Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Siz ancak Kandil'in, FETÖ'nün kucağında, HDP'nin yanında İYİ'siniz!

Meral Akşener, Koray Aydın…

Siyasetin yüzsüzleri, pişkinleri dersek tam olarak tarif etmiş oluruz bu isimleri…

Son dört yıldır PKK’nın yoldaşı olan CHP’nin kucağında meclise giren İP isimli partinin, biri Genel Başkanı, diğeri ise Genel Başkan yardımcısı…

Utanma ve yüz kızarması gibi bir karakterlerinin olmadığını son açıklamalarıyla bir kez daha gösterdiler.

Meral Akşener, Koray Aydın’ın “Türkiye genelindeki programlarını FETÖ organize ediyor” dediği kişidir aynı zamanda… Ama her ikisinin de ortak noktası siyasi menfaat ve siyasi projelerde figüranlık olduğu için yeri geliyor FETÖ ile yeri geliyor PKK ile birlikte olmaktan asla çekinmiyorlar.

Son seçimlerde terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile ittifak yapan, Kandil’in, FETÖ’nün desteğini arkasına alan bu yüzsüzler MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin son açıklamaları hakkında yaptıkları değerlendirmelerle karakterlerinin de nasıl bir kokuşmuşluk girdabı içinde olduğunu göstermiştir.

Meral Akşener "Anlaşılıyor ki, mitil İstanbul'a değil, İmralı'ya atılmış!" diyerek, Koray Aydın ise “Cumhur İttifakı’nın küçük ortağının Öcalan’ın mektubunu mazur görüp, onaylamasıyla; bebek katilinin bu ittifakın bir paydaşı olduğu artık tescillenmiştir.” diyerek siyasi bir alçaklığa imza atmıştır.

Kandil’deki eli kanlı teröristlerle aynı noktada durun, PKK’nın siyasi temsilcisi HDP ile beraber CHP’nin kazanması için kendinizi parçalayın, sonra çıkın MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi alçak iftiralarınıza muhatap edin…

Sizi telaşlandıran nedir?

31 Mart’ta İstanbul’da, Adana’da, Mersin’de, Antalya’da, Ankara’da, İzmir’de, Hatay’da ve daha birçok il ve ilçede işbirliği yaptığınız terör örgütü PKK’nın içindeki güç kavgasını “HDP-PKK-teröristbaşı ve terörist Demirtaş arasındaki derin çatlakların çok boyutlu analiz ve yorumu elbette yapılacak, nihai olarak İstanbul içine çekilmek istenen girdaptan 23 Haziran’da tamamıyla kurtulacaktır.” şeklinde vurgulayan MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sözleri mi onu teröristbaşı Öcalan çizgisine getirdi?

Bu sözlerdeki stratejiyi, tespiti anlamayacak kadar mı zekâ yoksunu kişilersiniz?

Aynı gün hem HDP’den, hem Kandil’deki eli kanlı teröristlerden gelen açıklama MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi haklı çıkarmadı mı?

HDP Eş başkanları Sezai Temelli ve Pervin Buldan “Öcalan’ın mesajını aldık. HDP’nin İstanbul seçimlerine yönelik seçim stratejisinde ve taktik adımlarında bir değişiklik söz konusu değildir." açıklamasını yaparak Kandil’deki teröristbaşı Murat Karayılan da aynı gün “AKP-MHP’yi İstanbul’da bir kez daha yeneceklerine inanıyorumİstanbul seçimleri, aslında bir referanduma dönüştü.” diyerek, teröristbaşı Cemil Bayık da PKK’nın yayın organı Özgür Politika’ya dün manşet olan “İmamoğlu kazanırsa yeni bir siyasal süreç başlar” başlıklı açıklamasında “Önder Apo ile görüştürülme siyasal durumu değiştirmiş değildir. Sayın İmamoğlu’nun İstanbul seçimlerini kazanması Türkiye’de siyasi açıdan çok büyük değişiklikler getirir. İstanbul’u tek başına bir şehir olarak düşünmemek lazım. Eğer bu yenilenen seçimde İmamoğlu bir daha kazanırsa bu Ankara, İzmir, Mersin, Adana, Antalya ve Hatay gibi çok büyük şehirlerle düşünüldüğünde Türkiye’nin siyasi tercihinin köklü değiştiğini ortaya koyar.” cümleleriyle MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “HDP-PKK-teröristbaşı ve terörist Demirtaş arasındaki derin çatlaklar” ifadesindeki tespitleri ispatlamıyor mu?

Meral Akşener’in mitili Pensilvanya ile birlikte Kandil’e attığının ispatı değil mi?

Çakma Trabzonlu Koray Aydın’ı ABD silahlarıyla terör eylemlerini yöneten, yönlendiren teröristbaşı Murat Karayılan ve Cemil Bayık’la, HDP Eş başkanları Sezai Temelli ve Pervin Buldan ile yanyana getiren kan bağı nedir?

MHP Lideri Devlet Bahçeli sizin PKK-HDP ile olan işbirliğinizi de “CHP’nin başını çektiği, İP’in bütün imkânlarıyla destek verdiği, iç ve dış odakların açık açık yardım ve yataklık yaptığı Zillet İttifakı karanlık emellerine ulaşamayacaktır. PKK’nın siyasi izdüşümü olan HDP’nin, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayına vermiş olduğu açık çek, verdiği katkı, gösterdiği yoğun ilgi ve alaka milletimizde büyük bir infiale neden olmaktadır. HDP ve Kandil CHP’nin yanında hizalanmıştır. Karşımızdaki tablo esef ve ibret vericidir.” şeklinde vurgulamışken, daha hangi yüzle ortaya çıkıp konuşabiliyorsunuz?

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “teröristbaşı” olarak sıfatını verdiği bir alçağın kurduğu partiyle hem ittifak yapacaksınız, hem de MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sözlerini kendi ihanetinizi, alçaklığınızı örtbas etmek için fitne kazanında çevirip duracaksınız.

Telaşınızı anlıyoruz. 31 Mart’ta oturduğunuz PKK kucağından kalkmayı istemiyorsunuz. Tüm kaygınız PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin oylarını “HDP’lilere layık olmaya çalışıyorum. HDP’lilerin başımın üzerinde yeri var” diyen Ekrem İmamoğlu’nun hanesinde tekrar toplayıp toplayamama adınadır.

Teröristbaşı Öcalan’ın “tarafsız kalın” dediği, PKK’nın silahlı eylemlerini yöneten teröristbaşı Murat Karayılan ve Cemil Bayık’ın “Oyunuzu Ekrem İmamoğlu’na verin” diye seslendiği kim? HDP’yi yönetenler ve onların etkisindeki oylar.

31 Mart’ta bu oyları alan siz değil misiniz Meral Akşener ve Koray Aydın?

Son dört yıldır PKK-HDP çizgisinde yürüyen CHP’nin yancısı olan siz iken siz ancak iftiralarınızda debelenir durursunuz?

Meral Akşener sen kurduğun partiye teröristbaşı Öcalan’ın “Eşit vatandaşlık” kavramını koyan değil misin?

Sana destek veren Yeniçağ gazetesi yazarı Arslan Bulut bile teröristbaşı Öcalan’ın kavramını kullanmanı "Eşit vatandaşlık kavramını her zaman kullanan Öcalan'dır. Bu söylemin patenti Öcalan'dadır. Eşit vatandaşlık etnik kökenlerin eşitliği anlamında kullanılıyor. Sanki eşitlik yokmuş da bu eşit vatandaşlık kavramı ile birlikte Türkiye'de herkes eşit olacak. Eşit vatandaşlık söylemi çok büyük bir tuzak. Bu yeni kurulan partide de programda vardı ama uyarı üzerine çıkarmışlar ama o uyarıya bile lüzum olmamalıydı." şeklinde eleştirmemiş miydi?

"Bana göre Öcalan'a daha ılımlı işte bir ev hapsi gibi imkân tanınarak, ister televizyonla, ister telefonla, görüntülü, görüntüsüz, gibi bir ortam sağlanması gerekir" diyen Mehmet Salim Ensarioğlu'nu partine Genel Başkan yardımcısı yapan sen değil misin Meral Akşener?

“Öcalan aşığı” Mehmet Salim Ensarioğlu ile toplantılarda yanyana beraber oturan, aynı kararların altına imza atan sen değil misin Koray Aydın?

Çakma Trabzonlu Koray Aydın bir de utanmadan “PeKeKe dediler sustunuz! Kürdistan dediler sustunuz! Lazistan dediler sustunuz!” yalanıyla küçüldükçe küçülmüş…

“MHP Lideri Devlet Bahçeli sustu” dediğiniz konularda “Türkiye’de Kürdistan ve Lazistan yoktur. Bundan sonra da olamayacaktır. Olması yönünde heveslenenler varsa karşılarında daima Milliyetçi-Ülkücü Hareketi bulacaklardır. Sözümüzden dönmedik, sevdamızdan ödün vermedik, özümüzün öğütülmesine müsaade etmedik. Dünden bugüne duruşumuz aynıdır” açıklamasını yapmadı mı?

Kucağında meclise girdiğin, PKK’nın Suriye kolu olan ve tüzüğünde “Öcalan’a bağlılık” olan YPG için “Terör örgütü değil” diyen CHP için bir eleştirin oldu mu?

Senin desteklediğin, senin gibi çakma Trabzonlu olan Ekrem İmamoğlu “Demirtaş’ın çizgisini çok beğeniyorum” dediğinde senin bir tepkin olmuş muydu?

Kendi partinin Genel Başkan yardımcısı Aytun Çıray bile çıkıp terörist Demirtaş’ın“Ekrem İmamoğlu’nu destekleyeceğiz” açıklamaları sonrası “Vicdan kardeşliği” kurmaya davet etmedi mi? Bir sesin çıktı mı?

Koray Aydın karakterini rezil ekmekten başka yaptığın bir şey yok…

O yüzden kendi ihanetlerine bakmadan MHP’ye ve Liderine iftira atma edepsizliğini bırak… FETÖ desteğini aldığını söylediğin Genel Başkanın Meral Akşener’in yanında Kandil ve HDP’ye olan desteğini güçlendir.

Klinik bir vaka olan Meral Akşener inan sana “tedavi olman” dışında söylenecek bir sözümüz de yoktur.

Meral Akşener, Koray Aydın ve 31 Mart’ta PKK’ya ne vaat edip HDP’nin oyunu aldığını hala açıklamayan Ümit Özdağ üçlüsü terör örgütü PKK ve siyasi uzantısı HDP sizinle ne kadar gurur duysa azdır.

Teröristbaşı Öcalan HDP’ye “tarafsız olun” dedi diye MHP’ye saldıran siyaset pespayeleri, teröristbaşı Murat Karayılan, Cemil Bayık “Oyunuzu Ekrem İmamoğlu’na verin” dediğinde, terör yaltakçısı HDP “Oyumuzu Ekrem İmamoğlu’na vereceğiz” dediğinde sırıtıyor ve yılışıyor.

Bu siyasi karakteri düşükler, bir de bu zekâyla MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi eleştiriyor…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yıldıray ÇİÇEK Arşivi
SON YAZILAR