Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

KÜFÜRBAZ SAKALLI

Hz.Ali'nin "Haddini bilen kimse, hakaret görmez. " şeklinde güzel bir sözü var. 

Haddini bilmeden MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye sırf "81 Düzce'den hemen sonra 82 Kerkük, 83 Musul demenin hakkının önünde hiçbir güç duramayacaktır. Acizler kalbi kararmışlar hemen pusudan başını çıkardı, korkaklar anında gözlerini fal taşı gibi açtı. 84'ü söyleseydik herhalde bunlar çılgına dönecekti. PKK kamplarına tekrar soluklarını alacaklardı." konuşmasını yaptı diye hakaret eden Levent Gültekin isimli küfürbaza kaç gündür sosyal medyada öyle küfür paketleri yediriyorlar ki, herhalde onları yemekten çatlama noktasına gelmiştir. Haddini bilseydi, o kadar küfür ve hakareti yemezdi.

Ekranlara soytarılık yapmak adına çıktığı anlaşılan bu Levent Gültekin'e teröristbaşı Öcalan'dan, PKK'nın siyasi taşeronu HDP'den, FETÖ'den, Barzani'den velhasıl nerde uğursuz varsa ondan bahsedildiğinde hepsine karşı "hoşgörü" diyor, "demokrasi" diyor, "düşünceye saygı" diyor, hatta onlara açıktan "destek veriyor" ama söz konusu MHP ve Devlet Bahçeli dendiği vakit kuduruyor ve hakaret ediyor.

"Öcalan'ın açıklamasını nasıl buldunuz?" diye soruyorlar. "İyi bir açıklamaydı. Bende gazeteci olarak bir açıklama yazacak olsam aynısını yazardım" diyor.

"HDP-PKK ilişkisini nasıl değerlendiriyorsunuz?" diye soruyorlar. 

"Bize PKK ile ilişkisini kesmiş bir HDP lazım değil, böyle saçma bir talep olmaz ki. Bu insanlar HDP'ye o sorunu çöz diye oy verdiler. PKK ile ilişkisini kesmesi ne demek? HDP'nin PKK ile ilişkisini asla kesmemesi lazım bu sorun bitinceye kadar." diyor.

"HDP'ye bakışınız nedir?" diye soruyorlar.  "Ben HDP'lilerin daha fazla işin içinde olması gerektiğini savunanlardanım" diyor.

"Kerkük'teki gelişmelere nasıl bakıyorsunuz?" diye soruyorlar. "Sen, Kerkük Türkmenlerin dersen, birileri de Diyarbakır benim der" diye cevap veriyor. Yani diyor ki, "PKK ve Barzani Diyarbakır benim derse ne yapacaksınız?"

"AKP-cemaat ilişkisini" soruyorlar. "Cemaatle AKP'nin kavgasından keyif alanlara şaşırıyorum. Bu kavganın onları etkilemeyeceğini düşünüyorlar. Hocaefendinin dediğinin çok doğru çıktığını da görüyorum. İsrail'in otorite olduğunu hepimize de gösterdi." diyerek Hocaefendi güzellemeleri yapıyordu.

Görüldüğü gibi herkese yakın, herkese hoşgörülü ama bir tek derdi MHP ve Devlet Bahçeli…

MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye karşı alçaklığın dilini kullanması da MHP'nin her daim Irak'taki Türkmenlere sahip çıkmasından kaynaklanmaktadır. Levent Gültekin'in ağzından ishal olmasının sebebi budur. Levent Gültekin haysiyetsiz dilinin bedelini elbette hukuk alanında ödeyecektir. Ama ne olursa olsun ondaki ihanet dili ve beyni her daim kalıcıdır.

Bu ekranların sakallı küfürbazının kitaplarını Doğan medyanın basması da, MHP ve siyaset üzerinde dizayn peşinde olan Aydın Doğan'ı da şüpheli hale getirmektedir. Hürriyet gazetesinde üst üste onunla yapılan röportajlarda bu şüpheyi artırmaktadır.

Levent Gültekin'in Aydın Doğan'ın parlatmaya çalıştığı Meral Akşener için geçtiğimiz yıl attığı "Meral Akşener'e bile sahip çıkamayan ülkücü hareket size de iyi uykular." diyebilen birisidir. Hatta bi ara Levent Gültekin Meral Akşener'in kurduğu partiye kurucu olarak katılacağı bile yazılmıştı.

Yani bu şer cephesinin ağzından ishal olmasının sebebi belki de bu yanyana gelişlerden kaynaklanmaktadır. Bunlar için MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığı bir misyondur.

Levent Gültekin, PKK'nın kapatılan televizyonu IMC'ye çıkıp hayat hikâyesini anlatmıştı. Bir kıza âşık olmuş, kızın babası MHP'li imiş. Kızın babası "Sorun bakalım kızımı isteyen kürt mü?" demiş ve kızını vermemiş. Levent Gültekin'de o güne kadar kürt olduğunu söylemiyormuş ve bu tavırdan dolayı kürt olmaya karar vermiş… Bu hikâyesi doğru-yalan bilmiyoruz ama bilinçaltında MHP düşmanlığı vardır. Zaten adamlık özelliği olsa on binlerce kişinin katili Öcalan'ı övüp, bu ülkede her daim birlik ve beraberliği sağlamış MHP'ye bu derece de düşmanlık yapmazdı. Yine adam olsaydı kürt düşmanlığı da tescilli terör örgütü PKK'nın kurduğu bir televizyona çıkıp, hayat hikâyelerini anlatmazdı.

Levent Gültekin'in hali de "Keçi  sarhoş olunca, dövüşmeye Kurt arar" sözüyle izah edilebilir. Levent Gültekin, sana tavsiyemiz kurtlara bulaşma o sakalını tek tek yolarlar…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.