Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

MHP'DEN RAHATSIZ OLMAK TÜRKİYE DÜŞMANLIĞIDIR!

"MHP durup dururken niye atarlanıyor?"

 Bu başlık Yeni Şafak yazarı Faruk Aksoy'a ait… 

Bu başlıktan da anlaşılacağı üzere MHP'nin siyasi duruşundan bir rahatsızlık var.

Faruk Aksoy'un "atarlanmak" olarak gördüğü her konu, aslında toplumun vicdanında, mantığında destek bulan konulardır.

Faruk Aksoy'un biriken MHP rahatsızlığını yansıtan ise Ayhan Oğan'ın "Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan'dır" sözüne karşı MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin verdiği tepki ve o tepkiden sonra sırayla AKP'li yetkililerin açıklama yapmış olmasıdır.

Oysa açıklama yapan Cumhurbaşkanı, Başbakan, Başbakan yardımcısı ve AKP sözcüsü, MHP Lideri Devlet Bahçeli'den farklı hiçbir şey söylememiştir.

Buna rağmen Faruk Aksoy'un rahatsız olduğu konu MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin açıklama yapması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı da Ayhan Oğan konusunda tepkiye çağırmasıydı.

"SON AYAR VERİCİ: DEVLET BAHÇELİ" başlıklı yazılar, Faruk Aksoy gibileri kraldan çok kralcı yapmaktadır. Bu yazıyla AKP'ye şirin gözüktüğünü sanmaktadır.

Akşam gazetesi yazarı Kurtuluş Tayiz'de Faruk Aksoy'a benzer bir tepki göstermişti. Ona da gereken cevabı vermiştim.

Bu tür yazarlar, AKP'nin tüm yanlışlarında AKP'ye "doğru yoldasın" diye gaz veren ve Türkiye'yi zararlar verilmesini sağlayanlardır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli "PKK Açılımı" konusunda uyarırken bu tür yazarlar o zamanda "Bu MHP niye atarlanıyor" diyordu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, FETÖ konusunda uyarırken bu tür yazarlar o zamanda "Bu MHP niye atarlanıyor" diyordu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, "dış politika" konusunda uyarırken bu tür yazarlar o zamanda "Bu MHP niye atarlanıyor" diyordu.

Sonuçta hepsinde MHP haklı çıktı.

Oysa, MHP'nin atarlanmak olarak gösterdikleri konularda bir siyasi kazanç peşinde olmadığı, sadece Türkiye'nin bekası için uyardığı herkes tarafından bilinirken, MHP'nin bu tavrından rahatsız olmak aslında aynı zamanda Türkiye düşmanlığıdır.

Sözde AKP yanlısı yazarlardan Faruk Aksoy, Kurtuluş Tayiz ve Kenan Alpay bu manada ilk tepki gösteren olarak, rahatsızlıklarını göstererek niyetlerini de bu manada ortaya koymuşlardır.

AKP, devleti FETÖ'ye teslim etme noktasına getirmişken, 15 Temmuz'da Türkiye'nin nasıl bir felaketten döndüğü ortada iken ve buna karşı MHP'nin nasıl bir duruş sergilediği herkesin övgüsünde iken, MHP'nin uyarıları karşısında kim rahatsız ise bilin ki, onun rahatsızlığı AKP ve MHP'nin doğrularda buluşabilme atmosferini bozmak adınadır.

Faruk Aksoy'un "MHP durup dururken niye atarlanıyor?" yazısı, Kurtuluş Tayiz'in "AKP her olayda izahat mı verecek?" yazısı ve Kenan Alpay'ın Atatürk düşmanlığı adına rahatsızlığını ifade etmek için MHP-AKP ilişkisi hakkında yazdığı yazı atmosferi bozma adına çabalara örnek yazılar olmuştur.

Bu ve benzeri yazarların yazdığı yazılar ne akıl, ne de mantık içermektedir. AKP'nin Cumhuriyet değerleriyle kavga etmesini arzulamaktan başka bir gayret değildir.

MHP nihayetinde muhalefet partisidir. Türkiye adına makul olan her şeye destek verdiği gibi, Barzani konusunda, FETÖ mücadele konusunda AKP'nin eleştirilecek yönlerini de en yüksek perden ifade etmiştir. Bu eleştirilerin hepsinde Türkiye'nin varlığı ve geleceği adına kaygı vardır.

Ayhan Oğan'ın ahmakça ortaya koyduğu "Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan'dır" düşüncesi bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı muhatap kılmıştır ve MHP Lideri Devlet Bahçeli "İnanıyorum ki, bu olanlardan, sürekli kösteklenen Cumhurbaşkanı da rahatsız ve memnuniyetsizdir. Aksini düşünmek ise milli bir felakettir." ifadesiyle gerilecek topluma anında müdahale yapılmasını sağlamıştır.

AKP'li yetkililerin sağduyulu açıklaması sonrası toplumda tansiyon düşmüştür. Herhalde bu yazarlar bu atmoferin düşmesinden rahatsızdır. 

MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye ortaya koyduğu vizyon adına teşekkür etmeleri gerekirken, fitne çıkarmak adına AKP'ye gaz verme çabaları çok net görülmüştür.

Türkiye'nin etrafı ABD silahlarıyla kuşatılırken, Türkiye içeride terör örgütleriyle amansız mücadele ederken, her konuda haklı çıkan MHP'ye saldırmak kimin kime çalıştığının da ispatıdır. 

MHP, AKP'ye yaptığı hangi uyarıda haksız çıktı da, MHP'ye olan düşmanlıklarınızı tekrar yeşertiyorsunuz?

 Siz bu şekilde AKP'ye iyilik mi yaptığınızı sanıyorsunuz?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.