Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

HDP'nin ve Kandil'in kucağında oturup, MHP'ye saldıranlar

Meral Akşener’in “Kürtlerin siyasal temsilcisi” diyerek kanlı çehresine imaj vermeye çalıştığı HDP, Meral Akşener’in partisini mecliste öyle bir tokatladı ki, İYİ Parti denilen bu parti hala kendine gelemedi. HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, Meral Akşener’in içindeki siyasi projeye yaptıkları iyiliği öyle bir yüzlerine vurdu ki, Meral Akşener’in partisinin mabadının nasıl açıkta olduğunu bu vesileyle tüm Türkiye gördü.

HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan’ın “İYİ Parti, size söylüyorum: Size rağmen, içinde bulunduğunuz ittifaka, HDP ve PKK’ya içinde gönül vermişlerin de olduğu insanlar oy verdi. Şu an koltuklarınızda HDP’nin oylarıyla oturuyorsunuz. Bu ittifakta, CHP’yle yaptığınız ittifakta HDP’nin oylarının etkisi vardır. Ne yapacaksınız şimdi? Ne diyeceksiniz şimdi buna? Siz şunu bileceksiniz: En köşede oturuyorsunuz. Bakın, aritmetiğe bakın. Zar zor şu kapıdan içeri girdiniz, en köşede oturuyorsunuz, kapının eşiğinde oturuyorsunuz. ( HDP sıralarından alkışlar) Böylesi bir partiye “Haddinizi bilin.” “Şunu deyin, bunu deyin.” Diyemezsiniz” şeklindeki Meclis kürsüsünden söylediği bu sözleri Meral Akşener’in partisinden art arda yapılan açıklamalara rağmen hâlâ toparlanabilmiş değildir.

Müsavat Dervişoğlu, Yavuz Ağıralioğlu, Koray Aydın ve en son Meral Akşener açıklama üstüne açıklama yapıyorlar ama mızrak çuvala sığmıyor. Oturdukları kanlı kucak olan HDPKandil gerçeği değişmiyor.

İFTİRA OLAN NEDİR KORAY AYDIN

Bunların tamamı aslında açıklamalarını milletin aklıyla alay etmek için yapıyorlar. İyi Partinin resmi yayın organı olan Yeniçağ gazetesinin sahibi, aynı zamanda İP İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik’in bile Meral Akşener’e saygısızlık yaptığını söyleyerek “Öyle bir benlik ki... Kibir mi? Kompleks mi? Algı oluşturmak mı? Saygısızlık mı? Veya başka bir şey mi? Adını siz koyun...” diyerek tarif ettiği Koray Aydın, HDP’li Fatma Kurtalan’ın açıklamasını “Partimize yönelik sözleri açık bir iftira niteliği taşımaktadır” şeklinde değerlendirmiş…

İftira olan nedir Koray Aydın? Büyükşehirlerde, illerde, ilçelerde CHP, HDP, İP ittifakı olmadı mı diyorsun şimdi?

Yoldaşlarınız olan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya gerek 31 Mart sonrası, gerek 23 Haziran İstanbul seçimi sonrası“HDP ve terörist Demirtaş’a” CHP’ye İstanbul’da, Ankara’da, Mersin’de, Antalya’da, Adana’da, İzmir’de seçim kazandırdıkları ve verdikleri destek için teşekkür etmediler mi?

Herhalde “bundan bize ne?” diyemezsiniz, çünkü ittifak yaptığınız CHP’nin en büyük ittifak ortağı HDP’dir. 31 Mart ve 23 Haziran seçimleri öncesi Kandil’deki tüm teröristler, HDP’nin tüm yöneticileri sizinle beraber CHP’nin belediye Başkan adaylarını desteleyeceğini söyleyince niye biriniz tepki göstermediniz de, şimdi HDP’liler gerçekleri söyleyince inkâr etmeye kalkıyorsunuz?

Terörist Demirtaş, 31 Mart seçimleri öncesi HDP’lilere “Her şeye rağmen oyunuzu CHP ve İyi Partiye verin” talimatı verdiğinde, 23 Haziran İstanbul seçimi öncesi “Bugün için, Sn. İmamoğlu’nun söyleminin desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz.” açıklamasını yaptığında Müsavat Dervişoğlu, Yavuz Ağıralioğlu, Koray Aydın ve Meral Akşener hangi biriniz bu açıklamalara tepki göstermiştiniz?

Hem bu inkâr ettiğiniz “HDP oylarıyla kazanma stratejiniz” ilk olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP’li Ahmet Türk’ün gizli buluşmasıyla şekil almamış mıydı? Gizliydi ama bu toplantının sonradan deşifre olmasıyla her şey netlik kazanmadı mı?

‘CHP’YE İLK KEZ SAĞDAN OY AKIŞI SAĞLADIK’ SEVİNCİ

HDP’li Ahmet Türk o ittifak görüşmesini “Tabi bir yemek değildi. Sabah kahvaltısında bir araya geldik. Arkadaşımızın eski milletvekili o partiden. Böyle bir görüşmenin mümkün olup olmadığını sordu. Ben de ‘Niye olmasın’ dedim. Yani bu teklif bizden gitmedi. Görüşme teklifi. Onlardan geldi (Kemal Kılıçdaroğlu’ndan). Seçmen başında doğru kararlarla, doğru adaylarla gerçekten bu yerel seçimlerde daha başarılı olmanın artık kaçınılmaz olduğunu hepimizin görmesi gerek. Tamam ama söylediklerimi hep onayladı. Yani yapılması gereken, yürütülmesi gereken politikalar konusunda karşı çıkmadı. Evet inanıyorum ki söylediklerimiz biraz etkili olur. Çünkü söylediklerimiz doğru şeylerdi. Yapılması gereken şeylerdi. Sayın Kılıçdaroğlu’nu biliyorsunuz. Öyle çok açık konuşmaz.”şeklinde anlattığına göre, siz şimdi neyin havasındasınız?

HDP ve Kandil CHP’yi desteklediğini söylüyor, CHP HDP’ye bu destekten dolayı teşekkür ediyor. Size ne düşüyor biliyor musunuz?

İP Genel Sekreteri Cihan Paçacı “CHP’ye ilk kez sağdan oy akışı sağladık” diyorsa, HDP’nin de CHP’ye oy akışı sağladığı ortada iken siz şimdi kime şekil yapıyorsunuz?

HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan’ın “İçinde bulunduğunuz ittifaka, HDP ve PKK’ya içinde gönül vermişlerin de olduğu insanlar oy verdi.” sözünü hangi yüzle inkâr edebiliyorsunuz?

HDP VE CHP ADAYLARINA BELEDİYE KAZANDIRDILAR

Ekrem İmamoğlu’na yancı olabilmek için seçim kutlamaları yapıyorsunuz da, Ekrem İmamoğlu’nun kampanya danışmanı Necati Özkan’ın “CHP’lilerin %98’i sandığa giderek bize destek verirken, HDP’lilerin %100’ü giderek bize seçim desteği verdi” sözlerini duymadığınızı mı iddia ediyorsunuz?

Olur da, bu kadar yüzsüzlük olmaz! Koray Aydın açıklaman içinde “İYİ Partinin 31 Mart yerel seçimlerinde de, yenilenen İstanbul seçimlerinde de duruşu gayet açık ve nettir.” demişsin…

Tek netlik var HDP ile bir olup CHP adaylarına seçim kazandırdınız. Koray Aydın yine açıklaman içinde diyorsun ki ; “Partimizin Genel Başkanı Sayın Meral Akşener, “İYİ Partinin, HDP ve benzerleriyle ilgili tavrı ve duruşu gayet nettir. Terör örgütünün sözcülüğünü yapanların gölgesinin bile düştüğü yerde, İYİ Partinin işi olmaz” demiştir.”

O halde “HDP’lilerin başımın üstünde yeri var. HDP’lilere layık olmaya çalıyorum”diyen Ekrem İmamoğlu’nu İstanbul’da niye desteklediniz? O halde “HDP’nin gücünü arttırmak için elimden gelen desteği vereceğim” diyen Tunç Soyer’i İzmir’de niye desteklediniz?

MERAL AKŞENER, HDP’Yİ KÜRTLERİN TEMSİLCİSİ YAPTI

Hadi HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan size iftira atıyorsa, Ekrem İmamoğlu’nun, Tunç Soyer’in HDP aşkı ortada iken ona niye destek verdiniz ve niçin bir tepki gösteremediniz?

“HDP ve benzerleriyle ilgili tavrımız ve duruşumuz nettir” diyorsunuz, “HDP Kürtlerin siyasal temsilcisidir” diyen de aynı Meral Akşener değil mi?

Koray Aydın, aynı söylemlerle HDP’nin eski ve mevcut eş başkanlarıyla, Kandil’in teröristbaşlarıyla aynı söylemlerle, aynı hedefte yan yana gelen siz değil misiniz?

HDP eş bakanları Sezai Temelli, Pervin Buldan, hapisteki terörist Demirtaş, Kandil’deki teröristbaşı Murat Karayılan, teröristbaşı Cemil Bayık, teröristbaşı Besa Hozat, teröristbaşı Andok, teröristbaşı Duran Kalkan, teröristbaşı Bese Erzincan, teröristbaşı Zerin Ruken CHP adaylarını destekleme açıklamasını çok açık ve net yapmışken, sizi aynı noktada birleştiren güç neydi?

Teröristbaşı Öcalan “Tarafsız kalın” derken, terör taşeronu HDP ve bu teröristlerin tamamı niçin isim vererek sizin de içinde olduğunuz ittifakın CHP adaylarını destekledi?

NASIL ACİZ VE ZAVALLISINIZ

Meral Akşener bir zamanlar “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP, HDP, SP ve bizden dördümüzün yan yana gelip Abdullah Gül’ü aday yapmamız istendi”demişti... Sizi HDP ve Kandil ile yan yana getiren Meral Akşener’in bahsettiği o güç odağı mıydı?

Abdullah Gül konusunda anlaşamadığınız bu güç odağıyla, HDP ile yan yana gelme konusunda nasıl anlaştınız?

CHP, hem HDP’ye, hem terörist Demirtaş’a desteğinden dolayı teşekkür ederken, size düşen utanç olmalı. Ama sizde utanacak yüz kalmadığı için sadece rezilliğinizi izliyoruz. Koray Aydın eserinizi bir de dışarıdan başka bir gözle izle bakalım. Nasıl aciz ve zavallı olduğunuzu daha net anlarsınız. HDP’li bastıbacak Fatma bile CHP, HDP, İP ittifakını açıkça ortaya seren dört-beş cümlesiyle ağır abi pozlarında gezen sizleri ve Recep İvedik modeli genel başkanınızı tokat manyağı yaptı.

Koray Aydın, keşke CHP’li Bülent Tezcan sana “Haddinizi bilin! Sizin varlık nedeniniz biziz!” dediğinde haddinizi bilseydiniz. Bir de PKK’lılardan “Haddinizi bilin” fırçasını yemezdiniz.

“MHP’li yöneticilere sesleniyorum, terörle aranıza mesafe koyun” diyerek ruhsal problemlerini tamamen açık eden siyasetin arsız ve çirkef yüzü Meral Akşener’i ayrı bir başlık altında yarın değerlendireceğim. Ama önce psikologlar bir yorum yapar onun için sanırım.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.