Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

SEN DE MİLLETVEKİLİ MAAŞINI ÖCALANI ÖVMEK İÇİN Mİ ALDIN?

Daha dün MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin sözlerinden yola çıkarak, "15 Temmuz şehitlerine, Güneydoğu şehitlerine farklı muamele yapılmasın, Türkiye'nin, dünyanın her yerinde mücadele verirken şehit olan askerimiz, polisimiz birbirinden değerlidir" değerlendirmesinde bulunmuştum. Yazıyı kaleme aldığım günün akşamı, bir dönem AKP'den milletvekili olan Muhsin Kızılkaya televizyon ekranlarından "Zaten onun işi o. O insanların görevi hayatını vermek. Onun için maaş alıyor. Ekstra bana bir iyilik yapmıyor." ifadelerini kullanarak şehitleri incitecek açıklamalarda bulundu.

Herhalde kendisi de aldığı milletvekili maaşını şehitleri küçük görmek, Kürtçülüğe ve bölücülüğe hizmet için kullanmıştır.

2014 yılında gerçekleştirdiği bir röportajda "Günün birinde Öcalan siyasi figür olarak çıkacak, büyük bir ihtimalle de parlamentoya girecek, milletvekili olacak. Türkiye'deki insanlar bütün bunları da içselleştirecek." diyen Muhsin Kızılkaya elbette şehitleri küçük görecek düşüncelerin sahibi olacaktır.

"Öcalan'a hiçbir öfkem yok. Ben tam tersine iyi ki Öcalan var diyorum, Öcalan olmamış olsaydı, bu örgütü barışın bu noktasına getirmek de çok zor olacaktı" diyen Muhsin Kızılkaya elbette PKK'nın şehit ettiği asker ve polislerimizi aşağılayacaktır. 

AKP işte böylelerini milletvekili yapmıştır. AKP içinde daha nice Muhsin Kızılkaya'lar vardır.

Öcalan bu gibiler için kutsal, şehitler ise sıradan, parası ölen kişilerdir.

Bu gibilere milletvekili payesi veren AKP utanmalıdır ve bir an önce çıkıp tüm şehitlerden ve ailelerinden özür dilemelidir.

2014 yılında teröristbaşı Öcalan'a bu övgüleri dizmiş birisi 2015'de milletvekili yapıyorsa, bu özür meselesi AKP'nin muhataplığındadır.

Muhsin Kızılkaya aldığı milletvekili maaşını nerede harcamıştır?

Asker ve polislerimizi şehit edenleri öv, onları kutsallaştır, o yaratıkları insan yerine koy, sonra askerlerimiz, polislerimiz için "Onların görevi hayatını vermek. Onun için maaş alıyorlar" de…

Bu nasıl bir iğrenç düşüncedir? 

Onların vatanı, milleti için yaşaması için mücadele etmesi gereken sıfatı taşıyan bir adam, onların ölmesini sağlayan terör örgütünü övüyor ve birde bu şekilde aşağılıyorsa AKP'nin zihniyeti elbette tartışılmalıdır.

Şehit olan asker ve polis için "Ekstra bana bir iyilik yapmıyor." diyen bir adamı milletvekili yapan AKP'den kim çıkıp bu pisliği temizleyecektir. AKP bu adamı ihraç etmezse, aynı zihniyeti taşıyor demektir.

O şehitlerin ardından feryat-figan eden analar, babalar, çocuklar hiç mi vicdanınıza dokunmuyor? 

Sahi sizde vicdan var mıydı? 

O şehit çocuklarının gözü yaşlı hallerini izleyebiliyor musunuz? Gerçi bebek katili bir alçağı övenler, o çocukların hallerine sevinmesi de bir gerçektir.

Bunların zihniyeti "Para herşeyi yapar diyen adam, para için herşeyi yapan adamdır" ölçüsünde olduğu için vatan için ölmeyi bile para üzerinden değerlendirecek kadar küçük adamlardır.

Muhsin Kızılkaya ve onun gibiler ne derse desin vatan hainleri karşısında Türk milletini ayakta tutan o kahramanlardır. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.