Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

HDP İLE KOALİSYON İSTEYEN YENİÇAĞ'IN KOMEDİLERİ!

"Hayır" cephesinin en çalışkanı Türkiye'de PKK'nın uzantısı HDP, dünya genelinde de terör örgütü PKK'dır. HDP'nin yaptığı şarkılara, kliplere, toplantılara bakın, PKK'nın Avrupa'da düzenlediği yürüyüşlere, konferanslara bakın, terörist önderlerin Kandil'de verdiği röportajlara, açıklamalara bakın bunu çok rahat göreceksiniz.

Terör örgütü PKK ve uzantısı HDP'li tüm yöneticilerin konuşmalarında MHP'den duyulan rahatsızlık "MHP zihniyeti devlete hakim oldu" şeklinde dile getirilmektedir. 

Bazı kendini uyanık sananlarda, PKK-HDP ile yanyana görünmenin kendilerine vereceği zararını bildiklerinden PKK ve HDP'nin "Hayır" açıklamalarını "Yok yok onlar gizli Evetçi" diye sunuyorlar... 

Ama aynı kişiler, Leyla Zana ve Altan Tan gibi HDP'li isimlerin 2-3 yıl önceki açıklamalarının videosunu  "Altan Tan ve Leyla Zana'da Evet dedi" diye sunuyorlar… Geçtiğimiz günlerde bunu yapan Yeniçağ gazetesi olmuştur.

Ama son 3 yıldaki CHP-HDP birlikteliğini bilen herkes biliyor ki:

HDP'nin "EVET'ci" olması için CHP'nin Evetçi, HDP'nin "Hayırcı" olması için CHP'nin "Hayırcı" olması lazım. Çünkü HDP'nin tüm kullanım haklarını CHP aldı. Gerçi HDP'nin CHP'nin kullanım hakkını alma durumu da olabilir. Çünkü o kadar iç içe geçmişlik söz konusudur.

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan daha dün , "Tavrım açık ve nettir; 'Hayır' diyorum. Boykot şikedir, 'Evet' demektir" açıklamasını yapmışken, daha önce de "Başkanlık sistemi tartışılabilir bana göre, bu benim şahsi fikrim. Amerikan tipi başkanlık olabilir. Yani valileri halkın seçtiği, bölgesel yönetimlerin olduğu, Kürtçenin kamusal alanda kullanılabildiği, anadilde eğitimin önünün açıldığı denge ve kontrol sisteminin, kuvvetler ayrılığının olduğu Amerikan tipi bir başkanlık sistemi olabilir. Ama şu an yapılmak istenen başkanlık sistemi değil. " şeklinde açıklaması olmuştu.

Zaten teröristbaşı Öcalan'ın, Murat Karayılan'ın ve HDP'li tüm yöneticilerin istediği sistem de ABD tipi başkanlık modelidir. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'da "ABD tipi başkanlık modeli getirin destekleyelim" sözü de bunların ilişkisindeki uyumu göstermektedir. 

Leyla Zana'nın 3 yıl önce sözleri de aynı Altan Tan'ın istediği modele yöneliktir.

PKK'lıların, HDP'lilerin "Bu yeni sistem Kürtlere bir şey vaat etmiyor" demelerinin sebebi MHP'nin ortaya koyduğu tüm ölçülerin korunmasına yöneliktir.

Bu durumu Başbakan Binali Yıldırım bile "Türkiye'nin eyaletlere bölünmesi konusunda vatandaş bize güvenmiyor olabilir de, MHP ve Bahçeli bu değişikliğin içindedir. MHP işin içinde ise Türkiye'nin bölüneceğini düşünmek bile akıl dışıdır" şeklinde izah etmiştir.

İki yazarı "MHP niçin CHP-HDP ile koalisyon kurmadı" diye MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye saldıran Yeniçağ gazetesi 2-3 yıl önceki HDP'lilerin videolarını kullanmak yerine niçin HDP'nin ve PKK'nın güncel "Hayır" dediğine dair haberleri yapmamaktadır?

Yeniçağ gazetesi CHP'nin, HDP'nin, Perinçek'in, FETÖ'nün sesidir ve bunların hepsi de "Hayır" cephesindedir. O yüzden kurnazlık yaptıklarını sanarak rezil olmaktadırlar.

Hadi Yeniçağ gazetesi Altan Tan ve Leyla Zana'yı arayıp onlarla röportaj yapın, şimdi ne dediklerini gazetenize manşet yapın…

HDP ile koalisyon istediniz de, bunu mu yapamıyorsunuz?

Yeniçağ, binanız saldırıya uğradığında size ilk destek CHP ve HDP'den gelmişti değil mi?

O halde niye "CHP-HDP nerede biz oradayız" diyemiyorsunuz…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.