Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

İP KOPTU, PİŞMAN OLANIN SAYISI ARTTI!

1 Kasım seçimleri sonrası, MHP'yi ele geçirme adına MHP'nin içinden kişiler kullanılarak bir operasyon yapılmak istenmişti. Dışarıdan destekli bu operasyonda her yolu denediler ama sonunda başarısız oldular ve gidip parti kurmak zorunda kaldılar. Gerek operasyon zamanında, gerekse operasyon sonrası MHP'ye çok tahribat vermek istediler. İçimizden birçok Ülkücüyü de bu manada kandırdılar, aldattılar.

MHP'nin politikaları üzerinden sözde eleştiri getirip, bazı Ülkücülerin duygu ve düşünceleriyle oynanıp, kimini MHP'den kopardılar, kimini MHP'ye düşman ettiler. Bunlarla beraber gidenlerin çoğu ortada kaldı. Kullanıldıklarını geçte olsa anladılar.

Aynı İlyas Salman ve Şener Şen'in Banker Bilo filmindeki gibi Maho'nun insanları kamyon kasasında Almanya'ya götürüyorum diyerek İstanbul'a getirip bıraktığı gibi Meral Akşener'de bunları getirdi CHP'nin, HDP'nin bulunduğu Hayır cephesinin kapısına bıraktı.

Ülkücülük edebiyatı parçalıyorlar, Ülkücülük nutukları atıyorlardı şimdi bunlara sahip çıkanlar ortada, bunların sahip çıktıkları ortada…

CHP'den, HDP'den farklı düşündükleri bir tane konu yoktur. MHP'nin 15 Temmuz sonrası AKP ile bazı konulardaki birlikteliklerini eleştirirken, CHP, HDP ile aynı şekilde davranmayı bir misyon kabul etmiş durumdadırlar.

Afrin operasyonuna CHP, HDP ile birlikte nasıl karşı çıktıkları arşivlere girmiştir. PKK'lı Demirtaş'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığını özgür yapabilme arzularını dillendirmekten çekinmeyişleri hayretle takip edilmektedir.

PKK'nın büyük partisi haline dönüşmüş CHP'den 15 milletvekili transferleri zaten tam bitişleri olmuştu. CHP'nin Muharrem İnce'yi aday olarak çıkardığı güne kadar bunları kullanma oranı oldukça yüksekti ama son dönemde bu oranı azalttılar.

Bunların mitinglerini CHP'liler dolduruyordu. Ama son Kayseri, Çorum mitinglerine baktığımızda CHP desteğini oldukça azaltmıştır.

Meral Akşener'in partisinin şimdi uğraştığı en önemli konu milletvekili aday listesinin açıklanmasından sonra her yerden istifa haberlerinin gelmesidir.

Gençlik Kolları Başkanından tutun da, il başkanları, ilçe başkanları, milletvekilleri adayları teker teker istifa etmiş ve hala etmeye devam etmektedir. Her sabah bir istifa haberiyle uyanıyor, her akşam bir istifa haberiyle yatıyoruz. İP koptu gidiyor anlayacağınız.

Hakan Bayrakçı'nın "%20 oy oranına ulaştı" dediği İP'in, Kayseri'nin en büyük meydanında 3 bin kişiyle miting yapması zaten her türlü maskesinin düştüğünü göstermektedir.

Meral Akşener, Çorum'da miting yapıyor "Meydanlara sığmayan on binler " diyor. Meydan bomboş, meydana olsa olsa iki bin kişiyi toplamış…

Şişirme balon CHP'lilerin desteğini çekmesiyle böylece patlamış oldu.

Adeta Almanya'ya gidiyoruz diye İstanbul'a bırakılan, aldatılan, kandırılan birçok Ülkücü'de hayal kırıklıkları, pişmanlıklarıyla ortada kalmıştır.

MHP'ye karşı mahcuplar…

Ama MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli yine dava adamlığı yaptı ve geçtiğimiz gün gerçekleşen "Aday Tanıtım Toplantısında" bu kişileri tarif ederek "Aklı bir vesileyle çelinmiş, duyguları istismar edilmiş, bir ara içimizdeyken yanılıp yenilip aramızdan çıkıp gitmiş kardeşlerimize eziyet ediyorlar. Hatta Başbuğ Türkeş Bey'in anılmasına, Bozkurt yapılmasına yasak koyuyorlar. Buradan diyorum, pişmanlık yaşayan, samimi bir şekilde özeleştiri yapan, hatasını anlayan her kardeşimle, her ülküdaşımla kucaklaşmaya hazırım." çağrısında bulunmuştur.

Bu çağrı bugüne kadar yapılan her şeye rağmen anlamlıdır. Pişmanlık duyan, geri dönmeye utananlara sıcak bir çağrı ve fırsat olmuştur.

Beş parti kapısı görmüş Meral Akşener için ideoloji, dava hiçbir şey anlam ifade etmez ama MHP'de gözünü açıp, kandırılıp Meral Akşener'in tuzağına düşünler için bu kavramlar önemlidir.

Kemal Kılıçdaroğlu için "Allah güç kuvvet versin. Dualarım onunla" diyen, PKK'lı Demirtaş'a Hayır cephesini güçlendirmesi adına özgürlük isteyen Meral Akşener her yere tutunur da, bu kandırılmış Ülkücülerin her yere tutunamayacağı anlaşılmıştır. O yüzden vakit, bu vakittir. Kucaklaşma adına geç kalınmamalıdır.

PKK'nın büyük partisine dönmüş CHP, PKK'nın küçük partisi HDP yanında İP gibi dizilenleri tarih unutmayacaktır. Bizim çağrımız, İP içinde bu halden memnun olana değil pişman olanadır.

Bir de milletvekili emeklisi olan Meral Akşener, bu trilyonlarca harcamayı hangi para kaynağına göre yapmaktadır. Bu para akışını kim sağlamaktadır? Bu akışta ortaya çıksa emin olun, tiyatro orada tam olarak noktalanacak, pişman olanları sayısı daha çok artacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.