Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

"MERAL KILIÇDAROĞLU" VE CHP AŞKI!

Meral Akşener, Twitter hesabından yayınladığı açık mektupta TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a şu ifadelerle seslenmiş: "İstanbul'da İş Dünyası vakfı tarafından verilen iftar yemeğinde, bir grup ortak tanıdıklarımızın olduğu iftar masasında yapılan sohbet esnasında, adımın geçmesi üzerine 'Şu Meral Kılıçdaroğlu mu? dediğinizi esefle öğrendim. "

***

"Meral Kılıçdaroğlu" benzetmesi eğer yapıldıysa elbette siyasi yakınlık üzerinden yapılmışken, Meral Akşener'in "Bir kadının soyadının ancak evlilik vasıtası ile değişeceği açık bir gerçek olmasına rağmen…" şeklinde tepki gösterip, kadın hakları üzerinden tribün şov yapması trajı-komik olmuştur.

TBMM Başkanına Ümit Özdağ'ı sorsalar ona da "Ümit Kılıçdaroğlu", Sinan Oğan'ı sorsalar "Sinan Kılıçdaroğlu" diyecekti. Koray Aydın'ı sorsalar ona "Koray Kılıçdaroğlu" demezdi. Çünkü Koray Aydın referandum dönemi kendini CHP'nin ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun ellerine teslim etmemişti.

Meral Akşener'in, Ümit Özdağ'ın ve Sinan Oğan'ın 16 Nisan referanduma yönelik tüm propaganda çalışmalarını CHP organize etmiştir. O yüzden siyasi manada hepsi Kılıçdaroğlu soyadını hak etmiştir.

Bunlara salonları CHP Belediyeleri vermiştir.

Bunların salon toplantılarını CHP'liler doldurmuştur.

Bunların salon toplantı tarih ve saatlerini CHP İl Başkanları mesajla duyurmuştur.

CHP Genel Merkezi'nden çıkmayan Ümit Kılıçdaroğlu idi. Pardon Ümit Özdağ…

Bunların hepsi 16 Nisan referandumunda CHP'nin kontrolünde, Kemal Kılıçdaroğlu'nun emrinde, HDP'nin yanında "Hayır" çalışmaları yapmış şahıslardır.

O yüzden Meral Akşener, Meral Kılıçdaroğlu sözüne alınganlık göstermesin…

Meral Akşener, "Meral Kılıçdaroğlu" ifadesinin CHP'ye yakınlık manasında söylenmiş olduğunu anlayacak kadar zeki bir insan sanırım.

Meral Akşener böylece kendisine yapılmasını istemediği şeyleri başkasına yapma kurnazlığından vazgeçer belki…

Ömrünü MHP'ye ve Ülkücü Harekete vermiş MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye  "AKP Sn Cumhurbaşkanına parti üyeliği için davet gönderdi. Acaba Sn Bahçeli'ye de böyle bir çağrı yapıldı mı?" şeklinde konuşma terbiyesizliği gösteren Meral Akşener, kendisine "Meral Kılıçdaroğlu" denilince mi adap, edep aklına geliyor.

Meral Akşener, sen ve taraftarlarının "Devlet Bahçeli-MHP-  Recep Tayyip Erdoğan- AKP" üzerinden yaptığınız daha başka çirkin benzetmeleri mi sıralayalım?

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın "Meral Kılıçdaroğlu" benzetmesine bozulan Meral Akşener,  DYP'de siyaset yaparken "Uzun süredir DYP'yi bırakıp başka bir partiye geçeceğim yolunda spekülasyonlar yapılıyor. Ben 1993 yılı Kasımında DYP'ye üye olup nikâh kıydım. Benim nikâhım "Katolik Nikahı" gibi boşanması olmayan bir nikahtır. DYP üyesi olmayı şeref sayıyorum. Benim evladıma bırakacağım tek miras DYP'dir" diyordun! 

Kocanız o gün kızmadı mı?

Ya da evlilik kanunları o gün aklınıza gelmedi mi?

Şimdi "Meral Kılıçdaroğlu" sözü mü seni rahatsız ediyor?

CHP ile kıydınız nikâh ne nikâhı ki, CHP'yi zerre eleştirmiyorsunuz?

Kemal Kılıçdaroğlu HDP'lilerle yürüdü ses çıkarmadınız!

Kemal Kılıçdaroğlu HDP'nin tutuklu sözde milletvekillerinin serbest bırakılmasını istedi ses çıkarmadınız.

Aksine yürüyüşü desteklediniz…

Bu CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu'na duyduğunuz siyasi ve ideolojik aşk nedir?

Bize bunları anlatın siz…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.