Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Güldürerek cambaza bak oynuyor herhalde?

Siyaset meddahı Kemal Kılıçdaroğlu son zamanlarda çok başarılı çalışmalara imza atıyor. Herkesi güldürmekten öldüren çözüm önerileri, tespitleriyle Türkiye gündemi olmayı başarıyor. Gerçi CHP’nin tiyatro sahnesinde herkes mizah üretmek için birbiriyle yarışıyor.

Geçtiğimiz hafta “ Bir salgın var mı, var. Bütün dünyada var…Yine akılla yine mantıkla mücadele edeceğiz. İki ayaklı…Birincisi önce bulaşmayı engelleyeceksin. Bulaşmanın önüne geçecek engelleri alacaksın. Akıl var mantık var… İkincisi ise hastalık bütün önlemlere rağmen bulaştıysa bunu tedavi edeceksin. Bu kadar basit” tespit ve çözüm önerisiyle Türkiye’de güldürme-gülme ilişkisinde zirveye çıkan Kemal Kılıçdaroğlu, ihanet yuvası TTB’ye destek vermek için gittiğinde de mizahta vites yükselterek korona salgınına  dair şu yorumlarda bulundu:

“Kahvehaneler açık, güzel ama kâğıt oynamak yasak. Vatandaş kahveye niye gitsin o zaman. Oysa önlem alabilirsiniz, dersiniz ki ‘her oyunda sıfır, yeni kâğıt açacaksınız.’ Bitti bu kadar basit. Ama bu düşünülmüyor, akıllarına bile gelmiyor. Çünkü kahvecinin nasıl yaşadığını, hangi koşullarda yaşadığını biliyor mu?”

Türkiye bu çözüm önerisini duyunca inanın sosyal medyada Kemal Kılıçdaroğlu rüzgârı esiyordu. O nasıl bir mizah üretimiydi ya Rabbim… Kalitesi çok yüksek ve dozajı çok fazla bu mizahı herhalde siyasette Kemal Kılıçdaroğlu’ndan başkası da yapamazdı.

Kemal Kılıçdaroğlu birinci çözüm önerisinde “Birincisi önce bulaşmayı engelleyeceksin. Bulaşmanın önüne geçecek engelleri alacaksın. Akıl var mantık var…” diyordu. Oysa akıl ve mantık kendisinde yokmuş ki, “Her oyunda sıfır, yeni kâğıt açacaksınız.” diyerek koronayı elden ele bulaştırma taktiğini sunuyor. Bu insan Türkiye’de ana muhalefet partisinin ve her şeyden önce şimdi zerre bir alakası kalmasa da Atatürk’ün kurduğu CHP’nin Genel Başkanı… Kemal Kılıçdaroğlu kendi akıl ve mantığını tartışmaya açtığı gibi bir de “Bu düşünülmüyor, akıllarına bile gelmiyor” diyerek kendini daha da rezil ediyor.

Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’yi güldürse de aslında herkesin üzülmesi adına bir trajedidir.

Kemal Kılıçdaroğlu kahvehaneler için saçmaladığı konuşmasını da zaten ihanetin yuvası TTB’ye desteğe gittiği yerde yapmıştır. Yani Kemal Kılıçdaroğlu’nun gittiği yerde, konuştuğu her söz hem ihanet, hem cahillik kokmaktadır. Kemal Kılıçdaroğlu nasıl saçmalayıp Türkiye’ye rezil olduğunu göremediği gibi bir de MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin TTB’ye yönelik tavrını “Yani Kovid-19 ile mücadele edenler, hayatını bu işe vakfedenler terörist oluyor değil mi? Hayatımda duyduğum en saçma söz” şeklinde değerlendirmiş… Kahvehaneler konusunda saçmaladığı yetmiyor bir de MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin ne dediğini anlamayarak yine saçmalıyor… MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin nerede, ne zaman “Kovid-19 ile mücadele edenlere” yönelik “terörist” dediği bir sözü oldu? MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin, TTB’nin terör örgütlerine verdiği desteğe geçmişte tepkisi olmuştu. TTB’ye yönelik son tepkisi de sağlıkçılar arasında yine bölücülük olacak şekilde “siyah kurdele” eylemi yapmaya kalkmalarına, korona salgınına karşı sağlık kadromuz fedakârca mücadele ederken, HDP güdümündeki zihniyetleriyle sürekli kaos ve kriz atmosferi yaratmaya çalışmalarına olmuştu. Aklı ve mantığı olan herkes zaten MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin niçin TTB’ye tepki gösterdiğini anladı ve bu tavrı da destekliyor. “YPG terör örgütü değil, vatanını korumaya çalışan oluşum” diyen Kemal Kılıçdaroğlu, Zeytin Dalı Operasyonu zamanında terör örgütü YPG’yi Türk ordusu karşısında korumak için seferberlik başlatmış TTB ile birlikte terör örgütlerine beraberce sahip çıkma yoldaşlığı yapabilir. Bu durum onların ihanet anlayışına uygun bir davranıştır. Ama TTB’nin bölücülüklerine gösterilen tepkiyi “Kovid-19 ile mücadele edenlere” yönelik olarak göstermek, gerçekten siyasi bir alçaklıktır. MHP ile sağlıkçıları karşı karşıya getirme fitnesi, sadece TTB’nin terör örgütlerinden talimat alarak hareket etmesinin tartışılmasının üzerini örtmek için üretilmektedir. Kemal Kılıçdaroğlu da, TTB de aynı güçler tarafından yönetildiği ve yönlendirildiği için doğal olarak MHP Lideri Devlet Bahçeli’den ortak duygu ve düşüncelerle rahatsız oluyorlar… Ama dikkatimizi çekiyor, Kemal Kılıçdaroğlu ülkeye ihanetteki ustalığını, son aylarda mizahta da gösteriyor. Belki de maskesi düşmesinden dolayı stresli günler yaşayan TTB, Kemal Kılıçdaroğlu’nu meddahlık yaparak bizi biraz güldürsün diye davet etti.

Ama Kemal Kılıçdaroğlu saçmalama dozajı çok yüksek olan mizah kabiliyetiyle Türkiye’de adeta pop star oldu. TTB, bölücü eylem ve söylem talimatını terör örgütü PKK’dan, Kovid-19 hakkında raporları da Kemal Kılıçdaroğlu’ndan alıyor sanırım… Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Her oyunda sıfır, yeni kâğıt açacaksınız.” şeklindeki çözüm önerisi, devrimci zekânın bir mahsulü olarak Türkiye’yi güldürmüştür. Ama TTB etrafında toplanan ihanet şebekesi Türkiye’ye kumpas kurmaya devam ediyor. Belki de bu ihanet şebekesi içinde Kemal Kılıçdaroğlu’na verilen son aylardaki görev “güldürerek” cambaza bak oyunu oynamaktır. Ama Türk milliyetçileri bu oyunları yutmuyor, bunu herkes bilsin…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.