Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

HDP varsa terör vardır, terörist vardır gerisi hikaye…

CHP-HDP-İP ittifakından dolayı Türkiye’nin şu an en çok konuşulan partisi HDP’dir. Kemal Kılıçdaroğlu “Türkiye’nin meşru bir partisi” diyerek, Meral Akşener “Kürt siyasal hareketinin temsilcisi” diyerek bağrına bastığı HDP’yi yerel seçimler yaklaşırken özet olarak tanıyalım.

  • Van polis teşkilatı, Van belediyesine ait bir kamyonda bomba yapımında kullanılan 100 kilogramlık amonyum nitrat, 26 patlayıcı ve 20 büyük pil ele geçirdiğini duyurdu.
  • PKK’lı teröristlerin Van İpekyolu’nda öğrencilerin geçiş güzergâhına yerleştirdiği 38 kilo amonyum nitrat ve 160 gram A4 patlayıcıyla hazırlanan tuzak son anda fark edilerek imha edildi. Bomba döşendikten sonra HDP’li belediyenin kabloların üzerine parke yerleştirip tuzağı gizlediği belirlendi.
  • Polis, Şırnak’ın İdil ilçesinde HDP’li belediyeye ait kültür merkezinde bir PKK’lı için düzenlenen cenaze törenini bastı. Belediye eş başkanları Muhdi Aslan ve Nevin Oyman törene katılanlar arasındaydı.
  • İstanbul Vezneciler’de 6 polisin şehit olduğu, 6 sivilin hayatını kaybettiği saldırıyı gerçekleştiren canlı bombanın cenazesini kaldıranlar arasında HDP’li Kayapınar ve Bağlar Belediye eş başkanları ile HDP il eş başkanı da vardı. Tabuta PKK flaması örtüldü.
  • Polis ekipleri Şırnak belediyesinde yaptığı aramada 19 havan mermisi ve 1 tabanca ele geçirdi.
  • Mardin’in Artuklu İlçesi’ndeki Cevizlik Jandarma Karakolu’na düzenlenen saldırıda kullanılan 8 ton bomba yüklü kamyonun HDP’li Mazıdağı Belediyesi’ne ait olduğu ortaya çıktı.
  • Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde, terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda aralarında HDP’li Doğubayazıt Belediye Başkanı Murat Rohat Özbay’ın da bulunduğu 13 şüpheli yakalandı.
  • Diyarbakır’da terör örgütü PKK/KCK soruşturması kapsamında gözaltına alınan Kayapınar İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Ali Aydın, ‘silahlı terör örgütü üyesi’ olduğu iddiasıyla tutuklandı.
  • Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü PKK/KCK soruşturması kapsamında İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, sabah saatlerinde operasyon düzenledi. Operasyonda, Iğdır Belediye eski Eş Başkanı Şaziye Önder, İl Genel Meclisi eski Başkanı Abdulkadir Özsular, Tuzluca ilçesi Belediye eski Başkanı Mehmet Gültekin gözaltına alındı.
  • Adıyaman’da HDP’li Kömür Belde Belediye BaşkanıHüseyin Yuka, PKK terör örgütüne yardım ve yataklık suçlamasıyla gözaltına alındı.

HDP’li Belediye Başkanlarının terörü desteklemek adına neler yaptığına dair seçtiğim bu örnekleri “Yerel seçimlerin beka ile ne ilgisi var” diyen zekâ özürlülere örnek olsun diye yazdım. HDP’li belediye başkanlarının terör örgütü pkk’ya yaptıkları yardım ve yataklığa dair daha yüzlerce örnek var ama hepsini bu köşeden aktarmam mümkün değil.

Türk Dil Kurumu’nda “belediye” tanımı “İl, ilçe, kasaba, belde vb. yerleşim merkezlerinde temizlik, aydınlatma, su, toplu taşıma ve esnafın denetimi gibi kamu hizmetlerine bakan, başkanı ve üyeleri halk tarafından seçilen, tüzel kişiliği olan örgüt” şeklinde yapılıyor.

HDP’liler ise belediyeyi sadece terör örgütü pkk’ya hizmet taşıyan, bomba, silah götüren, belediye araçlarıyla hendek, çukur kazan, terör örgütü kamplarına ve mağaralarına yiyecek götüren olarak görmektedir.

15 Temmuz sonrası HDP’nin elindeki 94 belediyeye kayyum atanmıştır. AKP hükümetinin bu konuda iradesi takdire şayandır. HDP’yi Doğu ve Güneydoğu’da bu manada nefessiz bırakmıştır. HDP’nin nefesinin kesilmesi demek, direkt terör örgütünün nefessiz kalması demektir.

HDP işte bu yüzden önümüzdeki yerel seçimleri tekrar ayağa kalkma ve dirilme olarak görmektedir. CHP üzerinden belediyelerde hücre evleri oluşturmak istemektedir. İstanbul, İzmir, Ankara, Mersin, Adana, Antalya gibi yerlerde CHP’nin adaylarını “HDP olarak bizim profilimize uygun adaylar”diyerek AKP-MHP ittifakını geriletme adına destekleme kararı çok stratejik bir adımdır. CHP kazandığı vakit, bu yönetim paylaşımı demektir. HDP kendi payını elbette alacaktır.

HDP daha resmi olarak CHP’nin adaylarını destekleme kararı almadan Türkiye’de HDP’li belediyeler konusunda ilk dikkat çeken MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli olmuştu. 31 Ağustos 2018 tarihinde Etimesgut Belediyesi Tarafından Düzenlenen Açılış ve Temel Atma Töreninde yapmış olduğu konuşmada şunları söylemişti:

Şu anda 3 büyükşehir, 10 il, 80 ilçe, 12 belde olmak üzere toplamda 102 belediye siyasi iradece atanmış kayyumlar tarafından yönetilmektedir.

Bu belediyeleri yöneten belediye başkanlarından 94’ü PKK, diğer 8’i de FETÖ/PDY soruşturması nedeniyle görevlerinden alınmışlar, belediye yönetimleri de haklı olarak kayyuma devredilmiştir.

Altını kalın olarak çiziyorum ki, kayyumla yönetilen belediyelerin milletimizin iradesi doğrultusunda, yeni sistemin yapısına uygun olacak şekilde tezahürü, teşkili ve tahkimi sağlanmalı, bu konuda demokratik mücadele cesaretle, inançla yürütülmelidir.

Türkiye’de PKK’nın yöneteceği belediye kesinlikle olmamalı, 15 Temmuz öncesine dönülmemeli, CHP-HDP ve yedekleriyle kurulan karanlık ittifakın hesabı cumhurun iradesiyle bozulmalıdır.

Nitekim Milliyetçi Hareket Partisi üzerine düşen ne varsa yapmaya bütünüyle hazırdır.”

MHP Lideri Devlet Bahçeli “PKK’nın yöneteceği belediye kesinlikle olmamalı” duruşunu 7 ay önce gösterirken, bugün gelinen nokta ise CHP’nin “Belediyeleri pkk ile birlikte yönetelim” duruşudur.

Çıldırmamak elde değil. Atatürk’ün kurduğu ve miras bıraktığı CHP, Belediye Başkan Adayı gösteriyor, teröristbaşı Öcalan’ın kurduğu HDP ise “Bizim profilimize çok uygun sokak sokak, kapı kapı çalışacağız, destekleyeceğiz” diyor.

HDP’nin olduğu yerde terör örgütü pkk hizmet almayacak mı?

Terör örgütü pkk’nın Doğu ve Güneydoğu da yapmış olduğu hendek ve çukur eylemleri, CHP kazanırsa İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Antalya gibi yerlerde kadrolaşmış HDP sayesinde gerçekleşmeyecek mi?

Ağaç bahanesiyle Türkiye genelinde başlatılan Gezi eylemlerinde terör örgütü sokakları, meydanları ele geçirmedi mi? Şimdi bir de bu büyük şehirlerde CHP-HDP ortaklığıyla belediyelerin kazanıldığını düşünün. Tüm imkânlar teröristlere akmayacak mı?

Şimdi, İstanbul’da pkk-HDP aşkı açık ve net ortaya çıkmış CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu kazandığında kadrolaşma tercihini kimden yana kullanacak?

“İttifakımızda HDP de olacak” diyen Ekrem İmamoğlu İstanbul’da kazanırsa eğer HDP’ye diyet ödemeyecek mi?

Askerimizin, polisimizin terörle mücadele ettiği Diyarbakır-Sur için “Gerçekten kahroluyoruz. Uzakta olmak, bir şey yapamamak, elimizden bir şey gelmemesi. Bizi son derece üzüyor. Gitmek istiyoruz bir yandan. Ama görüyoruz bırakın bizim gibi sıradan insanları, milletvekilleri, üst düzey yöneticiler bile giremiyorlar içeriye. Yani çok sıkı bir denetim olduğunu duyuyoruz. Biz onlarla kardeş olmaktan çok mutluyduk.” diyerek ve “Sizin (HDP’nin) gücünüzü artırmak için elimden gelen desteği vereceğim” diyerek pkk’lılara çok açıktan destek veren Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda belediyede kim kadrolaşacaktır?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olabilmek için her şeyinden vazgeçecek bir karakteri olan Mansur Yavaş’ın tüm meclis üyesi aday listesi, kadrosu CHP’nin elinden çıkacakken, Ankara’da HDP’nin belediyede söz sahibi olmaması mümkün mü? Zaten Mansur Yavaş’a “HDP ile görüşecek misiniz?” diye soruyorlar, o da “Ona ajanslar karar verecek” diyor. Yarın, teröristbaşı Öcalan HDP’lilere “Ankara’da oylarınızı Mansur Yavaş’a verin” desin sesi bile çıkmaz. Yeter ki, o koltuğa otursun. Zaten HDP de Ankara’da oyunu Mansur Yavaş’a verecek. Mansur Yavaş sonra çıkıyor kafasının basmadığı konularda “Beka deniyor ama bunun beka ile uzaktan yakından hiçbir alakası yok.” yorumunu yapıyor. Hala hangi partiden aday olduğunu bilmiyor. Partisinin HD(P)kk ile gönül ittifakından bihaber…

Çok aşırı değil biraz zekâsı olan adamın zaten beka konusunu şu yaşananlara ve ilişkilere bakarak anlaması lazımdır. HDP’nin olduğu yerde terör örgütüne yardım ve yataklık vardır. HDP, Türkiye’nin en büyük illerine CHP üzerinden kadro kuracaktır. İşte bu yüzden Türkiye’nin beka sorunu vardır!

Bekamız zekâsı olanlarla korunacaktır. Beyni olmayanlar yahut gizlemeye çalışanlar istediği kadar “Beka meselesi yok” desin Türkiye’nin beka meselesi vardır. Etrafımızdaki ülkelerin hali ortadadır. ABD tarafından silahlandırılan terör örgütü pkk’nın kurduğu HDP, bugün niçin CHP’nin adayları için “Bizim profilimize uygun adaylar” diyor. Bunu anlamayacak kadar mı ahmaksınız yoksa rol mü yapıyorsunuz?

Türkiye’den yana olanlar zaten MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin beka konusunda hangi uyarıları yaptığını, aylar önce niçin bu konuya dikkat çektiğini çok iyi anlıyorlar. Çünkü onlarda vatanı koruma zekâsı var. Ya karşı çıkanlar sizde ne var?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.