Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

FETÖ'NÜN SİYASETTEKİ İHANET OK'LARI

FETÖ'nün siyasi ayağına yönelik operasyon ne zaman yapılacak merakla bekliyoruz. Her ayağı kırıldı ama siyasi ayağı kırk ayak gibi ortada dolaşmaya devam ediyor. Henüz dokunulmadı ama bu dokunulmayacak anlamına da gelmemeli. "FETÖ'nün siyasi ayağına dokunmamalıyız" diye de kimse aklından geçirmemelidir.

Başka alanlarda en ufak bir FETÖ bağı olanın sülalesi süründürülürken, FETÖ'nün siyasi ayağında yer alanlar hala ahkam kesmeye devam ediyor. Bunlar her partide mevcuttur. Ama hangi partide daha çok, hangi partiyi hücre evine çevirdikleri de herkesin malumudur.

MHP'ye sızanlar ise, 1 Kasım seçimleri sonrası kabak gibi ortaya çıkmıştır. MHP'ye operasyon yapmak isteyenlere FETÖ'nün yargıdaki, medyadaki iti-köpeği hep sahip çıkmıştır.

Bunların başını Meral Akşener çekmiş ve hepsini Fareli Köyün Kavalcısı gibi peşine takıp MHP'den götürmüştür.

Bunlardan en şüphelisi de İsmail Ok denen milletvekilidir.

FETÖ'nün firari imamlarıyla fotoğrafları adeta albüm olan, FETÖ'nün imamları olmadan adeta hiç pozu olmayan bu adamın birde canlı yayında televizyon programcısına gönderdiği "Ben FETÖ'nün, Türkiye Belediye Başkanları Baş İmamıyım" mesajı kimse tarafından sorgulanmamış, yargı bu konu üzerine gitmemiştir.

İsmail Ok'un bu mesajı Balıkesir'in tüm medya organlarında şu şekilde haber yapılmıştı:

"TV100'deki Basın EKSPRES programına SMS gönderen İsmail Ok, kendisini FETÖ'nün Türkiye Belediye Başkanları Baş İmamı ilan etti.

CANLI YAYINA SÜRPRİZ MESAJ

TV 100 ekranlarında önceki akşam ilk programını yapan 'Basın Ekspres' yayın hayatına bomba gibi bir giriş yaptı. İlk programın konusu 2014 yerel seçimlerine FETÖ'nün etkisiydi. Konu FETÖ'nün seçimlerde Edip Uğur'a karşı MHP'li İsmail Ok'u desteklemesine gelince, programın moderatörü İsmail Koca'ya sürpriz bir mesaj geldi.

BOMBA GİBİ PATLADI

Mesaj aynen şöyle: "Adaşım. Sana hiç kimsenin yapmadığı bir kıyak yapacağım. Ben FETÖ'nün, Türkiye Belediye Başkanları Baş İmamıyım. Canlı yayında hemen patlat." Mesajı yayında okuyan İsmail Koca, daha sonra ekrana Ok'un cemaatin firari imamı İzzet Bilir ile el ele kol kola çekilmiş fotoğrafını getirdi.

Programın moderatörü İsmail Koca, İsmail Ok'tan geldiğini söylediği ve 'Başkan Ok' olarak telefonunda kayıtlı olduğunu söylediği Ok'un mesajını ikinci kez canlı yayında okudu. Programın konuşmacılarından Aziz Han, "benim hiç sürpriz olmadı" derken, Engin Arıcan "kendisi için hayırlı olsun" sözleriyle tepkisini dile getirdi.

İsmail Koca ise İzzet Bilir ve İsmail Ok'un birlikte çekilmiş bir fotoğrafını ekrana yansıtarak şu yorumu yaptı:

"Kaçak imam İzzet Bilir ile Belediyelerin baş imamı olduğunu söyleyen İsmail Ok'un fotoğrafını gösterelim. Literatüre yeni bir imam türü daha dâhil oldu."

Şimdi bu sicildeki adam "Nasıl olsa FETÖ'nün siyasi ayağına dokunulmuyor" diyerek meydanı boş bulmuş gibi ahkâm kesiyor ve FETÖ'nün MHP üzerindeki operasyonunun başarısız olması içine dert olmuş gibi MHP'ye saldırmaya devam ediyor.

Gel de şimdi bu adama bak "FETÖ mücadelesi tam olarak yapılıyor" diye yorumda bulun.

CHP'yi PKK'nın, YPG'nin, PYD'nin yan kuruluşu haline getirmiş Kemal Kılıçdaroğlu'na "Allah güç-kuvvet versin. Dualarım onunla" diyen kendi genel başkanı Meral Akşener'e bakmıyor. Çıkmış "Ne oldu da Bahçeli Erdoğan'a ortak oldu" demiş…

MHP Lideri Devlet Bahçeli görüldüğü gibi şimdi Afrin'de terörist leşleri saymak için destek veriyor da, Meral Akşener Kemal Kılıçdaroğlu'na Afrin'de teröristlere ağıt yaksın diye mi destek oluyor?

FETÖ sevdalısı, utanmaz ve arlanmaz bu adam çıkmış "Devlet Bahçeli de kendi çıksın aday olsun. MHP ya da bir başkasını aday göstersin kendi partisinden. Boyunun ölçüsünü alsın. Ne kadarmış bakalım, dilleri mi uzun, oyları mı" demiş…

Meral Akşener'in "CHP'nin adayı ikinci tura kaldı biz onu şartsız şurtsuz destekleyeceğimizi ilan ediyorum" ve "İkinci tura kim kalırsa o hayır blokundan elbette ki biz sonuna kadar onun yanında durup çalışacağız " sözleri ortadayken utanmadan MHP'nin politikalarını eleştiriyor. Siyasi ahmaklık bu ki işte, CHP'nin Hayır cephesinden en fazla oy alacağını hesap edemiyorlar.

Bu tür adamları gördükçe "FETÖ'nün siyasi ayağına niçin dokunulmuyor" diye sormaya devam edeceğiz.

İsmail Ok'un ""Ben FETÖ'nün, Türkiye Belediye Başkanları Baş İmamıyım"" mesajını ve FETÖ'nün firari imamlarıyla albüm olan fotoğraflarını sorabilecek yargı yok mu?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.