Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Eli, gönlü PKK’da, HDP’de ama T.C astırmış!

Vallahi de, billahi de bu CHP’yi ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu yazmaktan usandım, bıktım, tiksindim…

Ama durmuyor, durmuyorlar. Sürekli tahrik, sürekli kışkırtma, sürekli kara propaganda, sürekli yalan, sürekli algı peşindeler.

Geçtiğimiz gün Kemal Kılıçdaroğlu CHP’nin grup toplantısında konuşuyor.

Ekrem İmamoğlu’nun mazbatayı aldıktan sonra yaptıklarını sıralarken çıkmış diyor ki;  "İstanbul Büyükşehir Belediyesi tabelasına T.C. ibaresini ekledi. Bu da Bahçeli’ye kapak olsun.” 

Niye Devlet Bahçeli’ye kapak olacak?

T.C ibarelerini kaldıran Devlet Bahçeli de biz mi bilmiyoruz?

Çözüm sürecinde MHP Lideri Devlet Bahçeli gibi hangi mücadeleyi verdin de bugün ona “kapak olsun” diyebiliyorsun?

Sen ki, Habur’da karşılanan teröristlerin avukatı olan Sezgin Tanrıkulu’nu CHP’ye getirip Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekili yapan adamsın!

Şehit yakınından yumruk yediğin gün MHP Lideri Devlet Bahçeli durduk yere sana “Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir tatile çıkması lazım.” tavsiyesinde bulunmamıştı. Ciddi bir tatile ihtiyacının olduğu her halinden belli oluyordu. Sağlık yönünden bir ihtiyacın olmasa Atatürk’ün miras bıraktığı koskoca partisi CHP’yi PKK’nın, YPG’nin, HDP’nin elinde oyuncak edebilir miydin?

Gelelim kapak konusuna ve birazdan yiyeceğin kapaklara…

Ne oldu şimdi Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye binasına T.C levhasını astırınca İstanbul’da ve Türkiye’nin birçok yerinde HDP ile ittifak yapmaktan aklandınız mı?

Ekrem İmamoğlu mazbatasını alır almaz Barzani’nin televizyonunda elinde asker, polis ve masum vatandaşlarımızın kanı olan terörist Selahattin Demirtaş’ı “çizgisini çok beğeniyorum” diye övme alçaklığını T.C astı diye görmemezlikten mi geleceğiz?

Türkiye Cumhuriyetini yıkmak isteyenlerle ittifak yap. Son dört yıldır onlarla her konuda işbirliği yap.

Sonra çık 1000-2000 TL vererek T.C levhası yaptır ve onu belediye binasına astır…

Böylece tüm ihanetleri unuttur öyle mi?

Ahmaktan başka inanan var mı acaba size?

Türkiye Cumhuriyetini haritan silmek isteyenlerle beraber olup, T.C levhası astırmakla övünmek gerçekten psikolojik tedavi gerektiren bir durumdur?

Kemal Kılıçdaroğlu T.C yazılarının kaldırıldığı günlerde İzmir’in CHP’li Torbalı İlçesi’nde belediye binasının yenilenen tabelasına T.C. ibaresinin konulmaması o günlerde halktan çok büyük tepki çekmişti hatırladın mı?

Hatırlamadıysan hatırlatalım !

Medyada haber şöyle çıkmıştı: “CHP’li Torbalı Belediyesi, belirlediği yeni logosunun kullanılacağı tabelasını astırdı. Yeni tabelada T.C. ibaresinin olmadığını gören vatandaşlar tepki gösterdi. CHP içinden yükselen sesler üzerine belediye yetkilileri tabelanın değişiminden haberlerinin olmadığını iddia etti. Ellerine Türk bayrakları alan çok sayıda vatandaş belediye önünde toplandı. Duruma tepki gösteren vatandaşlar ve belediye yetkilileri arasında tabela değişimi sırasında tartışmalar oldu. Olayı duyan vatandaşlar belediye binası önünde toplanıp, eyleme destek verdi.”

Bunu yapan Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’u bu seçimlerde yeniden aday yapan da sensin Kemal Kılıçdaroğlu!

Hatta sosyal medya üzerinde örgütlenen CHP’liler, Ramazan İsmail Uygur'un Torbalı Belediye Başkanlığı döneminde belediye tabelasından T.C ibaresini kaldırmasını, ilçe meydanında Atatürk heykelinin yanına kendi heykelini yaptırmasını ve yakın zamanda CHP'nin Roman Milletvekili Özcan Purçu'ya ağır hakaretlerde bulunduğunu hatırlatarak "Bizden bu adaya oy çıkmaz" diyerek tekrar aday yapılmamasını istedikleri halde yapmıştın!

Hani nerede T.C hassasiyetin?

T.C hassasiyetin olsa zaten yerel seçimlerde “Kürdistan’da kazanacağız” diyen ortağın Sezai Temelli’ye bir kelime tepkin olurdu?

T.C hassasiyetin olsa Türkiye’ye sürekli terör saldırısında bulunan YPG’ye “Biz YPG’yi terör örgütü olarak görmeyiz. Vatanını seven oluşum” demezdin.

Kemal Kılıçdaroğlu herşeyi geçtik, sen 2015 yılında PKK’nın kapatılan televizyonu IMC TV’ye çıkıp 'anayasanın 2. ve 3. maddelerini değiştirecek misiniz?' yönündeki soruya 'tabii, gelin hep değiştirelim' diyerek cevap vermiştin.

Bugün T.C istismarı yapan Kemal Kılıçdaroğlu’nun “kaldıralım” dediği o maddeleri hatırlatalım.

II. Cumhuriyetin nitelikleri

MADDE 2- Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

III. Devletin bütünlüğü, resmî dili, bayrağı, millî marşı ve başkenti

MADDE 3- Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Millî marşı “İstiklal Marşı”dır. Başkenti Ankara’dır.

Bu maddeleri kaldırmaktan bahseden Kemal Kılıçdaroğlu bu kapak sana da, terörist Demirtaş’ın “çizgisini çok beğendiğini” söyleyen yapmacık, sinsi, kurnaz belediye başkan adayın Ekrem İmamoğlu’na da yeter…

T.C hassasiyeti kim, siz kimsiniz?

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin kapaklarına doymayan Kemal Kılıçdaroğlu belki bu kapağı seni doyurur:

“Önde TC tabelasını asarlar, arkada “YPG bize mi saldıracakmış” diyerek tıkır tıkır karanlık işlerine bakarlar.

Önde şehit cenazesine katılırlar, arkada şehit yakınlarına terörist iftirası atarlar.

Ön tarafta TC tabelasını koyarlar, arkada HDP’yle buluşurlar, Kandil’in destek mesajından mutluluk duyarlar.

Önde Kuvay-i Milliye pozu verirler, arkada kuvay-i melanete kucak açarlar.

Çünkü önde başka, arkada başkalar.

Önce TC’yi asarlar, sonra da hıyaneti askıya çıkarırlar.

Diyorum ki, sizin neyinize Türkiye Cumhuriyeti, varın gidin zilletin neferleri.”

Eli, gönlü, beyni, yüreği HDP ve PKK’da olan Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu hadi cesaretiniz varsa çıkın “Askerimizi, polisimizi şehit eden terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin bir tane bile oyuna bu sefer talip değiliz”açıklaması yapın…

Eğer bunu yapamıyorsanız mevcut çizginizi sürdürün ve cesaretlice, adam gibi, insan gibi çıkın “Dün HDP oylarıyla kazandık, bugün o oylara yine talibiz” deyin…

Ekrem İmamoğlu sen ayrıca şöyle bir açıklama yapabilirsin:

Ey İstanbul’da yaşayan Karadenizli hemşerilerim ben PKK’lı Demirtaş’ın çizgisini çok beğenen biri olarak oylarınıza talibim…”

Var mı buna cesaretiniz Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu?

T.C astırmışlar da, bu “Devlet Bahçeli’ye kapak olacakmış…

Hadi oradan PKK âşıkları, HDP sevdalıları, YPG gönüllüleri…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.