Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Heval Meral, ortağı HDP'yi kurtarma peşinde!

Evladı, HDP aracılığıyla terör örgütü PKK’ya kaçırılan Hacire Ana’nın, HDP İl Örgütü önünde başlattığı “evladını kurtarma” mücadelesi başarıyla sonuçlanmıştı. Hacire Ana’nın bu cesaretli mücadelesi, evladı PKK tarafından kaçırılan diğer ailelere de örnek oldu. Şimdi toplam 18 aile evlatlarını kurtarma mücadelesi veriyor.

Hacire Ana’nın başlattığı mücadele, bugün Türkiye’nin ana gündemi durumuna gelmiştir. Evlatları terör örgütü PKK tarafından kaçırılmış analar, babalar HDP’yi köşeye sıkıştırmış durumdadır. Bu durum, elbette HDP’nin siyasi proje ortağı olan CHP ve İP’i rahatsız etmektedir. HDP’nin canı yanınca kendilerinin canı yanmış gibi hissetmektedirler. O yüzden ölen teröristlerin leşini karşılamaya CHP milletvekillerini gönderen Kemal Kılıçdaroğlu, PKK tarafından evlatları kaçırılmış ana ve babaların mücadelesine sessizdir.

Hele artık “Heval Meral ” diye anılan, CHP ve HDP yanındaki diğer ortak İP’in Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklaması ise köşeye sıkışan HDP’nin üzerindeki baskıyı almaya yönelik olmuştur.

Meral Akşener’in anaların mücadelesine yönelik yorumu, "Bu gerçeğin ışığında, bir anne olmanın yanında, Türkiye Cumhuriyeti'nde İçişleri Bakanlığı yapmış bir siyasetçi olarak uyarıyorum, o annelerin feryadının çözüm adresi, bir partinin kapısı değil, devletin kapısıdır." şeklinde olmuştur. Meral Akşener, HDP’nin yardım ve yataklığıyla PKK saflarına sokulan gençlerin hesabını devletten sormaya kalkarak, HDP’ye yönelmiş olan halk hareketini bertaraf etmeye çalışmaktadır.

Çünkü kendisi, HDP’yi “Kürt siyasal hareketinin temsilcisi” olarak gördüğünü bizzat ifade etmişti.

Terör örgütü PKK’nın yardım ve yaltakçısı HDP ona göre “Kürtlerin temsilcisi” oluyorsa, herhalde HDP, Kürt çocuklarını da istediği dağa, istediği mağaraya götürüp PKK’ya teslim edebilir.

Heval Akşener’in, HDP karşısında yapacak bir şeyi yoktur. Çünkü HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, TBMM kürsüsünden "İYİ Parti, size söylüyorum: Size rağmen, içinde bulunduğunuz ittifaka, HDP ve PKK'ya içinde gönül vermişlerin de olduğu insanlar oy verdi. Şu an koltuklarınızda HDP'nin oylarıyla oturuyorsunuz. Bu ittifakta, CHP ile yaptığınız ittifakta HDP'nin oylarının etkisi vardır. Ne yapacaksınız şimdi? Ne diyeceksiniz şimdi buna?" şeklinde, Meral Akşener’in partisini azarlayarak susturmuştur.

 

Heval Meral, PKK’lı Fatma Kurtulan’ın bu sözlerine bir cevap veremediği gibi çok saçma bir cümle kurarak “Bahçeli'nin yeni kurbanı Fatma Hanım.” demiştir. Ne alakaysa?

Meral Akşener, HDP ile yan yana siyasi projelerde koşturmaktan rahatsız değildir. Rahatsız olsaydı İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de, Adana’da, Hatay’da, Bursa’da ve diğer illerde HDP ile CHP’ye seçim kazandırma ittifakında yer almazdı.

Terörist Demirtaş’ın serbest bırakılması ve onun rahat rahat cumhurbaşkanı adayı olması için, kendi adaylığının zamanını, enerjisini ve propagandasını onun için heba etmezdi.

Zaten HDP karşısında milli bir hassasiyeti olsaydı “HDP’nin gücüne güç katacağım” diyen Tunç Soyer’e, “HDP’nin başımın üstünde yeri var. HDP’lilere layık olmaya çalışacağım” diyen Ekrem İmamoğlu’na, bu derece siyasi yalakalık yapmazdı.

Analar, babalar evlatlarını terör örgütü PKK’nın elinden kurtarmak için isyan başlatmışken, HDP’ye hiçbir eleştiri yapmadan devleti adres göstermek, Meral Akşener’in siyasi yoldaşı HDP’yi kurtarma çabası olmuştur.

Zaten o analar, babalar Türk devletinin etkili terörle mücadelesinden dolayı cesaret kazanıp, yıllardır yapılmayanı yaparak HDP'nin kapısına dayanmıştır. Cesareti veren, Türk devletinin terörle mücadele duruşudur.

O analar, babalar bu yüzden Türk polisine ve askerine teşekkür etmekte ve onlarla gülümseyen pozlar vermektedir.

Heval Akşener, HDP’ye karşı dikilen ve mücadele eden o analar kadar cesaretli olamadın. Hâlâ köşeye sıkışan ortağın HDP’yi koruyan ve kurtarmaya çalışan açıklamalar yapıyorsun.

İstanbul’dan kalkıp Diyarbakır’a, terör örgütüne yardım ve yataklıktan dolayı görevden alınmış belediye başkanlarına desteğe giden Ekrem İmamoğlu’na şakşakçılık yapan birinden, HDP’yi eleştirmesini ve o analara sahip çıkmasını elbette beklemiyoruz.

Ama 6 ay yaptığın İçişleri Bakanlığı görevinden dolayı da kimseye akıl vermeye kalkma… Çünkü aklını CHP’ye ve HDP’ye çoktan kaptırmış birisin…

Meral Akşener artık, “Kürtlerin temsilcisi” dediği HDP’lilerin anasıdır. Herkes kendi yavrusunu kurtarma peşindedir.

Biz, HDP kuryeliğinde terör örgütü PKK tarafından çocukları kaçırılmış Hacire Anaların yanındayız.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.