Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Serok Ahmet'in rüyaları ve hezeyanları!

CHP’nin başını çektiği siyasi projeye hizmet etsin ve bu amaçla “Cumhur İttifakı’ndan oy tırtıklasın” diye kendilerine parti kurdurulan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan, son zamanlarda cesaret hapı yutmuş gibi sürekli Cumhur İttifakı’na saldırıyor. O pısırık ve sessiz ikili, içinde nasıl bir kin ve nefret biriktirdiyse Cumhur İttifakı’na zarar vermek için çıldırmış gibi her yolu deniyorlar. Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan, bu yönleriyle artık Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’i bile gölgelemiş ve onlardan daha çok haber olmaya başlamışlardır. Elbette bunları haber yapan, ön plana çıkarmaya çalışan yine CHP-HDP-FETÖ medyası olmaktadır.

Kemal Kılıçdaroğlu “Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’la %99 aynı düşünceyiz” diyor. Ahmet Davutoğlu “Meral Akşener ile büyük oranda aynı şeyleri düşünüyoruz” diyor. Yani anlayacağınız hepsi aynı merkez tarafından, aynı noktada buluşturulmuş… Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Temel Karamollaoğlu, Pervin Buldan arasında zaten eylem ve söylem farklılığı görmeniz mümkün değildir.

Yalnız burada, CHP’nin başını çektiği bu siyasi projeye sonradan koştura koştura figüran olan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan çok dikkat çekmektedir. Yavru ve Kâtip ikilisi, nasıl bir doping aldıysa bir taraftan ihanet cephesine sahip çıkıyor, diğer taraftan Cumhur İttifakı’na karşı saldırmak için büyük enerji sarf ediyorlar. Herhalde kendilerini kullanan ve yönlendiren patronlarına bir sözleri var ki ondan böyle coşuyorlar. Bunlar ateş olsa cürmü kadar yer yakacak tipler olsalar da dikkat çekmeye çalıştığımız, düğmelerine basılmış gibi son zamanlarda atağa geçmeleridir. Yoksa inanın bunlar 6’lı Ganyan olarak kullanılan ekip içinde en etkisiz elemanlardır. Ama bunları kullananlar Cumhur İttifakı’ndan ne kadar oy tırtıklasalar o bize kâr gözüyle bakıyor.

Ahmet Davutoğlu’nu nasıl bir gaza getirdilerse “MHP’ye verilen oylar Gelecek Partisi’ne gelecek, Bahçeli bundan rahatsız” açıklamasını yapmış… Serok Ahmet, artık AK Parti’den oy alma hedefinin yanında MHP’lilerin oyunu da alacağını iddia ediyor. Serok Ahmet’e ne içiriyorlarsa artık en imkânsızların hayalini kurmaya başladı.

MHP’ye oy verenler, Serok Ahmet’in partisine ne için oy verecek?

HD(P)KK’lılara daha iyi sahip çıksın diye mi?

Ne mutlu Türk’üm diyene” sözlerinden daha çok alerji duysun diye mi?

YGP’lilere yine selam yollasın, onların alnından bol bol öpsün diye mi?

Barzani’ye “Bağımsızlık referandumunu şimdilik dondur, sonra uygularsın” mealinde verdiğin aklı hayata geçirmek için mi?

Söylesene Serok Ahmet, sen MHP’nin oylarını hangi özelliğinle alacaksın?

Sana bir parti kurdurdular onu da CHP’nin, HD(P)KK’nın geleceği için maskara ettin…

Dışişleri Bakanı iken “Ulusçulukla (milliyetçilikle) hesaplaşma zamanı gelmiştir” diyen Serok Ahmet, MHP’lilerin sana milliyetçilikle hesaplaşmayı yapman için destek vereceğini mi iddia ediyorsun?

Senin gibi ‘milliyetçilik düşmanına’ milliyetçiler oy verecek öyle mi?

Sen, bu hâlinle oy alsan alsan ancak HD(P)KK’lılardan alırsın?

Hatta daha önce de bir yorumda bulunmuştum. İmralı ve Kandil, Mithat Sancar’ı görevden alıp, ondan daha aktif şekilde HD(P)KK’lı savunuculuğunu yapan seni HDP Eş Başkanı yapmalı…

Serok Ahmet” Gelecek Partisi içinde nasıl bir hava yarattıysa, Gelecek Partisi Batman İl Başkanı Abdülbaki’ye kongrede “Hendek olayları nedeniyle hiç olmazsa halktan bir özür dilemesi şeklinde bir beklenti vardı. Başkanınız Kürtlerden özür dilemeye hazır mıdır” diye soruyorlar “İnanıyorum ki eğer Başkan Ahmet Davutoğlu attığı adımların yanlış olduğuna kanaat getirirse o zaman gerekirse Kürt halkından da diğer halklardan da özür diler” cevabını veriyor.

Terör örgütü PKK’ya hizmet eden HDP’li belediyelere kayyum atanmasına karşı çıkan, 53 kişinin ölümüyle sonuçlanan Kobani olaylarının hesabının sorulmasında HDP’yi telefonla arayıp destek veren Serok Ahmet, 793 şehit verdiğimiz hendek olayları için de terör örgütü PKK’dan özür diler… Niye dilemesin ki?

Bölgede yakıp yıkan, hendek- çukur kazan, öldüren terör örgütü PKK ama Ahmet Davutoğlu halktan özür dileyecekmiş… Kafaya bak hele…

Ahmet Davutoğlu, profili bu olan partisinde MHP’nin oylarını alma rüyaları görüyorsa ya yine üstü açık uyumuş ya da rüyasında yine birileriyle tartışmış…

Bir ara rüyasında Hegel ile tartıştığını söylüyordu ya…

Ahmet Davutoğlu’nun partisine bırak bir MHP’linin oy vermesini, bu ülkenin birliğini, beraberliğini düşünen bir insan evladı bile oy vermez.

Ahmet Davutoğlu’nu seçimlerde tırtıkçı olarak kullanıp, siyaset çöplüğüne gönderecekler. O da bunun farkında fakat kendine görev verenlerin ve şu an patronu durumundaki Kemal Kılıçdaroğlu’nun gözüne girmek için debelenip duruyor.

Ama ne yaparsa yapsın, debelendikçe çukura daha çok saplanıyor…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.