Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Kuşatmaları yaracak film: ''Kuşatma 7 Uyuyanlar''

Romalı Ozan Virgil’in “Çalışmak her şeyi fetheder.” şeklinde anlamlı bir sözü vardır. Çalışkanlıkta bir fetih yolcusu olarak gördüğüm bir kişi de değerli sanatçı ve Yazar Ahmet Şafak’tır. Sanatçılığı, konserleri, gazeteciliği, yazarlığı, ressamlığı, romancılığı, konferansları, yayınevi, dizi film çalışmaları onun fetih yolculuğunun haritasıdır. Ahmet Şafak, Türk milliyetçiliği için çalışan ve üreten bir değerdir. Mevlana’nın “Hazine eziyet çekene gözükür” şeklindeki sözüyle onun başarılara ulaşmasındaki rolünü tarif edebiliriz.

Ahmet Şafak hep hayalini kurduğu sinema filmi hedefine de nihayet başarıyla ulaştı. Elbette bu başarıya kolay yollardan ulaşmadı. Bir sinema filmi maliyeti hesap edildiğinde gerçekten zorlu bir süreçten geçti. Yaşadığı süreci bizzat benimle çeşitli aralıklarla paylaştığı için neler yaşandığını çok iyi biliyorum.

“Kuşatma 7 Uyuyanlar” filmi, 4 Ekim 2019 tarihinde vizyonda olacak…

Ahmet Şafak’ın başrolde oynadığı sinema filminin içeriği elbette bir vatan mücadelesini anlatacaktır. Yazılarıyla, şarkılarıyla, eserleriyle “Önce vatan” diyen Ahmet Şafak’ı “Kuşatma 7 Uyuyanlar” filmiyle de vatan kavgası verirken izleyeceğiz.

Vatan kavgası ve mücadelesi veren herkesin bu sinema filmine sahip çıkması gerekmektedir.

Geçtiğimiz yıl “Fatih'in Fermanı-Deliler” isimli sinema filmi için “Bu tür sinema filmi çeken yönetmen, senarist, film yapımcısı, oyuncu her türlü teşvik edilmeli ve sahip çıkılmalıdır. Bu manada oluşturulacak rekabette emin olun daha güzel eserler ortaya çıkacaktır. Bu tür sinema filmlerine sahip çıkıldıkça, senaristler, yönetmenler, film yapımcıları milli kültüre katkı sunacak eserler için birbiriyle yarışacaktır. Kültür Bakanlığı da bu konuda teşvik eden destekleyici katkılar sunmalıdır.” değerlendirmesinde bulunmuştum.

Bu düşüncelerim bugün Ahmet Şafak’ın “Kuşatma 7 Uyuyanlar” sinema filmi için de geçerlidir. Filmi izlediğinizde belki bir eksiğini göreceksiniz, belki “senaryosunda şu da olsaydı” diyeceğiniz yerler olacaktır. Belki de “dört dörtlük, hiçbir eksiği yok” diyeceksiniz. Ama ne olursa olsun bizlere düşen vazife, önce milli şuur ve mesaj verme gayretinde olan bu tür sinema filmlerine sahip çıkmaktır ki, rekabetle birlikte bu alanda en iyi sinema filmleri birbiriyle yarışsın…

Ahmet Şafak üretken kişiliğiyle bu yarışa girmek için ortaya bir eser ortaya koymuş, bizler de bu emeğe sahip çıkarak teşekkürümüzü ona iletmiş olacağız.

4 Ekim 2019 tarihinden itibaren ailece, dostlarımızla, arkadaşlarımızla, komşularımızı davet ederek sinema salonlarında yerimizi alacağız. Milliyetçi- ülkücü bir sanatçının eserine sahip çıkmak, gelecek nesiller içinde ortaya çıkacak yeni sanatçılara öz güven aşılayacaktır. “Bize sahip çıkan bir hareketin mensubuyuz” gururunu milliyetçi-ülkücü sanatçılara yaşatmalıyız.

Milli sanata, sanatçıya ve ürettiklerine sahip çıkarak temel dinamikler aracılığıyla milli mesajlar vermeyi sürekli hale getirebiliriz. Türkiye’nin yaşadığı her türlü kuşatmaya bakarak, kuşatmaları yarmanın, tesirsiz kılmanın yolu milli şuurla yetişmiş bir topluma sahip olmaktan geçmektedir.

Değerli sanatçımız Ahmet Şafak’ın ve kadrosunun ortaya çıkardığı, içeriği milli şuur mesajlarıyla şekillenmiş “Kuşatma 7 Uyuyanlar” isimli sinema filmine sahip çıkarak verilen mesajları ve ülkücü-milliyetçi sanat tarzını toplum içinde etkili kılmalıyız.

“Kuşatma 7 Uyuyanlar” vatan kavgası verenlerin yansımasıdır.

“Kuşatma 7 Uyuyanlar” Türkiye’yi kuşatmaya çalışanlara, bu vatanda milli mücadelenin dipdiri olduğunu göstermektir.

“Kuşatma 7 Uyuyanlar” sıradan bir sinema filmi değil, yaşayan milli bir ruhun eseridir.

“Kuşatma 7 Uyuyanlar” zahmetli, meşakkatli bir uğraşın sonunda teşekkürü hak edişin adıdır.

“Kuşatma 7 Uyuyanlar” 4 Ekim 2019 tarihinde vatanseverleri sinemalarda toplayacak milli bir sanat buluşmasıdır.

Teşekkürler Ahmet Şafak… Topluma milli şuur vermek adına ortaya koyduğun eser ve bu eseri ortaya koymak adına verdiğin mücadele adına…

4 Ekim 2019 tarihinde sinema kuyruklarında buluşmak dileğiyle…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yıldıray ÇİÇEK Arşivi
SON YAZILAR