Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

PKK ve HDP'nin CHP tehditleri ve CHP'nin suskunluğu!

Biliyorsunuz 31 Mart yerel seçimlerinde ve 23 Haziran’da tekrarlanan İstanbul seçimlerinde terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ve Kandil’de bulunan üst düzey tüm yöneticiler "Kürdistan'da kazanacağız, batıda AK Parti ve MHP'yi kaybettireceğiz." anlayışıyla hareket etti.

Bu anlayış Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Mersin, Hatay, Antalya gibi illerde başarılı oldu. HDP ve Kandil yöneticileri seçimlerde alenen CHP’nin adaylarına oy toplamayı, bugün gelinen noktada ise CHP’ye diyet ödetme olarak kullanacağına dair açıklamalarda bulundular.

Çünkü CHP, HDP’nin oylarını, terör örgütü PKK’nın propaganda desteğini alarak seçim kazandı kazanmasına ama Türk milletinin baskısından ve düşen maskelerinin acizliğinden HDP ve terör örgütü PKK’ya topyekûn sahip çıkamıyor.

HDP’nin oylarıyla seçildiler ama kazandıkları belediyelerde HDP’ye tam alan açamıyorlar.

HDP’nin oyları, CHP’ye çok büyük illeri kazandırdı ama CHP kayyum atanan HDP’li belediyelere tam el uzatamıyor.

Terör örgütü PKK, siyasi uzantısı HDP, Türkiye’nin Suriye’deki PKK unsurlarına karşı yaptığı “Barış Pınarı Harekâtı'na” feryat-figan karşı çıkıyor ama CHP çok cılız kalıyor.

CHP bu saydığım konularda hiçbir şey yapmıyor değil, PKK’nın, HDP’nin istediği kıvamda yapamıyor. Terör örgütü PKK’nın ve HDP’nin kızgınlığı bundan…

Yoksa CHP, ruhen ve bedenen PKK ve HDP’nin yanındadır.

PKK’nın en üst düzey yöneticilerinden olan teröristbaşı Sabri Ok "Herkes tutumunda kararlı olmalı. Güç birliği yapılmalı. Ancak CHP bu savaşa karşı durmadı. CHP İstanbul, Mersin, Adana gibi yerleri HDP sayesinde kazandığını çok çabuk unuttu" diye hem uyarıyor, hem sitem ediyor. CHP’den bir tane yetkili çıkıp da, bu teröristbaşına hak ettiği cevabı veremiyor.

HDP Eş başkanı Pervin Buldan da aynı üst düzey teröristbaşı Sabri Ok gibi, CHP’ye şu sitemlerde bulundu ve üstü kapalı tehdit etti:

"Özellikle muhalefet belediye başkanlarının, bu dönemde birlik beraberliği olmadı. Hiç kimse bu bölgede yaşanan haksızlık karşısında bir söz söylemedi. Bu belediye başkanlarına sahip çıkmadı. Bunu üzülerek söylüyorum. Oysa biz Türkiye'nin demokratikleşmesi için, büyük bir demokratik ittifak kurmuştuk. Ve bunu 31 Mart yerel seçimlerinden sonra, iptal edilen İstanbul seçimleri başta olmak üzere birçok yerde demokrasi ittifakıyla aday göstermedik. Demokrasi ittifakı kazansın diye o adayları sahiplendik. Bunlar önemliydi. Çünkü biz geleceğe yatırım yapmak istedik. Fakat bugün Türkiye'nin batısında böylesi durumlar yaşanırken, bölgede yaşananlara ses çıkarmayanlar, bizden cevabı gerektiği zamanda mutlaka alacaklardır. Bu gerçekliği ortaya koymak gerekiyor."

Teröristbaşı Sabri Ok’a hadi “Kandil’deki teröristleri mi muhatap alıp cevap vereceğiz” diye savunma yaparsınız da, sürekli “yasal parti” diye savunduğunuz HDP’nin Eş başkanının bu tehdidi karşısında niçin susuyorsunuz?

Çünkü HDP’nin elinde esir olduklarını, HDP’yi kızdırdıklarında ittifakın tüm kirli çamaşırlarının ortaya döküleceğini çok iyi biliyorlar.

Ekrem İmamoğlu “HDP’lilerin başımın üstünde yeri var. HDP’lilere layık olmaya çalışacağım” diyordu. Al işte HDP’yi bu kadar başınızın üstüne çıkarırsanız, siyasi projeler etrafında onlarla iş tutarsanız alacağınız karşılık bu tür tehditler olacaktır. Terör örgütü ve HDP karşısındaki acizliğiniz de işte böyle göze batar.

Kemal Kılıçdaroğlu CHP’yi PKK’nın, HDP’nin esiri haline getirmiş ve utanmadan çıkmış Bana kızan adamın vatan, bayrak sevgisi yoktur. diyebiliyor.

Türk milletiyle dalga mı geçiyor yoksa PKK ve uzantısı HDP ile işbirliği yapmayı, bayrak sevgisi mi sanıyor anlamış değilim…

Son beş yıldır CHP’nin PKK ve HDP dışındaki bir olayla gündeme geldiği görülmedi.

CHP eğer Atatürk’ün mirası CHP ise HDP’nin kapatılması ve nefesinin kesilmesi, terör örgütü PKK ile mücadeleyi en çok istemesi gerekirken, aksine HDP ve PKK’ya en çok sahip çıkan olmaktadır.

CHP’ye HDP ve PKK ilişkisi üzerinden kızıyoruz, şimdi bizim bayrak sevgimiz yok mu Kılıçdaroğlu?

Hadi teröristbaşı Sabri Ok’a ve PKK’nın siyasi yaltakçısı olan HDP’nin Eş başkanı Pervin Buldan’a haddini bildiren cevabı ver de, senin bayrak sevgini tam anlayalım.

Bayrak sevgisi kim, sen kim Kemal Kılıçdaroğlu?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.