Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

KANDİL ÇAMI KONUŞTURAN CHP!

Musa Çam….

CHP içindeki birçoğu gibi, o da HDP ve Kandil'in siyasi avukatlarından birisidir…

HDP'nin düzenlediği "Adalet ve vicdan nöbetleri"ne katılan ve PKK'nın yayın organı ANF'ye "Diyarbakır, İstanbul ve Van'dan sonra İzmir'de yapılan bu eylemler, doğrudur, haklıdır ve yükseltmek gerekmektedir" şeklinde konuşmalar yaparak destek veren sicili vardır.

Musa Çam, partisi CHP'nin HDP-PKK çizgisinde yürümesine uygun adımlar atıyor.

Siyasi sicili böyle olan Musa Çam, geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmayla TBMM'yi karıştırdı. Ortalığı karıştırdıktan sonra canını zor kurtardı ve "Beni linç edeceklerdi" açıklamasını yaptı.

Geçmişte Recep Tayyip Erdoğan'ın kullandığı "Bunlar aile, evlat nedir bilmez" ifadeleri üzerinden AKP-MHP eleştirisi yapan Musa Çam, kullandığı üslup yüzünden gerçekten linç edilecekti.

"İttifak yasası" olarak bilinen teklifinin görüşülmesi esnasında, 3 yıl önceki yaşanan tartışma ve kavgaları çirkin bir üslupla gündeme taşımanın mantığı zaten tekrar bir kavga çıkarmak adına olmuştur.

Musa Çam olaylardan sonra ''Ben Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Devlet Bahçeli'ye geçmişte sarf ettiği 'Zürriyetsiz' sözünü hatırlattım. Bu kadar ağır ithamlardan sonra böyle bir ittifakın kurulabilmesini anlayamadığımı söyledim. Can ciğer kuzu sarması olmalarına inanamıyorum." açıklamasını yapmış…

İşte tüm mesele bu açıklaması içinde barınmaktadır.

Kendisi ve partisi, asker ve polis katili PKK ve HDP ile "Can ciğer kuzu sarması" olabiliyor. Ama MHP'nin milli konular çizgisinde ve doğrularda AKP ile yanyana gelmesi bunları çıldırtıyor.

Evet, geçmişte MHP-AKP arasında en ağır ifadelerle karşılıklı kavgalar oldu. CHP'liler siz ne diyorsunuz şimdi, "tekrar kavgalarınıza devam edin, her alandaki CHP-HDP ittifakının önümü açılsın" mı istiyorsunuz?

Recep Tayyip Erdoğan'ın Kemal Kılıçdaroğlu'na ve CHP'ye hakaret etmediği günü bırak saniye bile yok. Buna rağmen 7 Haziran seçimleri sonrası ''AKP ile önyargısız bir şekilde görüşeceğiz; 17-25 Aralık konusunda rövanşist olmayacağız'' diye yalvarıp 32 gün AKP'nin peşinden koşmadınız mı?

Musa Çam, Recep Tayyip Erdoğan'ın Kemal Kılıçdaroğlu'na ettiği hakaretleri sıralayalım mı?

"Adisin, Terbiyesiz herif, cibilliyetsiz" hakaretlerinden 1 yıl sonra AKP ile koalisyon kurmak için Recep Tayyip Erdoğan'a yalvarırken durumu anlayabilmiş miydin Musa Çam?

7 Haziran seçimlerinden sonra "AKP ile koalisyon kurulmazsa çok üzülürüm" diyen Kemal Kılıçdaroğlu'nu bize "Can ciğer kuzu sarması" tarifini tekrar yapabilir mi?

Yani CHP'nin derdi "Üzüm yemek değil, bağcıyı dövmektir"

CHP'nin tüm terör örgütleriyle dirsek temasında iken MHP'ye saldırması, dirsek temasında olduğu terör örgütlerini hedefine ulaştırma adınadır.

Terör örgütü PKK'nın her şeyine sahip çıkma şerefsizliğini gösterenler, MHP'yi nasıl eleştirebiliyorlar?

Askerimizi, polisimizi şehit eden alçaklarla omuz omuza olacak, onları yoldaş kabul edeceksin ama bugün Afrin gibi milli mücadelede el ele olan AKP ve MHP'ye saldıracaksınız?

CHP sendeki nasıl bir şeref, nasıl bir onur, nasıl haysiyet?

"Dün şu oldu, bu oldu, şunu dediler, bunu dediler" şeklinde papağanlığı bırakın artık.

Siz kiminlesiniz, şimdi ne yapıyorsunuz?

Atatürk'ün partisini terör örgütleri PKK'nın, DHKP-C'nin, FETÖ'nün karargâhına çevirdiniz, siz de hiç mi utanma, hiç mi arlanma diye bir şey yok?

Yok ki, nelerden medet umuyorsunuz…

CHP, Musa Çam gibi Kandil sözcülerini piyasaya sürerek, sadece siyasi zürriyetsizliğini ortaya koymaktadır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.