Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Evladına DYP'yi değil, HDP'yi miras bırakacak!

DYP’de kısrak iken “Uzun süredir DYP’yi bırakıp başka bir partiye geçeceğim yolunda spekülasyonlar yapılıyor. Ben 1993 yılı Kasımında DYP’ye üye olup nikâh kıydım. Benim nikâhım “Katolik Nikahı” gibi boşanması olmayan bir nikahtır. DYP üyesi olmayı şeref sayıyorum. Benim evladıma bırakacağım tek miras DYP’dir” diyordu.

Ama gördük ki, DYP ile yaşadıkları “Katolik Nikâhı” değil, boşanması kolay beraberlik imiş… DYP ile boşanınca Arı olma sevdasına düşüp Anavatan Partisi’nin kapısına gitmişti. Ama hangi konuda anlaşamadıysa onu orada kovana sokmadılar…

Fakat ona o günlerde yeni bir fırsat doğmuştu. AKP’nin kuruluş aşamasındaki Erdemliler Hareketine katıldı ve “Geçmişte Ülkücüydüm, şimdi Demokratım”diyerek kendine AKP içinde güçlü bir makam kapmaya çalıştı. DYP iken bir gün olsun “Ülkücüyüm” dememişti. Merhum abisiyle birlikte MHP ve Ülkücü Harekete bakış açıları hep “MHP ve Ülkücü Hareket mi kaldı? Bitti” şeklindeydi.

Hatta DYP Genel Başkan Yardımcısı iken kendine Bozkurt işareti yapan çocuklara “O işareti yapmayın, DYP işareti yapın” nasihatinde bulunduğuna dair haberlerde arşivlerde mevcuttur.

Yaklaşık bir ay Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında AKP’nin kuruluş çalışmalarında yer aldı. Erdemliler Hareketi partileşme sürecine giderken parti ismini henüz AKP olarak belirlememişken o günlerde medyada çıkan bir haber “Meral Akşener’in oğlu Fatih’in, Abdullah Gül’ün oğlu Ahmet’in, Abdüllatif Şener’in oğlu Şamil’in en az anne babaları kadar yeni parti için çalıştıkları ve o gün henüz AKP olarak ismi belirlenmeyen partinin ismini bulmak için yoğun çalışmalar yapmışlar.”şeklindeydi. Yani bu işi ailece misyon edinmişlerdi.

Sonra yeni partide yetki ve konum tartışması yaşayarak, AKP kurulurken ayrıldı.

Daha sonra, geçmişte DYP’de siyaset yapmış ve o günlerde MHP’de siyaset yapan birinin aracılığında MHP’de siyaset yapma isteğine onay verilmişti.

MHP’de defalarca milletvekili yapıldı ve TBMM Başkanvekili yapıldı. Ama tekrardan bir milletvekili yapılmayınca anında MHP’ye de hançerini sapladı. Önce FETÖ desteği ile MHP’yi ele geçirmeye çalıştı. Bunu başaramayınca kendine benzerleri de yanına alıp İP isminde bir parti kurdu. Kurduğu partiyi de götürüp CHP ve HDP projelerine paspas etti.

Onların gözüne girmek için sürekli MHP’ye ve Liderine saldırıyor. PKK’nın siyasi uzantısıyla ittifak yapmak ona batmıyor ama Cumhur ittifakı sürekli ona batıyor.

Diline bir “Katolik Nikâh” dolamış, DYP’den bu yana kullanıyor. Evladına DYP mirası bırakacakken şimdi PKK ile ittifak yapan anne mirasını bırakacak hale gelmiş ama hala Cumhur ittifakıyla uğraşıyor. Kendisine gazeteciler Cumhur ittifakını sormuşlar MHP’yi kastederek, “Küçük ortak açısından Katolik nikahı görünüyor” demiş…

“Kemal bey beni devamlı düzeltir” dediği Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si ile“Kürtlerin temsilcisi” dediği HDP ile kendinin nasıl bir nikâhı var çok merak ediyoruz?

PKK’nın siyasi uzantısıyla ittifak yapacak, onunla çeşitli siyasi projelerde yer alacak kadar ne yaşandıysa bunun adına “Katolik nikâhı” bile denmez. Buna “Dişi kurt, Asena” diyorlardı. Bu sıfatlarında korsan olduğu zamanla anlaşıldı.

MHP’deki operasyonu başarılı olamayınca birden “Heval, Biji Meral” oldu. Hiç bilmiyorduk yine birden kendini Diyarbakırlı ilan etti. Herhalde HDP ile uyumunu hızlandırmak için bu hikâyeye ihtiyacı vardı. PKK’nın siyasi uzantısı HDP şimdi ona MHP’den daha yakın, daha sıcak geliyor.

Meral Akşener’i terör örgütü PKK’nın yardım ve yaltakçısı HDP ile yanyana getiren güç kim ise onlara nikâh boyutunu sormak gerekiyor. Resmi nikâhlı kocasını bile milyonların huzurunda fırçalayan Meral Akşener kendi partisine “İYİ Parti, size söylüyorum: Size rağmen, içinde bulunduğunuz ittifaka, HDP ve PKK’ya içinde gönül vermişlerin de olduğu insanlar oy verdi. Şu an koltuklarınızda HDP’nin oylarıyla oturuyorsunuz. Bu ittifakta, CHP ile yaptığınız ittifakta HDP’nin oylarının etkisi vardır. Ne yapacaksınız şimdi? Ne diyeceksiniz şimdi buna?”şeklinde fırça atan HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan’a ağzını açıp cevap bile veremedi.

Cumhur ittifakından Kandil’deki şu an silahlı terör eylemlerini yöneten tüm teröristbaşları rahatsız ise AKP-MHP birlikteliği Türkiye açısından doğru yoldadır.

Terörist Selahattin Demirtaş açıklama yapıp “Oyunuzu CHP ve İyi Parti’ye verin”diyorsa, terör örgütünün uzantısı HDP ile ittifak yapıyorsan sizin bu nikâhı kim kıydı?

DYP’de ettiğin yeminler nerde kaldı?

PKK’lılarla nikâh kıyacak noktaya nasıl geldin? Sen bunlara cevap ver. MHP, Cumhur ittifakı içinde doğruya doğru, yanlışa yanlış diyor zaten…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.