Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

HDP'Yi, Demirtaş'ı Övenlere, Onlarla Koalisyon İsteyenlere Bak Hele!

Geçmişte Fethullah Gülen'i eleştirdi diye üç tane yazarıyla yollarını ayıran, son günlerde ise CHP'yi övme mesaisinde olan Yeniçağ isimli gazetenin, geçtiğimiz günlerde MHP'yi hedef alan ve şerefi her yandan dökülmüş "Öcalan'ın çizgisine nasıl geldiniz!" manşetine şahit olduk.

Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu'nun "Ege Türk Televizyonunda Söz Hakkı programına" konuk olan Sinan Oğan'ın '19 yıldır karşı olduğun başkanlık konusunda ne oldu da bebek katili Öcalan ile aynı çizgiye geldin' sözlerini manşete taşımışlar.

MHP'yi Öcalan'ın çizgisine gelmekle suçlama alçaklığında en ilginç olan nedir biliyor musunuz?

Programı sunan Orhan Uğuroğlu'nun, MHP liderini sürekli yazılarında "Devlet Bahçeli CHP'li-HDP'li koalisyon teklifini ret etti" şeklinde eleştiren kişi olması, programın konuğu olan Sinan Oğan'ın ise HDP ve Demirtaş'ı "Bu seçim, Demirtaş'ın kişiliğiyle HDP'yi Türkiyelileştirdi. Bu Türkiye için kazanımdır." (30 Temmuz 2014) şeklinde ilk övenler arasında olmasıdır.

Görüldüğü gibi bunların derdi Öcalan çizgisi, PKK mücadelesi değildir. Dertleri Devlet Bahçeli düşmanlığıdır.

Orhan Uğuroğlu'nun "MHP niye koalisyon kurmadı?" dediği PKK'nın siyasi uzantısı HDP'dir. Sinan Oğan'ın bir zamanlar övdüğü Demirtaş ise şuan PKK'lı olması sebebiyle cezaevindedir. "Türkiyeleştirdi" dediği HDP'nin birçok yöneticisi cezaevine girmekte ve elindeki belediyelere kayyum atanmaktadır.

Bu nasıl Öcalan'ın çizgisidir ki, Türkiye, bugün MHP'nin çizgisine gelmiş terörle mücadele konusunda yapılmasını istedikleri hayata geçirilmiştir. Dün HDP ile kolkola yürüyen AKP'yi, bugün yolundan döndüren, MHP'nin haklı çıkan ve her daim güçlü duran iradesi değil midir?

HDP'liler tutuklandığında, HDP'nin belediyelerine kayyum atandığında en çok tepki gösteren CHP'ye övgüden geçilmeyen Yeniçağ gazetesi "Öcalan'ın çizgisine nasıl geldiniz!" manşetini nasıl atabilir?

"Devlet Bahçeli CHP'li-HDP'li koalisyon teklifini ret etti" diye ağıtlar yakan Orhan Ustaoğlu'na köşe veren Yeniçağ gazetesi "Öcalan'ın çizgisine nasıl geldiniz!" manşetini nasıl atabilir?

Halk Tv ekranlarından "Akrabalarımdan, çevremden birçok kişi HDP'ye oy verdi." diyen, "7 Haziran sonrası, MHP neden HDP ile birlikte hareket etmedi" diye MHP'ye saldıran Agâh Oktay Güner'e köşe veren Yeniçağ gazetesi "Öcalan'ın çizgisine nasıl geldiniz!" manşetini nasıl atabilir?

Bırakın geçmişte PKK ile olan ilişkilerini, daha iki yıl önce cezaevinden çıkar çıkmaz CNN Türk ekranlarına koşturup "PKK'lılara genel af çıkarılsın, Öcalan da serbest bırakılsın" diyen Doğu Perinçek'in gençlik örgütü olan TGB'ye sürekli bir şekilde "alnınızdan öpüyorum" diye güzellemeler yapan Arslan Bulut'a köşe veren Yeniçağ gazetesi, "Öcalan'ın çizgisine nasıl geldiniz!" manşetini nasıl atabilir?

Böyle bir gazete MHP'de olağanüstü kongre yaptırabilmek adına adeta seferberlik ilan etmişti. "HDP'nin barajı aşmasının benim için mahsuru yok" diyen, Kürdistan haber sitesi yazarı, PKK açılımını Taraf gazetesinde öven Ali Serim'i danışman yapan kişiyi, Genel Başkan Adayı olarak destekleyen Yeniçağ gazetesi "Öcalan'ın çizgisine nasıl geldiniz!" manşetini nasıl atabilir?

Örnekleri uzattıkça uzatırız ama bu gazete için hiçbir etkisi olmayacaktır. Kış kışlığını, puşt puştluğunu her daim yapacaktır. 

Fethullah Gülen'i koruma, CHP'yi savunma, Doğu Perinçek'i sevme, HDP'yi meşrulaştırma adına gösterdikleri gayretin % 1'ni MHP adına göstermemektedirler. Nasıl oluyorsa böyle bir gazete "MHP içinde muhalif" olarak gösteriliyor.

MHP'nin milli duruşu ortada iken, kırmızı çizgilerini her daim korurken"Öcalan'ın çizgisine nasıl geldiniz!" manşeti ve bu manşeti üreten düşünce tam bir alçaklıktır.

PKK'nın partisi HDP'yi ve PKK uşağı Demirtaş'ı "Bu seçim, Demirtaş'ın kişiliğiyle HDP'yi Türkiyelileştirdi. Bu Türkiye için kazanımdır." Sözleriyle Türkiye'de ilk öven Sinan Oğan şerefi yerde sürüklenen "Öcalan'ın çizgisine nasıl geldiniz!" cümlen MHP'yi tanımadığını ve sonradan MHP'li olmanın zafiyetini bir kez daha göstermiştir.

MHP'nin "Öcalan'ın çizgisi" olsaydı, senin gibi HDP'yi ve Demirtaş'ı överdi.

MHP'nin "Öcalan'ın çizgisi" olsaydı, manşet olduğun gazetenin istediği gibi PKK'nın partisi HDP ile koalisyon kurardı.

Hiç uzatmadan Yusuf Halaçoğlu'na tekrar çağrıda bulunmak istiyorum.

Bir gece yarısı TBMM'den niçin MHP Genel Merkezi'ne çağrılmıştın, hangi konuda sert uyarılara muhatap olmuştun ve daha sonra niçin "Sinan Oğan genel başkan olsun ben MHP'den istifa ederim" sözünü kullanmıştın? 

HDP ve petrol şirketi SOCAR arasında bir bağ kurmaya çalışan olmuş mudur?

Bunları kamuoyuna açıklayın da, bundan sonra "Öcalan'ın çizgisine nasıl geldiniz!" gibi alçak manşetlere üretim olmasın.

Sinan Oğan sana yakışan da "Bu seçim, Demirtaş'ın kişiliğiyle HDP'yi Türkiyelileştirdi. Bu Türkiye için kazanımdır." (30 Temmuz 2014) şeklinde övdüğün Selahattin Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret etmektedir.

Sinan Oğan sen bir zamanlar FETÖ'nün yayın organı Zaman gazetesinde tam sayfa yorumlar yazıyordun değil mi? 

1 Kasım seçimleri için "HDP BARAJI AŞAR, MHP AŞAMAZ" diye HDP'nin lehine propaganda yapan sen değil miydin?

Aynı okulda okuduğun, merhum Elçibey'in damadı Ülküdaşımız Agil Samedbeyli senin için "Sinan Oğan, fikir olarak bizim arkadaş çevresinden farklı bir siyasi görüşe sahipti. Bu sebepten dolayı hiç bir zaman frekanslarımız örtüşmedi." demişti. Niçin hiç cevap veremedin?

Sen bize bunları anlat. 

Kısacası MHP'ye "Öcalan'ın çizgisine nasıl geldiniz!" deme terbiyesizliğini bırak…

Bak MHP iradesini ortaya koyuyor. Türkiye'de "Öcalan'ın çizgisini" bitirmeye çalışıyor. Övdüğün HDP'nin sözcüsü bile MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin etkisini "Biz dünkü olağanüstü görüşme dahil bu platformlarda bu ortamlarda tam da gece yapılan operasyonu konuşulduğunu, planlandığını düşünüyoruz. Bir muhalefet partisi daha önce gurubunda da hedef gösterdi. Neden tutuklamıyorsunuz, diyerek net şekilde iktidara talimat verdi." şeklinde yorumlarken, hiç mi Allah'tan korkmuyor, kuldan utanmıyorsun da "Öcalan'ın çizgisine nasıl geldiniz!" sorusunu milletvekilliği parası aldığın MHP'ye yöneltiyorsun?

Zaten MHP'nin dününde yoksun, yarınlarında da "Öcalan'ın çizgisine nasıl geldiniz!" sözün kara leke olarak alnında yazılı kalacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum