Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

FETÖ Avanesi ismail Ok Niçin Susuyorsun?

Türkiye'de "FETÖ'nün siyasi ayağına operasyon yapılsın" derken en rahat, en çok özgüveni olan liderin Devlet Bahçeli olduğunu herkes gördü. 15 Temmuz'dan bugüne 'Kimse kim, dibine kadar girilsin ve FETÖ'nün siyasi ayağı ortaya çıkarılsın' sözünde hala ısrarlı ve konunun takipçisi…

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, kendi önlemini de alarak FETÖ'nün destekliği, FETÖ ile ilişkisi olan kim varsa hepsini de MHP'den ihraç etti. Kripto FETÖ'cülerde varsa zamanla onlarda ortaya çıkarılacaktır.

Bu aşamada MHP'den ihraç edilen ve FETÖ ilişkisi konusunda hakkında güçlü iddialar olan İsmail Ok isminde bir milletvekili var. FETÖ'nün MHP üzerindeki operasyonu başlar başlamaz soluğu onların yanında aldı.

Şimdi basın toplantıları, televizyon programlarıyla yeni kuracakları partiyi pazarlıyor. Geçen ay bir basın toplantısı düzenledi orada "Hiçbir ideolojik kaygımız olmayacak" demişti. Zaten bunun ispatını da referandumdan bu yana CHP-HDP ortak projelerini destekleyerek gösteriyorlar. HDP'lilerle, PKK'lılarla beraber yürüyüş yapan Kemal Kılıçdaroğlu'na "Dualarım onunla" diyen birinin peşinden giden İsmail Ok için elbette ideolojik kaygı olmaz.

Bu nankör, bu FETÖ düşkünü, geçtiğimiz gün CHP'nin televizyonu Halk Tv'ye çıkmış "Devlet Bahçeli avaneleri" diye bir cümle kurmuş…

Biz, bu FETÖ avanesine defalarca sorduk, ne cevap veriyor, ne de oralı oluyor.

Balıkesir yerel medyasında haber olan bu konu hakkında niçin bir cümle dahi kurmusuyorsun FETÖ avanesi?

***

"CANLI YAYINA SÜRPRİZ MESAJ

TV100 ekranlarında önceki akşam ilk programını yapan 'Basın Ekspres' yayın hayatına bomba gibi bir giriş yaptı. İlk programın konusu 2014 yerel seçimlerine FETÖ'nün etkisiydi. Konu FETÖ'nün seçimlerde Edip Uğur'a karşı MHP'li İsmail Ok'u desteklemesine gelince, programın moderatörü İsmail Koca'ya sürpriz bir mesaj geldi.

BOMBA GİBİ PATLADI

Mesaj aynen şöyle: "Adaşım. Sana hiç kimsenin yapmadığı bir kıyak yapacağım. Ben FETÖ'nün, Türkiye Belediye Başkanları Baş İmamıyım. Canlı yayında hemen patlat." Mesajı yayında okuyan İsmail Koca, daha sonra ekrana Ok'un cemaatin firari imamı İzzet Bilir ile el ele kol kola çekilmiş fotoğrafını getirdi."

*** 

Defalarca yazdım, defalarca sordum. Böyle bir mesajı niçin attın ve neden açıklamasını yapamıyorsun FETÖ avanesi İsmail Ok?

FETÖ' nün firari imamı izzet Bilir'le adeta albüm olacak fotoğraf karesi neyin nesidir?

Açılışta, yemekte, gezide, oturmada FETÖ' nün firari imamı izzet Bilir niçin hep seninle FETÖ avanesi İsmail Ok?

Sen, CHP'nin "HDP'ye oy verenlere teşekkür eden" televizyon kanalı Halk Tv'de "Devlet Bahçeli avaneleri" deme terbiyesizliğini bırakta, FETÖ yardakçısı olmanın serüvenini anlat bize…

İzzet Bilir mi, yoksa İsmail Ok mu üst düzey FETÖ imamıydı?

Bunu ortaya çıkaracak olan Türk devletidir.

O yüzden FETÖ'nün siyasi ayağına dokunmak artık en büyük elzemdir.

Bakalım İsmail Ok, ne derece de FETÖ yardakçılığı yapmış böylece öğrenelim.

 

PKK'DAN KURTULMUŞ, TAKINTILARINDAN KURTULAMAMIŞ!

 

Akşam gazetesinin 13 yıl PKK'lı terörist olmaktan hapis yatmış Kurtuluş Tayiz isminde bir yazarı var. Bir röportajında bu durumunu kendisi şöyle anlatıyor:

"Bir dönem PKK içinde değil miydin?

Evet, öyle bir geçmişim var. 13 yıl hapis yattım. 

Hangi yıllar arasında? 

1991-2004 arasında. Diyarbakır'da yattım, sonra Türkiye'de dolaşmadığım cezaevi kalmadı."

***

Geçmişi böyle olan Kurtuluş Tayiz, son dönem PKK ve HDP aleyhinde yazılar yazıyor. Bu halini de görüyoruz.

Kurtuluş Tayiz geçtiğimiz günlerde "Her olayda izahat mı verecek?" başlıklı MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi hedef alan bir yazı yazdı.

Ayhan Oğan isimli AKP'li şahsın "Yeni bir devlet kuruyoruz. Beğenin beğenmeyin, lideri de Recep Tayyip Erdoğan" sözü üzerine, MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Elbette bu vahim iddialara Sayın Cumhurbaşkanı'nın öncelikle cevap vermesi en doğru ve akılcı olanıdır. Nitekim devletin başı bellidir. İnanıyorum ki, bu olanlardan, sürekli kösteklenen Cumhurbaşkanı da rahatsız ve memnuniyetsizdir. Aksini düşünmek ise milli bir felakettir." açıklamasını yapmıştı.

Kurtuluş Tayiz, bunun üzerine "Her olayda izahat mı verecek?" sorusunu yöneltiyor. Eğer Ayhan Oğan, AKP tarafından geçmişte "Akil Adam ve AKP MKYK üyesi" yapılmış birisi ve "yeni devlet kuruldu, lideri de Erdoğan" diyorsa, zaten MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin açıklaması olmadan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu konu hakkında açıklama yapması gerekmiyor mu?

Barzani, Türkiye'ye ziyarete geldiğinde karşılama noktalarına sözde kürdistan paçavrası asıldığında, elbette Cumhurbaşkanı Erdoğan bir açıklama yapacaktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir başdanışmanı referandum öncesi "halk kendi devletini kurmak için adım atıyor" dediğinde, elbette Cumhurbaşkanı Erdoğan bir açıklama yapacaktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adı karıştırılarak, geçmişte AKP içinde görevler almış birisi "Yeni bir devlet kuruyoruz. Beğenin beğenmeyin, lideri de Recep Tayyip Erdoğan" dediğinde elbette Cumhurbaşkanı Erdoğan bir açıklama yapacaktı.

Toplumun gerildiği, şüphe ve kaygıya düştüğü bu gibi konularda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklama yapması ve toplumu rahatlatması niçin seni rahatsız ediyor ki, Kurtuluş Tayiz?

PKK açılımında, FETÖ konusunda, dış politikada bugüne kadar MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin her uyarısını kibirle, kompleksle karşıladınız Türkiye'yi getirdiğiniz nokta ortada!

Bari bu saatten sonra MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin haklılıklarını görün ve onun tek derdinin Türkiye'nin varlığı ve geleceği olduğunu anlayın…

Kurtuluş Tayiz, Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin açıklaması sonrası makul bir açıklama yaparak ne kaybetti?

Boyu mu kısaldı? 

Cumhurbaşkanlığı makamını mı kaybetti? 

Türkiye her yandan kuşatılırken, bu kompleksli halinizi bari devlet yöneten insanlara yansıtıp, kafalarını karıştırmayın…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Yıldıray ÇİÇEK Arşivi
SON YAZILAR