Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Kandil'in Sesi CHP Konuştu Yine

Türk Ordusu Kandil'e doğru ilerledikçe ve vurdukça yine ses CHP'den geldi. Ne zaman terör örgütü PKK'ya karşı mücadele hedefi ortaya konulsa HDP'den bile önce CHP'liler tepki gösteriyor.

Afrin operasyonuna karşı Meral Akşener'in partisi CHP'den önce davranıp "Tek adam rejimini kalıcı kılmaktan başka hiçbir amaca hizmet etmeyecek ve beka sorunu yaratabilecek Afrin savaş senaryolarına tamamen karşı" demişti. Ama CHP sonradan bu açığını kapatıp, sürekli Afrin operasyonuna karşı olduklarını, PKK'nın Suriye kolu PYD'nin terör örgütü olmadığını, öldürülen PYD'li teröristlerin yavruları olduğunu, onların şehit olduğunu söyleyen bol bol açıklamaya şahit olduk.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Afrin'e girilmesine karşıyız" dediği operasyonda 4500 terörist öldürüldü. Bu sonuç bile bunların neye karşı olduklarını ortaya koymuştu.

CHP içinde PKK avukatlığına soyunan Sezgin Tanrıkulu, Doğu ve Güneydoğu'da SİHA ile yapılan terörle mücadeleye bile karşı çıktığını ifade etti. Kemal Kılıçdaroğlu ona bile destek vermişti.

Şimdi de Türk Ordusu Kandil'e doğru 11 askeri üs kurmuş, vura vura Kandil'e doğru ilerliyor ve CHP'den Özgür Özel isimli tipleme çıktı "Şimdi herkes biliyor ki Kandil'de PKK unsurları kalmamıştır. Ama seçimden ümidi kalmayanlar, Kandil'e gitmeyi, Kandil'e bayrak dikmeyi, PKK'nın boşalttığı Kandil'in dağlarını F-16'lar ile vurup buradan seçimde bir şey, bir güç elde etmeyi düşünmektedirler. " açıklamasını yaptı.

Doğu ve Güneydoğu operasyonlarında, Fırat Kalkanı ve Afrin operasyonu konusunda sonuç almış Türk Ordusu ortada iken, Kandil'e yapılan ve yapılacak operasyona karşı çıkmak yine terör örgütü PKK safında olmak demektir.

CHP içinde terör örgütü PKK safında olmak zaten onur, gurur vermektedir. PKK'ya, HDP'ye sahip çıkmak CHP'nin vazgeçemediği misyondur.

Kandil'deki Murat Karasu "Erdoğan, Soylu, Bahçeli topunuz gelin. Gelmeyen namerttir" diye meydan okurken, CHP'nin Türk Ordusunun Kandil operasyonundan rahatsızlığı maskelerini bir kez daha düşürmüştür.

CHP Kandil'in sesidir, ruhudur, propaganda merkezdir. Bu artık o kadar netleşmiştir ki, her olayda kendini göstermektedir.

CHP'nin seçim beyannamesi bile İmralı ve Kandil'in sesi olmuştur. "Teröristbaşı Öcalan yazsa böyle olurdu" demiyoruz, zaten o alçağın yazdıkları CHP'nin seçim beyannamesine girmiştir. İşte buna sadece bir örnek veriyoruz.

CHP bildirgesi: "Kürt Sorunu'nun bir güvenlik sorununa indirgenmesi ve olağanüstü dönemlerde yapılan yanlış uygulamalar, yurttaşlarımızın önemli bir bölümünü mağdur etmiş ve aidiyet duygularını zayıflatmıştır. (...) Çözüm için gerekli olan, tek başına güvenliğe, ekonomik kalkınmaya, insan haklarına ya da eşit vatandaşlığa odaklanan bir yaklaşım değil, bunların tümünü içine alan yeni bir demokrasi anlayışıdır. (...) Cumhuriyet tarihinin en önemli sorunlarının başında gelen Kürt Sorunu, temelinde bir demokrasi eksikliği meselesidir. Kalıcı çözüm için esas olan, daha fazla özgürlük, demokrasi ve hukuk devletidir. Ancak bu şekilde yurttaşlarımızın hakları korunabilir ve halkın refah seviyesi yükseltilebilir. (...) Kürt Sorunu'nu eşit yurttaşlık ilkesi ve diyalog temelinde, salt güvenlikçi anlayışa teslim olmaksızın, cesaret ve kararlılıkla çözeceğiz."

Teröristbaşı Abdullah Öcalan: "Türkiye toplumunda bölgeselliği her zaman kaçınılmaz olan yeni tarihsel bir gelişme dönemine girebilmek için en az demokratik bir anayasa kadar adil bir barışa da ihtiyaç ertelenemez bir talep durumundadır. (...) Bunun için; toplumsal sorunların çözümünde fiziki (kaba iktidar güçleri, devletin cebir erki) güçleri bir çözüm aracı olarak görmemek; çözüm aracı olmaktan çıkarmak, bu gücün yerine anlam ve demokratik siyaset güçlerini (yumuşak güç ilişkileri) ikame etmek (esastır).

***

CHP'yi HDP ve PKK ele geçirmiştir. PKK'lı Demirtaş'a bile sahip çıkmayı demokrasi kılıfına sokabiliyorlar.

PKK'nın, HDP'nin sahip çıkmadıkları bir konusunu gösterebilecekler var mıdır?

PKK-HDP ne sıkıntısı yaşıyorsa demokrasi şövalyesi kesilen CHP, tüm enerjisini, zamanını onlara harcamaktadır.

Afrin'de ihanet duruşu belli olan CHP'nin, Kandil konusunda da duruşu aynıdır.

Özgür Özel, sahibinin sesini yansıtmıştır. Kandil'deki teröristler CHP'nin HDP'den önce yaptığı açıklamaya memnun olmuştur.

Türk Ordusuna düşen Afrin'de PYD'yi, CHP'yi, İP'i, HDP'yi nasıl gömdüyse, Kandil'de de aynısı yapmasıdır. Afrin operasyonuna karşı çıktığını ilk söyleyen İP'in sözcüsü, genel sekreteri Aytun Çıray Kandil konusunda niye geç kaldın?

Özgür Özel senden erken davrandı, Kandil operasyonuna karşı çıkan ikinci açıklamayı da sen yap. Bekliyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.