Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Fosseptik TV'ye yakışan haber!

 Solcular, devrimci ve komünist artıkları, PKK’lılar, FETÖ’cüler her olayda belirledikleri hedefler üzerinde öyle kara propaganda yapıyorlar ki, 1933 ve 1945 yılları arasında Hitler döneminde “Halkı Aydınlatma ve Propaganda Bakanı” olarak görev yapan Goebbels’e adeta rahmet okutuyorlar.

       Goebbels’in bazı propaganda yöntemleri var ya, bunların kat kat fazlasını yapıyorlar.

       - Yalan söyleyin mutlaka inanan çıkacaktır. Olmazsa yalana devam edin. Bir şeyi ne kadar uzun süre tekrarlarsanız, insanlar ona o kadar fazla inanırlar.
       - Söylediğiniz yalan ne kadar büyük olursa o kadar etkili olur ve insanların o yalana inanması da o kadar kolaylaşır.
       - Halk büyük yalanlara, küçük yalanlara göre daha çabuk inanır.
       - Sadece bir rakibinize odaklanın ve kötü giden her şeyin suçunu onun üzerine yıkın.
       - Bana vicdansız bir medya verin, size bilinçsiz bir halk sunayım.

       İnanın Hitler döneminin Goebbels’i dirilse ilk “Solcular, devrimci ve komünist artıkları, PKK’lılar, FETÖ’cüler” diye tarif ettiğimiz propaganda çetesinin gözlerinden öper.

       En iğrenç, en mikrop, en alçak propaganda tarzını bunlar uyguluyor.

       Sırf son beş senede bunların özellikle MHP Lideri Devlet Bahçeli ve Ülkücü Hareket üzerindeki propagandalarına bakın Goebbels tekrar dirilse “Ben bunları nasıl düşünüp uygulayamadım” diye kahrından bir daha geberir.

       Sözcü, Cumhuriyet, Yeniçağ, Birgün, Oda Tv, Fox Tv, Halk Tv, KRT Tv, Sol Haber, Yeni Özgür Politika, Evrensel, T24 isimli gazeteler, televizyon kanalları, internet haber siteleri bu kara propagandayı yapan başlıca yerlerdir.

       Geçen gün Halk Tv bu yayın politikasından alçak bir kesit sundu. MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli koronavirüsü hakkında açıklama yapıyor. Halk Tv bu haberin önünü ve arkasını keserek ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin hastalık geçirdiği günlere ait bir fotoğrafla “Bahçeli: Coronavirüs musibetini duanın gücüyle yeneceğiz.” başlığıyla veriyor. Haberin altında da dalga geçen bazı gerzekleri topluyorlar.

       Oysa MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin cümlesinin tamamı şu şekildedir: “Korona musibetini aklın, bilimin ve duanın gücüyle yeneceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır.”

       Yaşar Okuyan ve benzerlerinin kaba, iğrenç, seviyesiz programlarına sırf MHP düşmanlığı yaptığı için onay veren Halk Tv’ye geçtiğimiz haftaki bir yazımda Fosseptik Tv sıfatını vermiştim. Bu son haberiyle de bizi bu sıfatından dolayı yanıltmadı.

       Bu kanal CHP’nin olarak bilinir. Bir ara sahibi Deniz Baykal’dı. Bir satma hikâyesi vardı. Sattı yahut satacak tartışmaları devam ediyor.

       Halk Tv’nin sicilini daha önce şöyle özetlemiştim:

       “Halk Tv, CHP’nin kurumsal ilişkide olduğu bir televizyondur.

       Aynı partisi CHP gibi halk ile bir alakası yok ama adını Halk Tv koymuşlar…

       CHP’nin televizyonu olunca sadece isimleri uyumlu olsun diye düşünmüşler herhalde.

       Gezi olaylarında halkı kışkırtan, tahrik eden, her türlü provokatörlüğü yapan televizyon Halk Tv idi.

       7 Haziran seçimlerinin olduğu günün akşamı PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin barajı aşmasıyla adeta ekranlarında kutlama yapan ve HDP’ye oy veren CHP’lilere teşekkür eden Halk Tv idi.

       15 Temmuz darbe girişimi akşamı TRT’ye silah zoruyla okutulan “Yurtta Sulh Konseyi” bildirisini gönül rızasıyla ekranlarında okuyan Halk Tv idi.

       TSK’nın, terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlediği operasyonu “Genelkurmay’dan hain operasyon” başlığıyla servis eden Halk Tv idi.

       PKK’ya yakınlığıyla bilinen NUÇE TV’nin canlı yayınına bağlanıp, kendi izleyicilerine izlettiren Halk Tv idi.

       “Terör örgütü IŞİD’e karşı Türkiye PKK’ya yardım etmeli.” diyen Halk Tv idi.

       Halk Arenası programında PKK’lılar için “gerilla” ifadesini kullanan Halk Tv idi.

       Ankara’yı kana bulayan terörist Seher Çağla Demir için “kızcağız” ifadesini kullanan ve “saldırıyı PKK’nın yaptığı kesin değil” aklamasını yapan Halk Tv idi.

       Halk Tv’nin yayın profilinin özeti bu şekildedir. Buna benzer dolu başka örnekleri de vardır.”

       Şimdi böyle bir sicili olan Halk Tv MHP’yi mi sever, MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi mi?

ALÇAK FETÖ’NÜN ALÇAK PROPAGANDA SAYFALARI

       Bu yukarıda tarif ettiğim çetenin içinde, Goebbels’in propagandalarına rahmet okutan alçakların arasında Türkhane isimli bir sayfa da var. Amerika’daki 2 tane rospi çocuğunun kontrolünde olan bu sayfa geçtiğimiz günlerde yine sahte bir belgeyle gündem oldu.

       Sosyal medyada ve WhatsApp gibi kapalı mesajlaşma gruplarında kaos amaçlı paylaşılan bir görselin Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün “gizli” ibaresiyle yayınladığı bir genelge olduğu iddia ediliyordu. Metnin içinde dört madde yer alıyor, kamu hayatını düzenleyen birçok değişiklik yapılmasına karar verildiği belirtiliyordu. Metindeki dikkat çeken ilk ayrıntılardan biri, imzayı atan kişi ve imzayla ilgili. Sağlık Bakanlığı’nın “gizli” ibaresiyle yazılmış metinde Dr. Semih Korkut’un ismi ve bir imza yer alıyor. Ancak ekteki metin Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne ait değil. Genel Müdürlük metnin sahte olduğunu açıkladı. Metinde yer alan imzaysa eski dünya ağır sıklet boks şampiyonu Vitali Klitschko’nun. Metin sahte, sıfat sahte, imza sahte…

       Tam FETÖ taktiği… Yıllarca bu alçaklığı devlete sızıp yapıyorlardı, şimdi sadece yuvalandıkları Amerika’dan yapıyorlar.

       Türkhane isimli alçak FETÖ sayfası, toplumda kaos ve kargaşa peşinde olduğu için böyle sahte belgeler hazırlayıp servis ediyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca bile bu alçakların sahte belgesi için “Sosyal medya ve Whatsapp’tan yayılan “GİZLİ” belge GERÇEK DIŞIDIR. Panik yaratacağı bilinerek UYDURULMUŞTUR. Güven kaybına yol açarak, 82 milyonun zaafa düşmesini amaçlayanlar var. Hassasiyetinizle oynayanlar var. Şans tanımayın. DOĞRU HABER, RESMEN YAPILAN AÇIKLAMADIR” açıklamasını yapmak durumunda kalmıştı.

       Sosyal medyada yazan FETÖ’cülere bakın her olayda sürekli kaos ve karmaşa yaratma peşindedir. Türkiye’de hangi olay yaşansa o olayı saptırıyor, bire bin katıp halkı galeyana getirmeye çalışıyorlar. “Koronavirüs niçin Türkiye’ye daha çok zarar vermedi?” diye neredeyse çıldıracak ve kuduracak seviyeye geldiler. Böyle sahte belgeler hazırlamaları ve sosyal medya ve Whatsapp üzerinden dolaşıma sokmaları çok planlı bir alçaklıktır.

       Bu sayfa daha önce MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli hakkında da ahlaksız ve alçak haberler hazırlamıştı. Alattin Çakıcı’lı ve şoförlü alçakça senaryolar yazarak, FETÖ’cü olmanın p*çliğinden nasıl örnekler sunduklarını unutmadık!

       Çünkü bu alçaklıklar, şerefsizlikler hep FETÖ’nün ürünü olmuştur. İnsanları itibarsızlaştırmak, şerefi ve namusuyla oynamak için bunların başvurmayacağı yöntem yoktur. Sırf son 10 yılda Türkiye’de kurdukları kumpaslara ve tezgâhlara bakarsanız ne demek istediğimi çok rahat anlarsınız. Bunlar Allah korkusu olmayan tuhaf yaratıklardır. Çok korkaktırlar. Yüz yüze kimseyle çatışmazlar. Her işleri kumpastır, tezgâhtır, kahpeliktir. Her adımları karanlık odalarda şeytani planlar üretmekle, senaryolar yazmakla şekillenir. Türkiye, her alçaklığı bunların devlet içinde güçlendirildiği dönemde görmüştür. Bu alçakların en çok uğraştığı parti MHP olmuştur. Halen de uğraşmaya devam ediyorlar...

       Bu alçakların kökü Türkiye’de tamamen kurutulmalıdır. Bunlardaki alçaklık, şerefsizlik, namussuzluk virüsü her virüsten daha tehlikelidir.

       Merkezi Amerika olan, dünyanın birçok yerine yayılmış bu FETÖ’nün beyin kadrosundan birine zerre kadar acımak, merhamet göstermek insanlığa ve ülkemize yapılacak en büyük zarardır. Acıma ve merhamet göstermeden kafaları ezilmelidir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yıldıray ÇİÇEK Arşivi
SON YAZILAR