Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

SESİ KANDİL'E KADAR ULAŞAN MHP'DE DEĞİŞİM KOROSU!

"Kongremizi yapar seçilirsek çok çalışacağız, paradigma değişikliği yapacağız."  bu söz Meral Akşener'e ait… Televizyon ekranlarından milyonların huzurunda söyledi. Bu sözün tam tercümesi "MHP'deki değerler dizisini değiştireceğiz" demektir. Bir ideolojisi ve davası olmayan, profesyonel siyasetçi olma halini benimsemiş Meral Akşener'in bu sözlerinden sonra ne kadar MHP düşmanı varsa, MHP üzerinde taraf olmayı tercih etti. Hergün birisi "MHP'de Değişim olması yönünde" açıklama yapıyor.

Geçen gün yazdım ve MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin "Samimiyetle ifade ediyorum, Tüzük Kurultayı için imza veren her kardeşim benim için değerlidir. Hepsinin iradesine saygı duyuyor, taleplerini biliyor ve anlıyorum." şeklinde tarif ettiği samimi Ülkücülerin bir kenara çekilmelerini ve asıl meselemizin onlarla değil, MHP'de operasyon yapmak isteyenlerle olduğunu özelikle vurguladım. "ÖLÜSÜ, DİRİSİ, PKK'LISI, HDP'LİSİ MHP'DE KONGRE İSTİYOR!" başlıklı yazımla çok net tarifler ortaya koydum.

KCK Eşbakanı Cemil Bayık MHP'de değişim istiyor!

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş MHP'de değişim istiyor!

PKK hamisi, Apo'nun dostu Mihraç Ural MHP'de değişim istiyor!

PKK'lı Hasip Kaplan MHP'de değişim istiyor!

HDP'ye yayın desteği ve oy veren Can Dündar MHP'de değişim istiyor!

PKK açılımlarını savunan, PKK'lı sözde sanatçıları öven, Kürdistan haber sitesi yazarı olan ve Meral Akşener'in ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile yaptığı toplantıya yanında götürdüğü danışmanı Ali Serim MHP'de değişim istiyor!

7 Haziran seçimleri öncesi HDP'ye her türlü desteği veren, Kobani'deki PKK'lılara gönderilen silahlı yardım konvoyunu savunan Ahmet Hakan MHP'de değişim istiyor!

HDP'ye oy verdiğini ve pişman olmadığını söyleyen Nazlı Ilıcak MHP'de değişim istiyor.

"HDP baraj altı kalırsa kaos olur" diyen ve oyunu HDP'ye veren Aslı Aydıntaşbaş MHP'de değişim istiyor!

"HDP'lilere barajı aşırtmak zorundayız! " diyen ve daha önce "Adı konmamış şantiye devlet" diye Kürdistan tarifleri yapan Ece Temelkuran'da MHP'de değişim istiyor!

Şehit askerler için yapılan saygı atışından rahatsız olan, "PKK Türkmenlere sahip çıkıyor, PKK'ya da teşekkür etmeliyiz" diyen ve 7 Haziran'da HDP'nin barajı aşmasına yönelik imaj çalışmaları yapan Fatih Portakal MHP'de değişim istiyor!

Kabataş yalancısı olarak ünü dünyaya yayılan Elif Çakır MHP'de değişim istiyor!

"HDP'nin barajı aşıp Meclis'e girmesini temenni edebilirim ben" diyen Akif Beki MHP'de değişim istiyor!

2011- 2014- 2015 Seçimlerinde Oyunu HDP'ye, Cumhurbaşkanlığı Seçiminde de Selahattin Demirtaş'a veren Hıncal Uluç MHP'de değişim istiyor!

Doğu Perinçek'in tetikçisi Sebahattin Önkibar MHP'de değişim istiyor.

Düne kadar PKK açılımlarını savunan Akşam gazetesi yazarı Emin Pazarcı MHP'de değişim istiyor!

HDP savunmalarıyla bilinen ve "Bunlardan bazılarına göre seçim öncesi kaleme aldığım yazılar ve sosyal medyadaki paylaşımlarım nedeniyle ben de HDP'ye destek vermişim, dolayısıyla şehitlerin kanı benim de elime bulaşmış" diyen Fidel Okan MHP'de değişim istiyor!

Emre Uslu, Önder Aytaç, Faruk Mercan, İhsan Yılmaz, Tuncay Opçin gibi cemaatçiler MHP'de değişim istiyor!

"MHP, CHP ve HDP'yi yanına alarak TBMM Başkanı seçmedi, koalisyon kurmadı" diye 7 Haziran seçimleri sonrası adeta çıldıran Rahmi Turan MHP'de değişim istiyor!

Bu listeyi uzaktıkça uzatabiliriz. Bu listeye her günde buna benzerleri ekleniyor.

AKP'nin cemaat/paralel karşıtlığından MHP'deki gelişmeleri takip etmesini ve Meral Akşener'e direkt FETÖ mensubu demesini kendi alanında değerlendirmeden, "Devlet Bahçeli'ye AKP'li yazarlar sahip çıkıyor" diyenler manzara ortada…

PKK'nın yayın organlarında "Recep Tayyip Erdoğan ve AKP, PKK'ya karşı Devlet Bahçeli çizgisine geldi" şeklindeki propagandalara sırtımızı dayayarak biz AKP'nin verdiği destekten anlam çıkarabiliriz.

Peki, sizler bu PKK, HDP, DEV-SOL, DHKP-C, Aydınlık, Sözcü, Cumhuriyet gazetesinin desteğini nasıl izah edeceksiniz? 

"MHP'deki değerler dizisini değiştireceğiz" demeniz olabilir mi bu kadar PKK'lıyı, HDP'liyi, Türk düşmanını başınıza toplamanızın ana nedeni?

"Abdullah Öcalan'a "Ermeni dölü" demiştim. Şimdi bunu hatırlarken bile tüylerim diken diken oluyor. Çok ayıp ettim. Çok utanıyorum. Özür diledim, ama hala büyük utanç duyuyorum" diyen ve "MHP'de paradigma değişikliği yapacağız." Diyen Meral Akşener bir cazibe oluşturmuş olabilir mi bunlara?

 "Gezi benim çok ilgimi çekti ve ben o çocukların arkasında durdum. Oğlum dahil çevremden bir çok kişi gitti geldi. Oğlum yaşça büyüktü ama gitti geldiler" diyen Meral Akşener Gezi olayları üzerinden kime göz kırpmaya çalışmaktadır? Gezi olaylarında en son kimler kolkola idi?

Meral Akşener çerçeve yapacaksa, alsın bu yazıyı çerçeve yaparak evine assın bence…

Cemaatçisi, CHP'lisi, PKK'lısı, HDP'lisi, Türk düşmanı MHP'de niye değişim korosuna katıldı. Bunun izahını yapabilecek olan var mı?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.