Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

PKK orman yakarken üç maymunu oynayanlar

PKK’lı terörist yaratıkların insanları öldürmesi kendilerini tatmin etmeye yetmiyor olacak ki, uzun bir orman yangını listesi yayınlayarak ormanları da kendilerinin yaktıklarını bir kez daha kabul ettiler. Bu yaratıkların her türlü canlıya alerjisi var. Çünkü ormanlar insanlar ve hayvanlar için candır. Kimse canlı kalmasın istiyorlar.

Bu yaratıkların bu tür eylemleri sadece bugünün meselesi değil. Terör örgütü PKK var olduğu günden bu yana insan öldürüyor, orman yakıyor. Canlar yansın, canlar sönsün onlar için yeter…

CHP, İP, HDP, FETÖ ittifakı aylardır “Hükümet rant için ormanları yakıyor”propagandası yapıyordu. Her orman yangınında bu propagandanın dozajını artırdılar. Ara ara bazı orman yangınlarını terör örgütü PKK üstleniyordu ama bunlar onu bile görmezden, duymazdan geliyordu.

Geçtiğimiz günlerde terör örgütü PKK’nın bir uzantısı olan “Ateşin Çocukları İnisiyatifi” yaptığı yazılı açıklama ile Türkiye’de gerçekleşen orman yangınları üstlendi. Ve yayınladıkları bildiri içinde “Türkiye’de yüzlerce hektarlık ormanı kül edeceğimizi peşinen söylüyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.” tehdidinde bulunmaya da devam ediyorlar.

Terör örgütü PKK’nın üstlendiği yakılan orman listesine baktığımızda tamamına yakını CHP’li belediyelerin yönettiği il ve ilçelerdir. Yani bizzat terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin oy vererek seçtirdiği CHP’li belediye başkanlarının yönettiği yerlerdir. İçlerinde bazı AKP ve MHP’li belediyelerin bulunduğu birkaç yer de mevcuttur. Ama büyük oranı CHP’nin seçimlerde kazandığı yerlerdir.

Şimdi merakla bekliyoruz. CHP, HDP, İP ve FETÖ ittifakı terör örgütü PKK’yı bu orman yangınlarından dolayı kınayacak mı? Ya da CHP, İP terör örgütü PKK’nın yardım ve yaltakçısı HDP ile tüm bağlarını koparacak mı?

Gerçi terör örgütü PKK’nın orman yangınlarını üstlenmesinden bir gün sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, PKK’nin siyasi sözcüsü HDP Eşbaşkanı Sezai Temelli ile “Kayyum atanan HDP’li belediyelere nasıl sahip çıkarırız?” toplantısını CHP Genel Merkezinde yapıyordu. Terör örgütü PKK bırakın ormanları, Türkiye’yi yaksa CHP’nin bir tepki vereceğini sanmıyorum.

Terör örgütü PKK, İzmir’de ve İstanbul’da da ormanları yaktı. Bakalım her fırsatta HDP övücülüğü yapan, PKK’lılara sahip çıkan Ekrem İmamoğlu ve Tunç Soyer yahut yönettiği şehirde ormanları yanan diğer CHP’li Belediye Başkanları PKK’yı kınayan bir açıklama yapabilecekler mi?

Şu ana kadar CHP’den hiçbir yetkili PKK’yı kınayan açıklama yapmadı yahut yapamadı.

HDP’nin “CHP’ye biz kazandırdık” dediği tüm yerlerde PKK ormanları yakıyor ve yakmaya devam edeceğini söylüyor.

“Hükümet rant için orman yakıyor” diyenler süt dökmüş kediye dönmüş durumdadır. Sözde orman yangınları üzerinden ortalığı yıktıkları şu günlerde terör örgütü PKK “ormanları biz yaktık” açıklamasını yaptığı halde ima türünden bile PKK’yı eleştirememişlerdir.

CHP, PKK ve HDP’yi kaybetmemek uğruna kör ve sağır olmayı tercih eder ve üç maymunu oynamaya devam ederse buna asla şaşırmayız.

Ama Türk milletiyle dalga geçen açıklamaları da HDP’liler yapıyor.

Ormanların yandığı İzmir’de HDP İl Eşbaşkanları “İzmir başta olmak üzere ülkenin dört bir yanındaki orman yangınlarına yönelik iktidarın bu uygulamaları kamuoyunda sıkça dillendirilen bir soruyu gündeme getirmektedir” diyerek hükümeti “rant” için suçlarken, orman yangınlarını PKK üstlendiği halde güncellenmiş bir açıklama yapamadılar.

Ormanları yakanlar söz konusu terör örgütü PKK olunca CHP sessizdir, İP sessizdir, sözde duyarlı sanatçılar sessizdir. HDP ise şeytanlığın kitabını bunları kullanarak yazmaktadır.

Türkiye’nin birçok yerinde ormanlarımızı yakan PKK’lı teröristler, dağdakiler gibi muamele görmelidir. Elinde benzin bidonu ile yakalanan PKK’lı teröristler asker ve polislerimiz tarafından imha edilmelidir. Yaktıkları her orman candır ve canları besleyen hazinedir. PKK’lı teröristlere bu canlara kıymanın bedeli muhakkak ödettirilmelidir. Kendilerine “Ateşin Çocukları İnisiyatifi” diyen PKK’lılar o ateşlerin içinde cayır cayır yakılmalıdır. Demokrasi, insan hakları sadece insanlar içindir, can düşmanı yaratıklar için böyle bir hak olamaz.

Askerimizi, polisimizi, masum vatandaşlarımızı şehit eden, ormanlarımızı yakan terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile ittifak ve sürekli işbirliği yapan CHP ve İP için bu utanç kıyamete kadar var olacaktır.

Terör örgütü PKK’nın yaktığı o ormanlarda aynı zamanda CHP ve İP’in şerefi de yanmıştır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.