Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Heval Meral, HDP ile yola devam dedi...

“Ailemin yarısı CHP’li” diyen HDP’li Sırrı Süreyya Önder’in “Dün bize aracı gönderen, ‘Şurada kiminle, nasıl çalışalım, şunu nasıl yapalım’ diye fikrimizi merak eden İYİ Parti…” itirafının tartışıldığı gün, Meral Akşener’in hastalıklı solun yayın organı Cumhuriyet gazetesinde röportajı vardı. Meral Akşener röportajında aynen şu ifadeyi kullanıyor: “CHP’nin HDP’ye bakışında ise bizim için esas olan, Sayın Kılıçdaroğlu’nun açıklamasıdır.” Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP’ye bakışı senin için esas ise buradan çıkacak sonuç “HDP ile yola devam edeceğim” demektir.

Yahu Yıldıray Çiçek, bunu nereden çıkardın? Meral Akşener daha 2-3 hafta önce HDP’yi terör örgütü PKK’nın uzantısı olarak görmedi mi?’ diye sorabilirsiniz. Ama HDP’yi ‘Kürtlerin siyasi temsilcisi’ gören de, HDP ile seçim ittifakına göz yuman da oydu. Desteklediği Ekrem İmamoğlu, Tunç Soyer gibi CHP’li belediye başkanlarının HDPPKK aşkına susan da oydu. CHP-PKK ilişkisine zerre eleştiri getirmeyen de oydu. Genel başkan yardımcılarının HDP’li yetkilerle yan yana konferans düzenlemesine onay veren de oydu. HDP ve terörist Demirtaş’a seçim şarkısı yapan Kardeş Türküler isimli müzik grubunun üyesi olan Taylan Yıldız’ı kendine genel başkan yardımcısı, başdanışman ve son olarak meclis üyesi yapan da oydu. Terörist Demirtaş, HDP’lilere çağrı yaparak “Oylar CHP ve İYİ Partiye” dediğinde, HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen “İkinci tura kalması halinde oyumuz Muharrem İnce ve Meral Akşener’e” dediğinde gözlerinin içi gülen de oydu. Yani bu örnekleri uzat uzatabildiğin kadar.

Gelelim yazımızın başlığındaki meseleye… “Ailemin yarısı CHP’li” diyen HDP’li Sırrı Süreyya Önder’in “Dün bize aracı gönderen, ‘Şurada kiminle, nasıl çalışalım, şunu nasıl yapalım’ diye fikrimizi merak eden İYİ Parti…” itirafının tartışıldığı gün, Meral Akşener’in hastalıklı solun yayın organı Cumhuriyet gazetesinde röportajı vardı. Meral Akşener röportajında aynen şu ifadeyi kullanıyor: “CHP’nin HDP’ye bakışında ise bizim için esas olan, Sayın Kılıçdaroğlu’nun açıklamasıdır.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP’ye bakışı senin için esas ise buradan çıkacak sonuç “HDP ile yola devam edeceğim” demektir.

Tüzüğündeki ana madde “Öcalan’ı önder olarak kabullenmek” olan bir terör örgütü için “YPG terör örgütü değil. Vatanını korumak isteyen oluşum” diyen Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP’ye bakışı canciğer kuzu sarması değil mi?

HDP’yi bir ana şefkati gibi koruyan, kollayan, CHP’nin neredeyse tüm yöneticilerini cezaevindeki terörist Demirtaş’ı ziyarete gönderen Kemal Kılıçdaroğlu değil mi?

Terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklığı alenen ortada olan biri için “Selahattin Demirtaş’ın suçu nedir? Niye cezaevinde?” diye sürekli propaganda yapan, onu sahiplenen Kemal Kılıçdaroğlu değil mi?

7 Haziran seçimlerinde “Her CHP’li aileden bir oy HDP’ye” kampanyasını yürüten ve hızını alamayan CHP Genel Başkan Yardımcılarının bile “Ailece HDP’ye oy verdik” dediği partinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu değil mi?

7 Haziran seçimleri sonrası yanına HDP’yi alıp MHP’ye koalisyon, MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye de başbakanlık teklif eden ve bunun karşılığında da hak ettiği cevabı alan Kemal Kılıçdaroğlu değil mi?

Terör örgütü PKK’ya hizmet ettiği için tutuklanan HDP milletvekilleri, belediye başkanları, yöneticileri konusunda ilk zıplayan ve karşı çıkan Kemal Kılıçdaroğlu değil mi?

Adalet Yürüyüşü” adı altında ihanet yürüyüşünü HDP’nin eş başkanları ve milletvekilleriyle gerçekleştiren Kemal Kılıçdaroğlu değil mi?

(Bu yürüyüş için Meral Akşener “Allah güç, kuvvet versin. Dualarım Kemal Kılıçdaroğlu için demişti.)

Terör örgütlerine yardım ve yataklık eden HDP’li belediyelere kayyum atanmasına şiddetle karşı çıkan Kemal Kılıçdaroğlu değil mi?

16 Nisan referandumunda HDP’li yöneticilerle CHP milletvekillerinin beraber yurt içinde ve dışında “Hayır” kampanyası yapmasına onay veren Kemal Kılıçdaroğlu değil mi?

HDP’nin barajı aşması ve parlamentoda olması lazım” diyen Kemal Kılıçdaroğlu değil mi?

HDP’li Ahmet Türk’ün “Kemal Kılıçdaroğlu’nun teklifiyle sabah kahvaltısında buluştuk. Seçmen bölgeleri ve adaylar hakkında konuştuk. Seçmen başında doğru kararlarla, doğru adaylarla gerçekten bu yerel seçimlerde daha başarılı olmanın artık kaçınılmaz olduğunu hepimizin görmesi gerek. Demokrasiyi savunabilecek, demokrasiyi esas alan, demokrasi prensiplerini uygulayabilen ve bunu yürütebilen bazı yerlerde, o adaylar etrafında bütünleşmek gerek diye düşünüyorum dedim. Kemal Kılıçdaroğlu söylediklerimi hep onayladı. Yani yapılması gereken, yürütülmesi gereken politikalar konusunda karşı çıkmadı“ diyerek, CHP-HDP yerel seçimler ittifakının nasıl kurulduğunu anlatarak maskesini düşürdüğü genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu değil mi?

(Ahmet Türk- Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki bu buluşmayı da gizli tutuyorlardı, sonra ortaya çıkınca içeriğini itiraf etmek zorunda kalmışlardı.)

Daha uzatalım mı Meral Akşener?

HDP konusunda Kemal Kılıçdaroğlu esas ölçün ise manzara bu… Demek ki, önümüzdeki seçimlerde yine HDP ile iş birliği yapmaya, siyasi projeler etrafında koşturmaya devam edeceksin.

HDP konusunda bir dediğin diğerini tutmuyor. Herkesi ahmak bir kendini mi akıllı zannediyorsun?

Meral Akşener karar ver artık.

HDP, Kürtlerin temsilcisi mi?

HDP, terör örgütü PKK’nın uzantısı mı?

Yoksa CHP’nin ve sizin siyasi düşünce yoldaşınız mı?

Senin için esas ölçü Kemal Kılıçdaroğlu ise o seni PKK’ya, YPG’ye militan yapmaya kadar götürür!

Gerçi sen de MHP’den ayrılınca Heval olmak için elinden geleni yaptın…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.