Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Sanki, sevgi kelebeği uçuruyorlar! Ne tahliyesi?

Bu ara “Selahattin Demirtaş tahliye edildi, edilecek” haberlerinde büyük bir artış var. HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş şu an sadece bir dava dosyasından 'silahlı terör örgütü propagandası yapmak' suçundan 4 yıl 8 ay onanmış cezasını yatıyor. Ama daha farklı birçok dava dosyasından da yargılanmaya devam ediyor.

PKK’lı Selahattin Demirtaş bir fikir suçlusu değil, bizzat ölümlere sebebiyet vermiş bir terörist aktördür. Çukur, hendek olaylarında birçok askerimizin, polisimizin şehit edilmesinin azmettiricisi, Kobani olaylarında ölen insanların bizzat katili durumundadır. CHP’nin, Meral Akşener’in, Temel Karamollaoğlu’nun onu masum gösterip serbest bıraktırma çabalarına, HDP aşığı Ekrem İmamoğlu’nun “Demirtaş’ın çizgisini çok beğeniyordum” dediğine bakmayın, onun bir teröristten farkı yoktur. İlla eline silah alıp birini öldürmesine gerek yoktur. Bu mantıkla zaten teröristbaşı Öcalan da eline silah alıp eylem yapmamış ama teröristleri; askerimizi, polisimizi şehit etmek, masum insanları öldürmeleri için yönlendirmiş,  talimat vermiştir.

PKK’lı Selahattin Demirtaş siyasi bir sıfat taşısa da terör eylemlerinde bizzat yönlendirici ve motive edici olmuştur.

Sırf "Gazetelerine bir bakın. Büyük temizlik operasyonuymuş. Silip süpürme operasyonuymuş. Siz kimsiniz ya? Kimi nereden süpürüyorsunuz? Bu toprakların ancak kanalizasyonunu temizlersiniz. Başka da bir şeyi temizleyemezsiniz. Haklıyız, kazanacağız" sözü bile, şu an kanunlarda olsa onun idam edilmesini gerektirecek sebep iken, bugün cezaevinden tahliyesi konuşuluyor ve Türkiye’de o atmosferi yaratmanın gayreti veriliyor.

Siyasal terörist Selahattin Demirtaş, "Cizre, Sur, Nusaybin, Silopi kahramanca direniyor. Bu halk boyun eğmiyor. Yarın Kürt halkının tarihi yazıldığında, bugünler çok özel olarak tarihe not düşülecektir. Cizre, Sur, Silvan, Nusaybin, Gever, Kerboran, Derik, Silopi, Şırnak... Gerçekten tarih yazıyorlar." diyerek, PKK’lı teröristlere verdiği destek yüzünden, çukur ve hendek olaylarında şehit olan 793 asker ve polisimizin katili olmuyor mu?

Alenen azmettirici olan terörist Selahattin Demirtaş’tır…

793 şehit canımız…

Geride bırakılan yetimler, gözü yaşlı analar, babalar, eşler…

Terörist Demirtaş bunun bedelini ödemeden nasıl tahliye edilecektir?

Bu nasıl kanun, bu nasıl hukuk?

Böyle bir teröristi hangi hâkim, hangi savcı serbest bırakacaktır?

Onu tahliye edecek hâkim, savcı olsa olsa terör örgütü PKK’ya, FETÖ’ye sempati duyan, şehit askerlerimize ve polislerimize zerre hassasiyeti olmayan biridir.

Hendek ve çukur olaylarında teröristlere moral vermek için  “Şanlı direniş gösteriyoruz” diyerek 793 askerimizin, polisimizin şehit olmasının azmettiricisi ol, Kobani olaylarında  “Halklarımızı sokağa çıkmaya ve sokağa çıkmış olanlara destek vermeye çağırıyoruz" diyerek sokak çatışmalarında 50’ye yakın kişinin ölümünde, 682 kişinin yaralanmasında azmettirici ol, sonra elini kolunu sallayarak tahliye ol…

Hangi ülkede var böyle bir hukuk gevşekliği?

Eğer terörist Demirtaş serbest bırakılacaksa, teröristbaşı Öcalan’ın ve diğer PKK’lı teröristlerin de serbest bırakılmasında herhalde bir mahsur yoktur.

Selahattin Demirtaş’ın avukatlarından Aydın Erdoğan rahat rahat, “Demirtaş’ı dışarıda özgür olarak görme şansımız var artık. Şu anda bir engel kalmadı artık” demiş.

Ona bu rahatlığı veren kimlerdir?

Terörist Demirtaş’ın tahliye edilmesinin konuşulması bile terörle mücadeleye vurulan darbe olmaktadır.

Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener, Muharrem İnce, Ekrem İmamoğlu, Temel Karamollaoğlu ve yancıları, terörist Demirtaş’ı çok seviyor ve özlüyorsa hafta sonlarını cezaevinde onunla birlikte geçirsinler…

Terörist Demirtaş’ın tahliyesi için uğraşan yargı mensubu kim varsa titizlikle ilişkileri takip edilmelidir. Terörist Demirtaş için Batı’nın baskısı, Türkiye’deki uzantılarının gayretiyle tahliye kararı çıkarılmak istenmektedir.

Ona yapılan sevgi kelebeği muameleleri de onun tahliyesi için katkı sunma kurnazlığıdır.

Terörist Demirtaş tahliye edilirse, şehitlere, gazilere ve Türkiye’ye en büyük ihanet olacaktır.

Terörist Demirtaş tahliye edilirse, terörle mücadele yapmanın bir manası ve anlamı kalmayacaktır.

Buyursun terörist Demirtaş’ı kim tahliye ediyorsa etsin bakalım…

Kan, şiddet, ölüm için elinden geleni yapmış PKK’lı Demirtaş’a “sevgi kelebeği” muamelesi yapan, çizgisini beğenenlere alçak demek bile iltifat olacaktır.

Selahattin Demirtaş dendiğinde aklınıza sadece onun terörle mücadele edenlere “Bu toprakların ancak kanalizasyonunu temizlersiniz.” dediği sözü gelsin. Başka söze de gerek yoktur.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.