Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Heval Meral, biji Akşener'den ittifak inkârları!

 FATİH Altaylı: HDP meselesi, CHP’nin biraz yakın durması anladığım kadarıyla sizi rahatsız ediyor.

         Meral Akşener: CHP ile HDP arasında herhangi bir iletişim, ilişki var mı bilmiyorum. Fıkracı Teyze’den kısa bir fıkra gibi değil mi bu diyalog?

         Bu fıkra gibi diyaloğa bakınca Meral Akşener’e Ziya Paşa’nın dediği gibi “Sen herkesi kör, âlemi sersem mi sanırsın?” diye seslenmek gerekiyor. Hadi partinizin PKK ve HDP ile olan ilişkisini saklamanıza alıştık da, alenen ortada olan CHP-HDP ilişkisi karşısında nasıl üç maymun rolünü oynama cüretinde bulunuyorsunuz?

          “HDP ile nasıl iş birliği yaparsınız?” sorgulamasını kendi partisinin çok yoğun yaşadığı bir dönem, aklınca uyanıklık yaptığını sanıyor ve ittifak yaptıkları CHP’nin HDP ile olan ilişkisini kapatarak suyu baştan kestiğini sanıyor. Sanıyor ki, “CHP ile HDP arasındaki ilişkiyi bilmiyorum” dediğinde, kendinin HDP ilişkisini kimse konuşmayacak?

         CHP-HDP ilişkisi sanki daha dünün meselesi? Oysa 7 Haziran 2015 seçimlerinde Türkiye “ailece HDP’ye oy verdiğini” söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcılarını tartışıyordu. Yıl 2019, CHP yine HDP ile beraber yol yürüyor.

        CHP-HDP ilişkisini nasıl bilmezsiniz, 16 Nisan referandum seçimlerinde “Hayır cephesi” olarak beraber değil miydiniz? Kemal Kılıçdaroğlu “Hayır” oyu veren HDP’ye “üst düzey yöneticileri hapiste olmasına rağmen” diyerek teşekkür etmedi mi? Kemal Kılıçdaroğlu sözde “Adalet Yürüyüşü” yaptığında HDP’nin en üst düzey yöneticileriyle kol kola yürümedi mi?

        Meral Akşener sen de o yürüyüşü yapan Kemal Kılıçdaroğlu’na “‘Adalet Yürüyüşü’ başlattı. Allah gücünü arttırsın, Allah yardımcısı olsun. Bu eylemin biçimini destekliyorum.” şeklinde dua etmedin mi? Sen bilmezsen kim bilecek CHP-HDP ilişkisini? Yoksa “CHP’nin HDP’ye doğru adımlarını görüyoruz, bu konuda endişeliyiz” diyen parti sözcünüz Yavuz Ağıralioğlu mu biliyor sadece? Ah Heval Meral ne kurnazsın sen ne kurnaz?

        31 Mart öncesi Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP ile ittifak konusunda gizli görüşme yaparken yakalanan Ahmet Türk’ün sözleri tüm medyada haber olmuştu. Ondan da mı haberin olmadı? MHP ile ilgili her konuyu araştırıp saptıran senin gibi birisi Ahmet Türk’ün o gizli görüşmeye  dair şu sözlerini nasıl atlamış olabilir? :

        “Değişimi isteyen, bu iktidarın politikalarından rahatsız olan insanlar, demokrasiyi esas alan ve bunu yürütebilen bazı yerlerde o adaylar etrafında bütünleşmelidir. Demokrasiyi savunanların ortak bir irade kullanması gerekir. Resmi bir ittifak olmayabilir ama birçok yerde o ilin yönetimini değiştirecek bir güç varsa onu doğru kullanmak lazım. İnanıyorum ki söylediklerimiz etkili olur. Sayın Kılıçdaroğlu’nu biliyorsunuz, çok açık konuşmaz ama söylediklerimi onayladı. Karşı çıkışı olmadı.”

         Hadi bunu konuda yine üç maymunu oynuyorsun diyelim. Ya HDP Eş başkanı Sezai Temelli’nin “Kürdistan’da biz kazanacağız. Batıda da AK Parti ve MHP’ye kaybettireceğiz” sözü üstüne “Mansur Yavaş da bilecek ki seçilmişse HDP oylarıyla seçilmiştir. HDP’lileri yok sayarak, Kürtleri yok sayarak, Ankaralıları yok sayarak siyaset yapamaz. O da işte bizim gücümüzdür. Ekrem İmamoğlu seçilmişse bilecek ki o kentte yaşayan 3 milyon Kürt’ün oyuyla seçilmiştir. Kürtlere rağmen siyaset yapamayacağını bilecektir.” şeklindeki tehdit gibi sözlerini tüm Türkiye tartışmıştı. Onu da mı duymadın?

         PKK’lı Demirtaş’ın cezaevinden açıklama yapıp, “Oyunuzu CHP ve İyi Partiye verin” çağrısına bir tepkin oldu mu? Siyasal terörist Pervin Buldan’ın CHP ile ittifaka dair yüzlerce açıklaması oldu, ona bir tepkin oldu mu?

        Kandil’deki teröristbaşlarından Murat Karayılan, Cemil Bayık, Besa Hozat, Andok, Duran Kalkan, Bese Erzincan, Zerin Ruken defalarca CHP adaylarının desteklenmesi yönünde açıklama yaptı. Bunlara bir tepkin oldu mu?

          Hadi HDP-PKK cephesini geçtik. CHP’nin adayından çok HDP adayı gibi davranan “HDP’nin gücüne güç katacağım” diyen Tunç Soyer’e, “HDP’lilerin başımın üstünde yeri var. Onlara layık olmaya çalışacağım” diyen Ekrem İmamoğlu’na bir tepkin oldu mu? Olmadı. Bunların başarılı olması için MHP’ye saldırmak için kendini yırttın. Senin için bunlar HDP’ye sahip çıkmış ya da HDP bunlara sahip çıkmış ne önemi var! Genel Başkan Yardımcıların, yanındaki avanelerin İzmir’de, İstanbul’da, Ankara’da rant kovalasın, belediyede müdür olsun. Senden mutlusu olur mu?

         CHP-HDP ittifakını da sana sorduklarında “Bilmiyorum” de geç! CHP-HDP ittifakını “Sağ olsunlar CHP’ye Küçükçekmece’de 65 bin oy, Esenyurt’ta 106 bin oy vererek iki belediyeyi de kazanmamızı sağladılar. Adana’da, Mersin’de, İstanbul’da ve Ankara’da bütün siyasi ayrımları bir kenara bırakarak iktidara da bir uyarı da bulundular. (...) Bu seçimlerin en etkili aktörlerinden birisi Selahattin Demirtaş’tır” şeklinde itiraf eden CHP’li Barış Yarkadaş geri zekâlı herhalde?

         CHP-HDP ittifakını “Selahattin Demirtaş’ın çağrısı çok kıymetli bir çağrı. Kişisel olarak, HDP seçmeni üzerinde oldukça etkili olduğunu düşünüyorum. HDP seçmeni üzerinde oldukça etkili olduğunu düşünüyorum. İktidara kaybettirmek için böyle yapacaklarını söylemişlerdi. Olması gereken de buydu.” şeklinde itiraf eden CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ahmak herhalde?

          CHP-HDP ittifakını “En büyük teşekkürü, kendini, kendi haklarını düşünmeden, toplumun özgürlüğünü düşünerek cezaevinden ‘Türkiye’nin barışa ihtiyacı var, demokrasiye ihtiyacı var’ diye mesaj yollayan, burada Parlamentoda milletvekilliği yapmış Selahattin Demirtaş’a ediyorum.” şeklindeki sözlerle itiraf eden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ruh hastası herhalde?

          Ekrem İmamoğlu’nun kampanya danışmanı Necati Özkan, HDP-CHP ittifakını “CHP’li seçmenlerin % 98’i sandığa gidip CHP adayını desteklerken, HDP seçmeninin %100’ü sandığa gidip CHP adayını destekledi” sözüyle itiraf etmesi gece gördüğü rüyası mı? Öyle mi Biji Meral Hanım?

          CHP-HDP ittifakı diye bir şey yok, bu CHP’liler kendi kendine deli gibi konuşuyor desene? Apo’nun mektubunu dile doluyorsun ama PKK’nın Kandil’deki silahlı kanadı olan KCK Eşbaşkanlığının “23 Haziran’daki İstanbul seçimlerinde AKP-MHP faşizmine önemli bir darbe vuruldu. 23 Haziran’daki tutumunu da önder Apo’nun ortaya koyduğu bu ölçü belirlemiştir. Önder Apo’yla hareketimiz, önder Apo’yla halkımız arasında özel savaşçıların anlamadığı ve anlayamayacağı tarihsel, toplumsal, düşünsel ve duygusal bir bağ bulunmaktadır.” açıklamasını görmezden geliyorsun?

          Kandil açık ve net “Biz önder Apo’ya uyduk, AKP ve MHP’ye darbe vurmak için CHP’yi destekledik” diyor. Demek ki, teröristbaşı Öcalan’ın mektubu bu derece sizi birbirinize bağlamış…

          “İYİ Parti, size söylüyorum: Size rağmen, içinde bulunduğunuz ittifaka, HDP ve PKK’ya içinde gönül vermişlerin de olduğu insanlar oy verdi. Şu an koltuklarınızda HDP’nin oylarıyla oturuyorsunuz. Bu ittifakta, CHP ile yaptığınız ittifakta HDP’nin oylarının etkisi vardır. Ne yapacaksınız şimdi? Ne diyeceksiniz şimdi buna?” diyen HDP’li Fatma Kurtulan’a “Devlet Bahçeli’nin yeni kurbanı, Fatma Hanım” diye akıl almaz bir cevap vererek kurtulduğunu mu sanıyorsun?

          Her şey ortada CHP, HDP, İP, PKK, FETÖ bu seçimlerde ittifak yapmıştır. Bunu inkâr eden kendi karakterini ortaya koyar. Heval Meral, Biji Akşener sen istediğin kadar CHP-HDP ittifakını sırf kendi partin tartışılmazsın diye inkâr et. Sen onu inkâr ederken kendi partinde kaç kurucu üye “Mensubu olduğumuz İP, HDP ile iş birliği yapıyor, bizden bundan rahatsız olduk” diye istifa etti. Sen CHP’yi kurtarma derdini bırak, kendi partini kurtar bu rezillikten…

          “HDP, Kürtlerin siyasal temsilcisi” diyen sensin… Ortada bu kadar gerçek varken “CHPHDP ittifakını” inkâr etsen ne olur, kabul etsen ne olur? Terör örgütü PKK, yaltakçısı HDP, iş birlikçi CHP kendi aralarındaki ittifaklarını inkâr etmiyor da sana ne oluyor? Kaldı ki, bunların zafer diye kutladıkları ittifak kazançlarına sen de göbek atarak katılıyorsun…

         Siyasi rant ve menfaatler için bu kadar çukura düşmeyin… Bu ihanetten vazgeçin ve çocuklarınıza şerefli bir mazi bırakın…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.