Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

MHP Dördüncü Partisi Olanı Destekleyenlere Bak Hele!

Geçmişte kuruluş yıldönümünü tüm masaları rakı şişeleriyle donatıp kutlama yapan Yeniçağ Gazetesi, kişilerin özel hayatı üzerinden MHP'ye saldırmaya devam ederken, geçtiğimiz günlerde de insanı güldürmekten öldürecek bir habere imza attı.

Bu haberin başlığı "AKP'li başkanı MHP ilçe başkanı yaptılar!" şeklinde, içeriği de "Gaziantep Nurdağı İlçe teşkilatının başına, AKP eski belediye başkanı Orhan Yılmaz'ı atadı." Şeklindedir. Bu haberin içeriği ne derece doğru yahut hangi şartlarda böyle bir atama gerçekleşti tam olarak bilmiyorum.

Ama Yeniçağ gazetesinin kendi amaç ve hedefine bakmadan, bu durumu kendine malzeme edinmesi de çok dikkat çeken mizahi bir durumdur.

Şimdi sen MHP gezdiği 4.parti olan Meral Akşener'i MHP'ye Genel Başkan yapma mücadelesi vereceksin ama başka bir partiden gelip ilçe başkanı olan üzerinden MHP'ye saldıracaksın!

Nasıl bir akıl, nasıl bir zekâ bu?

DYP'den Anap'ın kapısına, ANAP'tan AKP'ye, AKP'den MHP'ye DYP'li birinin aracı olmasıyla gelmiş Meral Akşener'i MHP Genel Başkan yapma mücadelesi verip, atanan bir ilçe başkanı üzerinden çizgisi dosdoğru rolleri oynamak Yeniçağ Gazetesinin mizahı değil de nedir?

"MHP, HDP ile niye koalisyon kurmadı?" diye feryat eden iki tane yazarı bünyesinde barındıran Yeniçağ gazetesi, bir fitne yuvası olarak üzerine düşeni yapmaktadır. Zihni karışık, fikri bulanıktır anlayacağınız!

Kimi zaman çirkefleşerek, kimi zaman zekâsını tartıştırarak, kimi zaman böyle mizahlar üreterek, MHP üzerinde kendisine verilen misyonu sürdürmektedir.

Böyle bir misyonu olmasa, MHP gezdiği 4. Parti olan birini destekleyip, bir ilçe başkanı ataması üzerinden böyle bir propaganda yapabilir mi?

Oysa Yeniçağ Gazetesi daha önce "Büyük Kurultay" olarak yayın hayatını sürdürürken bu gazetenin sahibi Ahmet Çelik yayınladığı mektup da aynen şunları söylüyordu:

"Evet, Genel Merkezi kutsal fikrimizin karargâhı olarak görür ve gözümüzden bile sakınırız. Lakin yanlış olanı tespitten geri durmayız. Genel merkez ile görevlisini, ilgili-yetkiliyi ayırmayı biliriz. Ama birliğin ve dirliğin arandığı bir zamanda, Donkişotluğa soyunup, sırf karşı olmak psikolojisi ile bütünü dağıtmaya çalışmayı da ihanetle aynı ayar tutarız. Büyük kurultay birliğin, dirliğin adresi olan MHP noktasında taraflıdır."

Bu sözler üzerine ne değişti? 

Hangi menfaatler devreye girdi.

Geçtiğimiz yıllarda, iki yazarını "Fethullah Gülen'i eleştirdi" diye sansürleyen bu zihniyetin aslında kimlerden etkilendiği ortadadır.

MHP gezdiği 4.partisi olanı görmeyip, bir ilçe başkanı ataması üzerinden MHP Genel Merkezini vurmaya çalışan zihniyet fitne ve fesat üreterek herhalde Pensilvanya'nın gözüne girmeye çalışmaktadır.

Başka bir partiden gelip MHP'de siyaset yapmak gayet doğaldır. Bu durum her parti içinde bir yaşanan gerçektir. Nasıl ki, MHP'ye gelmeden 3 partide bulunmuş Meral Akşener, MHP'de çeşitli görevlerde bulunuyorsa, elbette bir başkası da bulunabilir.

Ama Yeniçağ gazetesinin yaptığı "Kendi gözünde merteği görmez, elin gözündeki çöpü görür" mantığıdır.

Yeniçağ gazetesi yaptığı her çirkef propagandanın altında kalmakta ve kalmaya devam edecektir. Ama asla akıllanmayı düşünmemektedir.

Ama ne yaparsın onların şimdiki varlık sebebi MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığıdır. Aksi halde her kongrede ortaya çıkan MHP Genel Başkan adaylarını destekleyip, yedi kocalı hürmüz durumuna düşerler mi?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.