "Türkiye Mart'ta alev alev yanacak" derken, FETÖ kurtuluş bahar ayında diyor… 

Türkiye'yi alev alev yakacak olanlarla, FETÖ'cüleri kurtaracak aynı merkez mi?

Hem FETÖ, hem Doğu Perinçek kadrolarına yakın olan Meral Akşener'de "Endişe duyuyorum. O endişe de şudur; bir şey bahane edilip referandumun iptal edilebileceği yönünde" diyor.

"Türkiye alev alev yanacak" diyenler, "FETÖ'cüler kurtulacak" diyenler, "Referandum iptal edilecek" diyenler hep aynı atmosferi soluyanlardır. Hepsinin ortak özelliği de "Hayır" cephesinde yer alanlardır.

"MHP Genel Merkezini basın, Devlet Bahçeli'nin etrafını kuşatın" diyen Doğu Perinçek'in yazarıydı.

"Devlet Bahçeli'ye suikast yapılacak" diyen Doğu Perinçek'in yazarıydı.

Şimdi de "Bize suikast yapılacak" diyenler MHP'den ihraç edilen ve Doğu Perinçek'le hareket edenlerdir.

Kaos planlarını hazırlamışlar ki, ne olacağına dair gelişmeleri sürekli onlardan dinliyoruz.

Kaos planlarını devreye sokup sokmayacaklarını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Doğu Perinçek'in tezgâhı nedir, FETÖ'nün planları nedir, bunların uzantılarının imaları nelerdir, hepsini dikkatle takip edeceğiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum