Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

HD(P)KK yürürken CHP'nin vefasızlığı

HDP Eş Başkanlarının koluna girip, HDP’nin terör örgütü PKK’ya “rahat hizmet etme isteğine” sloganlarla, elinde taşıdığı dövizlerle destek vermelidir. Öyle uzaktan sevmelerle, akıl vermelerle olmaz. HDP sizden vefa bekliyor, bu vefasızlığı yapmayın CHP’liler ve yancıları... HDP’nin desteği sayesinde kazandığınız siyasi kazanımlara vefanız olmalı.

Terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklık konusunda siyasi olarak artık rahat nefes alamayan HDP, yürüyüş yaparak dikkat çekmeye ve üzerindeki baskıyı “demokrasi, özgürlük” naralarıyla atmaya çalışıyor.

Ne güzel tesadüf oldu…

HDP “PKK’ya rahatlıkla hizmet etmemiz için bizi rahat bırakın, bize baskı yapmayın” yürüyüşüne başlamışken, Türk ordusu Irak’ın kuzeyindeki PKK kamplarına “Pençe- Kartal” adı verilen operasyonla bomba yağdırmaya başladı. Türkiye’nin birçok yerinden her gün PKK’lı teröristlerin leş haberleri geliyor. HDP bu moral bozukluğuyla ne kadar yürür bilinmez ama 10-15 kişiyle gerçekleştirdikleri yürüyüş hem fiyasko, hem de CHP’nin vefasızlığının fotoğrafı olmuştur.

Sen Kandil, HDP olarak seçimlerde CHP’nin İstanbul’da, Ankara’da, Mersin’de, Antalya’da, İzmir’de, Adana’da ve birçok yerde kazanması için seferber ol, sen o sıcaklarda CHP’nin sözde “Adalet Yürüyüşü”ne katıl, o yürüyüşte Kemal Kılıçdaroğlu ile kilometrelerce yürü ama CHP senin yürüyüşüne katılmadan, seni uzaktan attığı nutuklarla desteklesin…

Ah HDP, vah HDP…

Seni PKK kullansın, seni CHP kullansın, seni İP kullansın…

Gerçi terör örgütü PKK seni kullanmak için, kucaktan kucağa gezdirmek için kurmadı mı?

Senin etinden, sütünden, derinden yararlanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nerede?

HDP, Kürtlerin siyasal temsilcisi” diyerek yerel seçimlerde seninle ittifak yapan Meral Akşener nerede?

Yoksa herhangi bir ilde sizin yürüyüşünüze katılmak için hazırlık mı yapıyorlar?

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli de, CHP’nin HDP’ye vefasızlığını görerek merak edip “Bizim merakımız, milletvekilliği düşen HDP’lilere haksızlık ve hukuksuzluk yapıldığını iddia eden CHP Genel Başkanı’nın da bulduğu ilk fırsatta terör yürüyüşüne katılıp katılmayacağı meselesidir” sorusunu yöneltmiş…

Bakalım Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener ve ekranlara çıkıp bu seçimleri “HDP-Demirtaş sayesinde kazandık” diyen CHP’li yöneticiler, HDP’nin bu ihanet yürüyüşüne nerede katılıp, nasıl destek olacaklar?

Her daim HDP’nin avukatlığını yapan tipi tip Özgür Özel öyle uzaktan “HDP’nin yürüyüşünün engellenmesi ve yapılan müdahale; anayasal bir hakkın kısıtlanmasıdır. Bu yaşananlar polis devleti algısını güçlendirmekte, demokrasiyi ve hukuk devleti ilkelerini zedelemektedir” nutukları atmamalıdır.

HDP Eş Başkanlarının koluna girip, HDP’nin terör örgütü PKK’ya “rahat hizmet etme isteğine” sloganlarla, elinde taşıdığı dövizlerle destek vermelidir. Öyle uzaktan sevmelerle, akıl vermelerle olmaz. HDP sizden vefa bekliyor, bu vefasızlığı yapmayın CHP’liler ve yancıları…

HDP’nin desteği sayesinde kazandığınız siyasi kazanımlara vefanız olmalı. Evet, bugüne kadar HDP’nin her şeyine sahip çıktınız ama bu yürüyüşte bir pozunuz olmazsa inanın HD(P)KK’ya karşı çok büyük vefasızlık yapmış olacaksınız.

Kimse süslü nutuklarla HDP’yi olduğundan farklı göstermeye çalışmasın. HDP=PKK denkleminin üzerini hiç kimse örtemez. Zaten HDP’lilere “Bunlar PKK’lı değil” derseniz en başta onlar bu ifadeyi kendilerine yapılmış büyük bir hakaret olarak kabul ederler. HDP’liler “Biz sırtımızı PKK’ya, YPG’ye, PYD’ye dayıyoruz” diyerek durdukları noktayı ve terör örgütleriyle olan açık bağlarını ifade ediyorlar.

O yüzden onlar adına “HDP meşru partidir“ lakırtılarıyla kraldan çok kralcı olmayın. HDP’li belediye başkanı terör örgütü PKK’ya hizmet ediyorsa kayyum da atanacak, o belediye başkanı da elbette tutuklanacaktır.

HDP milletvekili terör örgütü PKK’ya hizmet ediyorsa dokunulmazlığı kalkacak, elbette tutuklanacaktır. Yasalar çerçevesinde gazete, radyo, televizyon kurup, sonradan buraları terör örgütünün propaganda yuvasına dönüştürüyorsa kapatılacak, yöneticileri de elbette tutuklanacaktır.

HDP’nin bölücü terör örgütüne hizmetkârlığını önlemeye çalışmayanlar, Türk devletinin terörle mücadelesini önlemeye çalışıyor. Bunu yapmaya çalışan da, PKK’nın büyük partisine dönüşen CHP’dir. PKK’nın küçük hizmetkârı HDP’ye sahip çıkıp, onu meşrulaştıracak ki, kendisinin PKK’ya büyük hizmetkârlığı arada kaynasın…

Kapalı kapılar ardında Ahmet Türk ile değerlendirip CHP-HDP ittifakını kuran Kemal Kılıçdaroğlu, artık şu kapalı kapılar ardında aşk yaşayıp, tüm fedakârlığı HDP’den bekleme…

Hadi vefanı göster, in caddelere HDP ile beraber PKK’ya sahip çıkma yürüyüşüne katıl. HDP vefa bekler, vefasızlık yapma…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yıldıray ÇİÇEK Arşivi
SON YAZILAR