Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

SİZ DE YPG'YE MORAL VERMEYE GİDERSİNİZ!

Geçtiğimiz hafta, Zeytin Dalı Harekatı'na destek, askerlerimize moral vermek için aralarında sanatçı, yazar ve sporcuların da yer aldığı bir grup ünlü isim Hatay'a gitti. Hâlâ bu ziyaretin tartışmaları devam ediyor. Bu tartışmaları özellikle Afrin operasyonuna ilk günden itibaren karşı çıkan CHP ve yancısı İP sürdürüyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Hatay'a giden sanatçılara "Rezil adamlar" diye seslenirken, İP Genel Başkanı Meral Akşener'de "Biz iktidar olduğumuzda bu sanatçılara selam vermeyeceğiz" diyerek önderi Kılıçdaroğlu'nun izinden söylem geliştirmiş…

Afrin operasyonuna karşı çıkan bunları, askere moral ve destek vermek için gidenler niye bu kadar ilgilendiriyor anlamış değilim… İlk günden itibaren Türk Ordusunun moralini bozmaya çalışan bunlar değil mi?

İbrahim Tatlıses geçmişte Şivan Perver ile "Megri megri" söylemiş şimdi nasıl "Yaylalar yaylalar" ve "Baktın Afrin hoş değil, Münbiç'i dolaş da gel" diye türkü söyleyebilirmiş !

Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener şimdi siz Şivan Perver ile aynı safta değil misiniz?

O da Afrin operasyonuna karşıydı, siz de…

"Kürt dağları hep dumanlıdır, Afrin'de savaş ağır

Afrin'im cennet gibidir, o Kürdistan'ın süsüdür.

*

Düşman çok zalim gaddar, vahşi kurt gibidir

Vicdan merhametini atmış, her zamanki gibi bizi vuruyor" diyen Şivan Perver ile CHP'nin, İP'in söylemleri arasında fark nedir?

"Afrin'e girilmesini asla doğru bulmuyorum" diyen Kemal Kılıçdaroğlu iken…

Türk Ordusunun temizlediği terör örgütü PYD-YPG için "Ne ben ne arkadaşlarım bir yapının terör örgütü olup olmadığına dair bir değerlendirme yapacak istihbari bilgiye ve kurumsal yapıya sahip değiliz" diyerek aklamaya çalışan CHP Parti Meclis Üyesi Selin Sayek Böke iken…

"Afrin'e yaklaşım şu anda yanlıştır. Afrin'in işgali şu anda yanlıştır." diyen CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı iken…

"Çocuklarımız gerçek olmayan iddialarla bir bir şehit ediliyor" diyerek PYD'lilere sahip çıkan CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan iken…

"Kefenli tosunlar Afrin operasyonunda başrolde olsun" diyerek çok ciddi Afrin Operasyonu sulandırmaya çalışan Meral Akşener iken…

"Tek adam rejimini kalıcı kılmaktan başka hiçbir amaca hizmet etmeyecek ve beka sorunu yaratabilecek Afrin savaş senaryolarına tamamen karşı" diyen Meral Akşener'in partisinin genel sekreteri ve sözcüsü Aytun Çıray iken…

Türk Ordusu Afrin'de büyük bir zafer kazanıp, teröristlere büyük darbe vururken, "Afrin'i almak için ne verdiniz?' sorusunun sorulması gerekiyor" diyen Meral Akşener'in partisinde Genel Başkan Yardımcılığı yapan Ümit Özdağ iken…

Dün "Megri megri" diyerek ihanete ses veren İbrahim Tatlıses, bugün "Baktın Afrin hoş değil, Münbiç'i dolaş da gel" diyorsa, sen de hâlâ Şivan Perver ile Afrin konusunda terör örgütü PKK gibi söylemler dillendiriyorsan kimi yerden yere vurmak gerekiyor?

İbrahim Tatlıses mi yoksa sizler mi şimdi ihanet yolundasınız?

Bir tarafta 4000 teröristin öldürüldüğü Afrin operasyonun talimatını veren, yönlendiren ve yöneten AKP hükümeti, diğer tarafta PYD-YPG ağzıyla Afrin operasyona karşı çıkan CHP ve yancısı İP!

Eğer diyorsanız ki; "AKP'nin Hatay'a götürdüğü bazı sanatçılar, yazarlar, sporcular askerlerin moralini bozdu"

O halde Afrin operasyona karşı çıkan ve ABD-PYD-YPG-HDP ağzıyla propaganda yapan sizler, bu durumdan çok memnun olmanız gerekmiyor mu?

Evet, askerimize moral vermek için Hatay'a götürülen heyet konusunda AKP hükümeti daha titiz, daha seçici, daha disiplinli olabilirdi. Böylece bu tür tartışmalar yaşanmamış olurdu.

Dünyanın her yerinde toplum üzerinde etkisi olan sanatçılar, yazarlar, sporcular bu gibi konularda değerlendirilir. AKP milli bir konuda bunu yapmış fakat heyet içine aldığı bazı isimler bunu gölgelemiştir. O heyette geçmişte Türk ordusuna "TSK, gerçekten Peygamber Ocağı olsaydı arife günü kan döker miydi?" diyen Hilal Kaplan'ın, daha dün Barzani'nin sözde Kürdistan referandumuna destek vermiş Nagehan Alçı'nın, uyuşturucudan hapiste yatmış Deniz Seki'nin o olmaması gerekiyordu. Zaten heyetin tamamı değil, sadece bazı isimler üzerinden tartışma yapılmaktadır.

Fakat bu tartışmaları yapacak en son parti CHP ve yancısı İP'tir.

CHP hangi sanatçı ve askere moral hassasiyetinden bahsetmektedir?

Kemal Kılıçdaroğlu "rezil adamlar" diyerek Hatay'a giden heyete saldırırken kendi partisi CHP'nin PKK'ya hizmet eden sözde sanatçılarla ilişkisine ne demektedir?

PKK'lı Demirtaş ve HDP'ye seçim müziği yapan Kardeş Türküler ekibiyle sözde Adalet Yürüyüşü yapan Kemal Kılıçdaroğlu değil mi?

Terör örgütleri DHKP-C ve PKK'ya yakınlığıyla bilinen Grup Yorum'a her daim destek veren, Grup Yorum'un solistini milletvekili yapan Kemal Kılıçdaroğlu değil mi?

Afrin operasyonuna kudurmuş gibi karşı çıkan, katıksız PKK'lı olan Ferhat Tunç CHP'li belediyelerde konser vermedi mi?

Hain Seyit Rıza'yı Tunceli'de Ferhat Tunç ile beraber anan bu CHP değil mi?

Hem terör örgütü PKK'nın ve siyasi taşeronu HDP'nin konserlerine çıkan, hem CHP'nin konserlerine çıkan Suavi değil mi?

PKK'lı Demirtaş'ın cezaevinde yazdığı kitabına "Çünkü sanat, vicdanın dilidir. Selahattin Demirtaş da bu dili konuşuyor" şeklinde önsöz yazan CHP'li Zülfi Livaneli değil mi?

Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK ve HDP'ye hizmet eden, destek veren sözde sanatçılara bir gün olsun "rezil adamlar" diyebilmiş midir?

Ama bu rezil CHP, cezaevinde PKK'lı Demirtaş'ı ziyaret etmesi soğumadan, asker kıyafeti giydiği için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştiren, onunla dalga geçen siyaset soytarılarını bünyesinde barındırmaktadır.

Ya Kemal Kılıçdaroğlu'nun yancısı Meral Akşener'e ne demeli?

"Biz iktidar olduğumuzda bu sanatçılara selam vermeyeceğiz" diyen Meral Akşener sen "HDP onurumuzdur" diyen ve Kandil'de çekilen "Bakur/Kuzey' Belgeseli" film festivalinde yayından kaldırıldı diye tepki gösteren film yönetmenini partine kurucu yapmadın mı?

HDP ve Demirtaş'a seçim müziği yapan, her daim PKK'nın çizgisinde olan Kardeş Türküler ekibinde çalgıcılık yapan adamı partine Genel Başkan Yardımcısı yapmadın mı?

Şimdi Genel Başkan Yardımcılığından alıp, danışman yapan sen değil misin?

Kandil'de elebaşlarıyla röportaj yapan, her daim terör örgütlerine sahip çıkan Ahmet Şık gibi devlet düşmanı yazarlara "Sn. Ahmet Şık aramıza hoş geldiniz" diye kucak açan sen değil misin?

CHP'nin huyundan fazla kapma, suyundan fazla içme boğulacaksın yoksa Meral Akşener…

Kemal Kılıçdaroğlu ve yancısı Meral Akşener bu kadar çıldırmanıza gerek yok. Nasıl olsa Afrin operasyonuna hep beraber karşı çıkanlarsınız, siz de toplayın ekibinizi YPG'ye moral vermeye gidersiniz.

Kardeş Türküler çalar, Grup Yorum oynar, Ferhat Tunç söyler…

" YPG kendi vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur." diyen Kemal Kılıçdaroğlu yanına Afrin operasyona karşı olan Meral Akşener ve HDP'nin Eşbaşkanlarını da alarak YPG'lilere moral vermeye hemen gitmelidir. 4 bin teröristini kaybetmiş YPG'nin acil morale ihtiyacı vardır. Dostlarını yanında görmek isteyecektir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.