Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Sahte sosyal medya hesaplarının Atatürk iftiraları

MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye atmadıkları bir “Atatürk düşmanı” iftirası kalmıştı, onu da yaptılar. En ilginç olan ise bu iftirayı CHP-İP karışımı paylaşımları olan, klasik bir FETÖ taktiğiyle çalışan, yabancı bir bayanın fotoğrafıyla Aslı ismini kullanan bir trol hesaba yaptırmaları. “Trol hesabın nesini dikkate alıyorsunuz?” diye düşünenler olacaktır. Asıl meselemiz, bozuk Türkçe yazımı ile aynen şunları yazması ve 35 bin kişinin bunu beğenmesidir:

        “Devlet bahçeli, 10 kasım için tek bir tweet atmadı her zaman, yıllardır böyle yapıyor milli bayramların hiçbirini kutlamıyor 10 kasım da anma törenlerine katılmıyor fakat bu kişiyi milliyetçi, Türkçü zannedip peşinden gidenler var hiç sorgulamıyor ve bunu fark etmiyorlar.”

         Bu iftira cümlelerini beğenen ve yorum yaparak destekleyen 35 bin kişi içinde, binlerce gerçek isimle yorum yapanların olması çok ilginçtir. Bir insan, bir trolün ipiyle kuyuya inecek kadar mı beyinsiz, çapsız, dangalak olur?

        MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Atatürk’e olan sevgi ve saygısını böyle bir iftiraya kurban vermeleri bir yana, açıklamalarını takip etmedikleri bir lider hakkında nasıl böyle abuk sabuk yorumlar yapabiliyorlar?

       MHP Lideri Devlet Bahçeli, 10 Kasım dolayısıyla “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tarihe yön veren, talihe yol açan, yaşadığı zamanın dışına çıkıp ülkesinin ve milletinin yol başçısı olan büyük bir kumandan, imrenilecek bir devlet adamı, eşsiz bir siyaset ve dava insanıdır. Vefatının ardından geçen 81 yıllık zaman diliminde, Türk milletinin ona duyduğu hürmet ve bağlılık hiç azalmamış, eserlerine ve mücadele ahlakına yönelik muhabbet ve sadakat hiç aşınmamıştır.” şeklinde başlayan ve yaklaşık iki sayfalık açıklama yaptığı halde, bir iftirayı destekleyen 35 bin kişi içindeki o beyinsizlerin gündemle hiç mi alakası yoktur?

      Kendine milli konularda çok hassas süsü veren, büyük ihtimal FETÖ’cü bu trol hesabının gerçek kimliğini savcılık ortaya çıkardığında her şey daha net anlaşılacak ve iftirayı beğenen 35 bin kişi ve yorum yapan beyinsizlerin hali de netleşecektir.

      “Atatürk düşmanlığıyla- Devlet Bahçeli” ismini yan yana getirmek gerçekten sıradan bir alçaklık değildir. Bunu yapsa yapsa CHP-İP paylaşımları yapan FETÖ’cü bir alçak yapar. Ama bakalım altından kim çıkacak…

      MHP Lideri Devlet Bahçeli, milli bayramlarda ve 10 Kasım günlerinde üzerine düşen tüm vazifeleri bugüne kadar yerine getirmiş ve bu günlere dair yaptığı tüm açıklamalar MHP’nin resmi internet sayfasında yayınlanmıştır.

      İlk defa bu 10 Kasım’da, geçirdiği rahatsızlıktan dolayı, hava şartlarına bağlı olarak katılamamıştır. Bu da insani bir durumdur.

      MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin, bu 10 Kasım’da “Hâlâ onun ismine bile tahammül edemeyen hayırsızlara, 57 yıllık hayatını kötülemek ve kötü göstermek için fırsat kollayan hayâsızlara tesadüf etmek acıklı bir hüsrandır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk inanmış bir Türk milliyetçisi, çağını kavramış bir inkılapçı, değişim dinamiklerinin yönünü iyi okumuş, bölgesel ve küresel gelişmeleri milli gerçeklere muvafık şekilde yorumlamış bir siyaset dehasıdır. Ona karşı yapılan saldırıların, atılan iftiraların, aslı astarı olmayan ithamların temelinde Türklüğün bekasına ve Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına yönelik hazımsızlık olduğu ayan beyan bellidir, hatta belgelidir. Devletimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten kim ya da kimler rahatsızsa onlara dikkat etmek, tuzaklarına karşı uyanık olmak büyük bir mecburiyettir.” açıklaması, aslında bu gibi iftira merkezlerinin de muhatap olacağı bir açıklamadır.

       MHP Lideri Devlet Bahçeli, Atatürk’e atılan iftiralardan, ona yapılan saldırılardan, ona yönelik düşmanlıktan bahseden açıklama yaparken bile iftiraları, saldırıları, düşmanlıkları bizzat kendisi yaşıyor.

       Bu iftira merkezlerinin derdi zaten Atatürk’e olan sevgi, bağlılık değildir. Öyle olsa MHP Lideri Devlet Bahçeli 10 Kasım’a yönelik çok anlamlı bir basın açıklaması yaptığı halde “10 Kasım için tek bir tweet atmadı” diyen sahte hesaplar, Türkiye Cumhuriyeti'ni bölmek için mücadele eden terörist Demirtaş için “Vicdan kardeşliği” çağrısı yapan İP Genel Başkan  Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray’ın paylaşımlarını kendi sayfasında paylaşmazdı.

        Bu sahte sosyal medya hesaplarının hali de CHP’yi terör örgütü PKK’nın siyasi kampı haline getiren, terör örgütünün yardım ve yaltakçısı HDP’nin yol arkadaşlığını yapanların Atatürk’ü anması, onun ismini ağızlarına alması gibidir.

        MHP ve Lideri Devlet Bahçeli iftiralara alışıktır. Ama bu iftiracı şerefsizlerle mücadele edilmediği anlamını taşımamalıdır. Sahte isim, gerçek isim fark etmez, her türlü iftiracıyla mücadelemiz sürecektir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.