Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Karanlık projelerde tohum, gizli ajandalarda mürekkep

MHP’de iken çevirdiği dolapları, tezgâhları çok yazdım. O yazdıklarım neredeyse cilt boyutuna ulaştı. 15 Temmuz öncesi nasıl bir sinyal aldıysa, Meral Akşener’in yanına monte olmak için gitti. Meral Akşener, partisini kurarken tanıtımını televizyonlarda “Ülkücü bir parti olmayacak” diye bu şahıs yaptı. CHP-HDP yanına monte edilmek için kurulan parti, elbette Ülkücü ve milliyetçi bir parti olamazdı. Ümit Özdağ makama, konuma düşkündür ama attığı adımları sadece bu düşkünlük belirlemez. Hep bir yerlerden sinyal alarak adım atmaya çalışır. Öyle olmasa şahitlerin huzurunda bana “Devlet Bey 2004 yılında bana bir oda, bir makam verse asla muhalif olmazdım” dedikten sonra, en büyük oda ve makamda otururken MHP’den arkasına bakmadan kaçar mıydı? Nasıl bir sinyal aldıysa apar topar kaçmıştı. MHP’de muhaliflik yaptığı konulara, söylemlerine bir bakın, bir de CHP-HDP yanına monte edilmiş mevcut partisi İP’teki sessizliğine, suskunluğuna ve pişkinliğine bakın… Proje partide, proje adam olmasa yaşanan bunca ihanet karşısında susabilir mi?

Ümit Özdağ istihbaratçılık oynarken şimdi kendi başı “2937 sayılı Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Teşkilat Kanunu’na Muhalefet” suçundan dolayı belada… Libya’da şehit olan MİT mensuplarının isimlerini açıklayarak çok büyük stratejik adam olduğunu ve hiçbir şeyin kendinden gizli kalmadığını gösterdi ya ondan mutlusu yoktur. Devletin gizli tuttuğu şehit ismini sen niçin açıklarsın? Açıkladın da eline ne geçti?

Bir de siyaset yaptığı partiye ve CHP-HDP gibi ortaklarına bakmadan, utanmadan “Yüz bin defa dava açsalar, yüz bin defa şehitlerimizin ismini rahmetle anarım” diyor. Aklınca tribünlere oynuyor. Ümit Özdağ madem şehitler konusunda bu kadar hassas idin “HDP, Kürtlerin siyasal temsilcisi” diyen Meral Akşener’in partisinde nasıl bulunuyorsun? “Öcalan serbest bırakılmalı, ev hapsine çıkarılmalı” diyen Salim Ensarioğlu ile aynı partide, yan yana nasıl genel başkan yardımcılığı yaptın?

İstanbul seçimlerinde “Kim şehit olmak istiyorsa gitsin olsun. Aptalca politikalar yüzünden ölen masum insanlara şehit diyerek ölümü kutsamaktan vazgeçin” artık diyen, PKK kurucusu teröristbaşı Sakine Cansız’a ağıtlar yakan, MLKP kurucusu teröristbaşı Hasan Ocak’a “Hasan Ocak yaşıyor. Komutana bin selam” diyen, terörist Selahattin Demirtaş’ın kadeh arkadaşı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile nasıl omuz omuza seçim çalışması yaptın?

Madem şehitler konusunda çok hassassın da “YPG terör örgütü değil, vatanını korumak isteyen oluşum” diyen, yüzlerce askerimizi şehit ettiği halde “YPG bize saldırmaz” diyen, terörist Demirtaş’ın bir an önce serbest bırakılmasını isteyen, Ahmet Türk ile gizlice buluşup terör örgütü uzantısı HDP ile ittifak şartlarını olgunlaştırıp, seçim ittifakı yapan Kemal Kılıçdaroğlu’nun dizinin dibinden niye ayrılmadın? MHP’den apar topar kaçtıktan sonra CHP Genel Merkezi’ni Yusuf Halaçoğlu ile birlikte niçin mesken tutun?

MADEM ŞEHİTLER KONUSUNDA HASSASTIN DA

Fırat Kalkanı Operasyonu’nda Türk ordusunu düşmanlar karşısında aciz, perişan göstermek için “Askerlerimiz aç, susuz haldeler, giymeye giyecek, yemeye yiyecek, banyo yapmaya yer bulamıyorlar” demişti. TSK da Ümit Özdağ’a çok sert tepki göstermiş ve bu Türk ordusunu aciz, perişan gösteren propagandaya fotoğraf ve videolarla cevap vermişti.

Madem şehitler konusunda çok hassastın da, 4600 YPG’li teröristin öldürüldüğü Afrin’deki Zeytin Dalı Operasyonu’na CHP-HDP-İP yanında niçin karşı çıktın ve “Afrin’i almak için ne verdiniz?” diye alçakça bir soru sormaya kalktın?

Madem şehitler konusunda çok hassastın da, “Afrin savaş senaryolarına baştan sona karşıyız” diyen İP Parti Sözcün Aytun Çıray’a “Sen askerlerimizden, şehitlerimizden yana mı yoksa terör örgütü YPG’den yana mısın?” diye soramadın?

Yerel seçimler sonrası televizyona çıktın, “Bu seçimlerin galiplerinden birisi de hiç şüphesiz Selahattin Demirtaş’tır” dedin. Nasıl galip geldi? “Batıda CHP ve İYİ Parti adaylarını destekleyeceğiz” dediği için mi? HDP’nin adayı yokken, terörist Demirtaş bir yerden aday olup kazanmadığına göre nasıl galip gelmiş oluyor? Kandil-HDP-Demirtaş kimi destekledi? CHP adaylarını değil mi? Siz niçin desteklediniz CHP adaylarını? Hem de HDP ve terörist Demirtaş’a tapan Tunç Soyer ve Ekrem İmamoğlu gibi adamları…

Seni aklamak için süslü cümlelerle yazılar yazan, seni milli kahraman gibi pazarlayan kıdemli CHP’li Servet Avcı sana bu soruları soramaz. Ama ben soruyorum. Hani nerede şehitler için hassasiyetin?

Türk ordusu ne zaman bir operasyon yapmaya kalksa, anında ortaya çıkıp o operasyonları sulandırmaya kalkan sen!

PKK, DHKP-C, FETÖ gibi terör örgütleriyle hareket eden siyasi partilerle projelerde koşan sen!

Terör örgütü PKK’ya (YPG-PYD) ve siyasi uzantısı HDP’ye övgüler yağdıranlarla yediği içtiği ayrı gitmeyen sen!

Senden kahraman falan çıkmaz. Boşuna sen ve seni destekleyenler yırtınmasın…

Ümit Özdağ; sen karanlık projelerde tohumsun, gizli ajandalarda mürekkepsin…

15 Temmuz’dan aylar önce “Türkiye’de farklı şeyler oluyor, olacak” diye MHP’den kaçmanın esrarını da çözersek zaten tüm masken düşmüş olacak… Hadi çık CHP’nin, PKK-YPG-HDP ilişkilerini anlat da adamlığını görelim… Şehitlerimizin katilleriyle yol yürüyüp, bir de bizlere şehit edebiyatı yapma!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yıldıray ÇİÇEK Arşivi
SON YAZILAR