Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Hafızasını kaybetmiş Özkoç, kötü yola düşmüş CHP!

Bu CHP’lilerin siyasi zekâ dereceleri gerçekten çok tuhaf…

          Zekâ dereceleri kesinlikle akıl ve mantık barındırmıyor. Bunun son örneğini CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, MHP’ye verdiği cevapla bir kez daha gösterdi. Bu halin üstüne Engin Özkoç bir de Mecliste kafasına ağır darbeler alınca belli ki zekâ beynine hiç uğramaz olmuş…

Yöneticilik yaptığı CHP’nin ihanetin kucağına düşmüş haline bakmadan, MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye cevap veren Engin Özkoç, AKP’nin geçmişindeki yanlışlarla MHP’nin AKP ile olan ittifakını şu sözlerle eleştirmeye çalışmış:

          “MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, CHP’yi eleştiriyor. CHP’yi bizim adını anmak istemediğimiz örgütlerle yan yana getirmek istiyor. Bu sözler daha çok MHP tabanını üzüyor. Sizin bugün birlikte olduğunuz kişiler, milliyetçiliği ayaklar altına alanlar değiller mi? Öcalan ile baş başa oturup onlarca askerimizin şehit olmasına sebep olanlar değil mi? Şehit aileleri ve gazileri dövdürten bunlar değil mi? Siz demediniz mi her vatan evladından olur ama Erdoğan’dan olmaz diyen siz değil miydiniz? 

          Adını anmak istemediğin terör örgütlerinden PKK’ya, YPG’ye, PYD’ye “Heval” ,FETÖ’ye “Şakirt”, DHKP-C’ye, MLKP’ye “Yoldaş” olmuşsunuz daha kime ne hikâye anlatıyorsun Engin Özkoç?

          Dün ayaklar altına alınan milliyetçilik, bugün Türkiye’de etkisini gösteren, yükselen değer olmadı mı? Zaten CHP’nin bugün karşı çıktığı bu durum değil mi?

          Kaldı ki, AKP milliyetçilikle ilgili o ifadeyi kullandığı yıllarda AKP ile koalisyon kurmak için 32 gün içinde toplam 35 saat görüşme yapan bir CHP olarak bunları nasıl söyleyebiliyorsun Engin Özkoç?

          7 Haziran seçimleri sonrası, MHP Lideri Devlet Bahçeli koalisyon ile alakalı dört kırmızı çizgi ölçüsü ortaya koyarken ‘’AKP ile ön yargısız bir şekilde görüşeceğiz; 17-25 Aralık konusunda rövanşist olmayacağız’’ diyen Kemal Kılıçdaroğlu değil miydi?

Hürriyet gazetesine şu röportajı veren Kemal Kılıçdaroğlu değil miydi? :

  • AK Parti ile koalisyon kurmanın CHP’ye oy kaybettireceği yorumları var. Siz ne düşünüyorsunuz?

Biz Türkiye’nin çıkarları için her türlü ödünü vermeye hazırız. Yeter ki Türkiye kazansın. Kurulacak koalisyon eğer Türkiye’ye önemli bir sıçrama yaptıracaksa, kısa vadeli oy kaybı yaşamaya razıyız. Uzun vadede böyle bir koalisyon öncelikle Türkiye’ye kazandırır. Sonunda aklıselim galip gelir, toplum bizim yaptığımız fedakârlığı dikkate alır. Dolayısıyla, uzun vadede partimizin yaptıklarının değeri anlaşılır.

  • İş dünyasından ciddi anlamda AK Parti-CHP koalisyonu yönünde beklenti ve talep var. Bu konuda sizi arayanlar oluyor mu?

İş dünyası, dernekler, sendikalar, vatandaşlar... Her kesimden koalisyon konusunda talep geliyor.

  • AK Parti ile görüşmeler olumsuz sonuçlanırsa, yani koalisyon kuramazsanız üzülür müsünüz?

Elbette üzülürüm. Ama şunu anımsatmak isterim ki, biz koalisyon konusunda kendi düşüncelerimizi samimi olarak, açıklıkla ortaya koyduk.

***

          Demek ki neymiş, CHP, AKP’yi milliyetçiliği ayaklar altına aldığında seviyormuş, MHP ise milliyetçiliği Türkiye’de etkin ve yükselen değer haline getirdiğinde AKP’yi seviyormuş…

          Engin Özkoç, bir de teröristbaşı Öcalan’dan bahsetmiş… Keşke o konuya hiç girmeseydi. Çünkü son beş yıldır teröristbaşı Öcalan’ın emrindeki Kandil, HDP ve terörist Demirtaş ile iş birliği yapan CHP değil mi? MHP, AKP’nin geçmişte teröristbaşı Öcalan ile beraber yapmaya çalıştığı PKK açılımlarına karşı en sert ve şiddetli mücadeleyi vermişken, bugün böyle bir hatırlatma yapmanın mantığı nedir?

          Yerel seçimler öncesi yayınlanan teröristbaşı Öcalan’ın mektubuna atıfta bulunacaksanız da, cevabını HDP, Kandil, terörist Demirtaş “Biz önderimiz Öcalan’dan gerekli mesajı aldık, CHP’yi destekleme kararımız değişmedi” diyerek vermişti.

          Kaldı ki AKP, PKK açılımı yaptığı günlerde teröristbaşı Öcalan İmralı’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na selam göndererek şunları söylüyordu : “CHP’nin iyi bir sosyal demokrat parti olmasının ne kadar önemli olduğunu ben biliyorum onlar bilmiyorlar. A. Bey ve Kemal’e (Kılıçdaroğlu) selamlarımla beraber deyin ki ‘Öcalan’ın Kemalizm eleştirisi yapıcıdır. Kemalizm güncellenerek faydalı olabilir. Ulusalcılar CHP’yi aşağıya çekiyorlar. Onlara deyin ki Öcalan’a destek verseydiniz, AKP’nin hegemonik yapıdan kurtulmak için komisyon önemli bir şanstır. Bu şansı kaçırmayın.

          “CHP bu şansı son beş yıldır kaçırmadı. Sürekli HDP ve Kandil ile dirsek temasındadır. PKK’nın çizgisinde siyaset yapmaktadır. O yüzden Engin Özkoç Meclisteki kavgada kafasına aldığı darbelerden dolayı hafızasını kaybettiyse, hafızası yerine gelene kadar böyle kendini rezil eden açıklamalar yapmamalıdır.

          Binlerce askerimizi, polisimizi hendek-çukur olaylarında şehit eden PKK’lı katillerin azmettiricisi olan ve “Önderimiz Öcalan’ın ölçüsü benim ölçüm” diyen terörist Demirtaş’ın zorla cezaevinde tutulduğunu iddia eden Engin Özkoç sen bu konularda konuşabilecek yüzü nereden buluyorsun hem?

          Engin Özkoç, AKP’nin siyasi geçmişi üzerinden MHP’yi eleştirmeye kalkıyor ama geçmişteki o AKP ile koalisyon yapmak isteyen de CHP idi. AKP’nin geçmişindeki yanlışların birçoğunda imzası olan Ahmet Davutoğlu için şimdi “Ahmet Davutoğlu ile ortak noktalarda benzerliklerimiz yüzde 99” diyen Kemal Kılıçdaroğlu değil mi?

          Hafızayı sadece Engin Özkoç değil, tüm CHP’liler kaybetmiştir. O yüzden ne söylediklerini bilmiyorlar. Belki de bu yüzden tüm terör örgütleri hafızasını kaybetmiş CHP’yi kötü yola düşürmüş ve istedikleri hedef için kullanıyorlar. “İmdat” çığlığı verseler hepimiz kurtaracağız ama CHP bu düştüğü kötü yoldan çok memnun gibi…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yıldıray ÇİÇEK Arşivi
SON YAZILAR