Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Kalemine PKK kayyumu atanmış Yılmaz Özdil!

Türk devleti bir adım atıyor, muhatabı PKK’ya yardım ve yataklık eden HDP, ama canı yanan hep CHP oluyor. CHP’nin genel başkanı, milletvekili, yöneticisi, belediye başkanı, sanatçısı, yazarı HDP’yi kendi vücudunun bir parçası kabul ediyor.

HDP kâğıt üstünde yasal bir parti görünse de, PKK’nın siyasi alanda sesi olmak için kurulan bir partidir. Bu görevini sadece bu sınırlar içinde de yapmıyor elbette. Terör örgütü PKK’nın terör eylemlerine de her manada lojistik destek sağlıyor. Böyle bir bölücü partiye Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası CHP “Türkiye Cumhuriyeti’ni bölsün” diye sahip çıkıyor. HDP ne zaman sevinse yanında CHP var, HDP ne zaman üzülse yanında CHP var.

CHP baştan sona PKK büyüsü yapılmış gibidir. Bir zamanlar burnuna yumruk alan Ahmet Türk’e “Ahmet Türk’ün burnuna indiren kişi, bu ülkede pek çok kişinin duygularına tercüman oldu.” diye yazılar yazan CHP’nin sembol yazarı Yılmaz Özdil bile Türk devletinin HDP’li belediyelere atadığı kayyumu sulandırmak için şimdi elinden geleni yapıyor.

Yılmaz Özdil, “Kayyum” başlıklı yazısında hem yalana başvuruyor, hem de PKK’ya hizmet eden HDP’li belediye başkanlarını “Makam odasına gelir gelmez, bismillah ilk iş, Atatürk’ün fotoğrafını indiren kayyum vali “milli”dir. O makam odasına Atatürk’ün kalpaklı fotoğrafını asan HDP’li belediye başkanı teröristtir!”cümleleriyle kahraman yapmaya çalışıyor. Mardin’deki HDP’li tüm belediyelerin web sayfalarından Atatürk ve Türk bayrakları kaldırıldığında, bu Yılmaz Özdil denen CHP tosunu bir eleştiri yazısı yazmış mıydı?

Elbette yazmadı. Niye? Çünkü kendi de artık büyük HDP hayranıdır. HDP’nin milletvekili adaylarını öve öve bitiremediği yazılar yazmıştır. CHP-HDP-İP ittifakına, CHP’nin adaylarına Kandil’den gelen destek açıklamalarına zerre sesini çıkarmamıştır. Çünkü o sıra Atatürk kitabı üzerinden vurgun yapmakla meşguldü. CHP’nin PKK iş birliğine ses edip, kimseyi ürkütmek istemedi.

Bugün AKP hükümeti zamanında son 3 yılda 20 bine yakın terörist öldürülmüşken, hâlâ öldürülmeye devam ederken, Yılmaz Özdil’in “çözüm sürecinden” örnekler vererek PKK’ya hizmet eden HDP’li belediye başkanlarına sahip çıkması kendinin basitliği olmuştur. Zaten 4600 teröristin öldürüldüğü Afrin Operasyonu’nda da neler yazdığı ve konuştuğu, kimlere sahip çıktığı arşivlerdedir.

Yılmaz Özdil, geçmişte bizim de büyük mücadele verdiğimiz “çözüm süreci”hakkında istediğini yazıp söyleyebilirsin de şimdi CHP’nin ortağı HDP’yi korumak için niçin “cambaza bak” oynuyorsun?

2014 yılından bugüne PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile iş birliği yapan CHP değil mi? 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde HDP ile direkt ittifak yapan CHP değil mi? Bunlara zerre sesini çıkarmayıp, şimdi kayyum atanan HDP’li belediyelere sahip çıkmak için niçin kendini parçalıyorsun?

Kayyum atanan HDP’li belediye başkanları için resmen “PKK’lı değil” diyorsun. PKK’lı terörist cenazelerine ve teröristleri anma programlarına giden kimdi peki? Şehit ailelerini işten çıkarıp, yerine PKK’lıları belediyeye dolduran kimdi peki? Hem de tüm bunları koltuğa oturur oturmaz yaptılar. PKK’nın kurucusu terörist Sakine Cansız’a ağıtlar yakan Canan Kaftancıoğlu için “Canan Kaftancıoğlu’nun kıymetini bilmeliyiz, sayılarını arttırmalıyız” diye yazan Yılmaz Özdil’e laf anlatıyoruz biz de…

Yılmaz Özdil’in son on yıllık yazılarına bakın terör örgütü PKK’dan değil, AKP’den rahatsızdır. AKP-PKK birlikteliği olursa rahatsız ama CHPPKK birlikteliği olursa hiç rahatsız değildir. Yılmaz Özdil denen tosun, yazısında “Kardeşim, madem terör örgütüyle bağlantısını tespit ettik, o halde neden HDP’yi komple kapatmıyoruz?” diye soranlar teröristtir… Çünkü, HDP’nin kapatılması AKP’nin işine gelmez, AKP’nin işine gelirse terörist bile terörist değildir, bu yüzden sadece seçimi kazanan HDP’liler teröristtir.” yazmış. Aklınca uyanıklık yaptığını sanıyor ve CHP-HDP ittifakını meşrulaştırmak için yazıyor bunları. HDP bugün kapatılırsa, üç harfi yan yana getirip aynı kişilerin ertesi sabah yine bir parti kuracağını anlamayacak kadar gerizekalı değildir kendisi…

HDP eski eş başkanı PKK’lı Selahattin Demirtaş cezaevine koyuldu diye, cezaevi önüne kamp kuran CHP, HDP kapatılırsa herhalde protesto olsun diye Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere CHP Genel Merkezi içindeki tüm yöneticiler kendini yakar. Böyle yakmalı bir protesto yaparken Yılmaz Özdil’e haber vermeyi unutmasınlar ama…

Yılmaz Özdil, geçmişte şu oldu, bu olduyu geç… Şu an PKK ile kim ittifak halinde onu yaz. Kayyum atanan HDP’li belediye başkanları PKK’ya yardım ve yataklık ediyor mu etmiyor mu onu yaz…

Nereden nereye değil mi? Dün milli yazar sanılan Yılmaz Özdil, bugün “CHP-PKK ittifakını nasıl güçlendiririm?” diye, kayyum atanmış HDP’li belediye başkanlarına sahip çıkıyor. Sahip çıkarken nasıl bir çukura düştüğünü de herkese gösteriyor. Dün “HDP’ye oy verip, kalaşnikofa şarjör olmayın.” diyen adam, bugün PKK’ya kalaşnikof taşıyan HDP’li belediye başkanlarına destek yazısı yazıyor. Ne oldum değil, ne olacağım hali bu olsa gerek…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yıldıray ÇİÇEK Arşivi
SON YAZILAR