Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Talimatsız nefes alamayan Kılıçdaroğlu'na bak sen!

Terör örgütlerinin siyasi kampı olmuş CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye yönelik “Talimatla yapılan açıklamalar Bahçeli’nin. AK Parti’nin yapmadığını MHP’ye delege ediyor. AK Parti adına konuşuyor aslında. AK Parti’den MHP’ye delege etme işi; gereksiz bir tartışma yaratmak için. Biz, MHP ile bir tartışmanın yersiz olduğuna inanıyoruz. Bahçeli’nin yaptığı eleştirilere ben yanıt vermiyorum” açıklamalarını değerlendirmek için bilgisayarın başına oturdum.

Tam o sırada, CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz’ın 15 Temmuz hain darbe girişimi akşamı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tavrını, duruşunu anlatan bir gün önceki CNN Türk programına ait videosu sosyal medyada önüme düştü.

Öztürk Yılmaz’ın o programda söylediği “15 Temmuz günü Kemal Kılıçdaroğlu ile aynı uçaktan beraber indik. Daha sonra o başka bir yere gitti. CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak 15 Temmuz gecesi 4 kez Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘çık darbeyi kına’ dedim, kınamadı. Kardeşim tarihin çöplüğüne gideceksin çık kına dedim kınamadı. Tamam efendim, aman efendim diyerek beni sürekli oyaladılar“ sözleri üzerine bizim başka bir söz söylememize gerek var mı?

Türk siyasetinde kimin talimatlı, kimin kumandalı olduğunu Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkan yardımcılığını yapmış birisi bu çok önemli 15 Temmuz itirafıyla göstermiyor mu sizce?

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “15 Temmuz kontrollü bir darbedir”, (ve) “15 Temmuz darbe girişimi tiyatrodur” sözü şimdi daha net anlaşılmıştır.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin başına hangi operasyonla geçtiğini tüm Türkiye biliyor. Deniz Baykal’a yapılan kaset operasyonuyla CHP içinde hiçbir etkisi, gücü olmadığı halde CHP’nin başına getirilen Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimattan bahsetmesi traji-komik olmaktadır. CHP’nin başına geldikten sonra CHP’yi ve Türkiye’yi alıştıra alıştıra partiyi terör örgütlerinin yuvası haline getiren, Atatürk’ün milli çizgisinden uzaklaştıran Kemal Kılıçdaroğlu hangi yüzle MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi bu sözlerle hedef alabiliyor anlaşılır gibi değildir. Milli olmayan her türlü eylem ve söylemde izi olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamalarını “talimatla yapılmış” olarak değerlendirmesi küstahlıktan başka bir şey değildir. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin hangi açıklaması yanlıştır, hangi açıklaması yalandır ve hangi açıklaması Türkiye’nin varlığını, geleceğini düşünmekten uzaktır? MHP Lideri Devlet Bahçeli, Cumhur ittifakının ruhunu ve protokolünü en hassas bir şekilde korurken, yeri geliyor kamuoyunun gözleri önünde AKP hükümetinin yaptığı yanlışlara da “bu yanlış” diyebiliyor. Kemal Kılıçdaroğlu zillet ittifakı içindeki ortakları HDP’ye, İP’e ve diğer yancılarına herhangi bir konuda “yanlış yapıyorsunuz” diyebilmiş midir?

Talimatlı açıklamadan bahseden Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir maskesini de ortağı Meral Akşener düşürmüştü. Hatırlarsanız Fatih Altaylı’nın programına çıkan Meral Akşener kendisinin Abdullah Gül lehine çekilmesi istendiğini ifade ederek “HDP’nin de içinde yer aldığı İP, CHP ve SP’nin de bir araya gelerek hepimizin Abdullah Gül’ü çatı aday göstermemiz istendi. CHP ve diğerleri buna sıcak baktı” demişti. Bu konuyu ilk Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğüne göre, Kemal Kılıçdaroğlu’na “Birleşin, Abdullah Gül’ü aday yapın” diyen güç kimdir?

Fetö mü?

ABD mi?

İngiltere mi?

Kemal Kılıçdaroğlu talimatı kimden almıştı?

Meral Akşener bu talimatı verenleri açıklamadı. Belki Kemal Kılıçdaroğlu kimlerden talimat aldığını açıklamak ister.

Mesela, Kemal Kılıçdaroğlu terör örgütü PKK’ya, YPG’ye, PYD’ye sahip çıkarken talimatı kimlerden almaktadır?

Mesela, Kemal Kılıçdaroğlu artık ittifak ortağı Meral Akşener’in bile “Terör örgütünün uzantısı” dediği HDP ile ittifakı kimlerden talimat alarak kurmuştur?

Mesela, Kemal Kılıçdaroğlu sözde “Adalet Yürüyüşü” düzenleyerek, HDP’lilerle kol kola yürüyerek PKK’lılara, FETÖ’cülere sahip çıkma talimatını kimlerden almıştır?

Mesela, Kemal Kılıçdaroğlu 4600 YPG’li teröristin öldürüldüğü Zeytin Dalı operasyonuna kimlerden talimat alarak karşı çıkmıştır?

Mesela, Kemal Kılıçdaroğlu şimdi “talimatla açıklama yapıyor” diye suçladığı MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye 7 Haziran seçimleri sonrası “Gel CHP, HDP, MHP beraber koalisyon kuralım. Sen de Başbakan ol” şeklindeki alçak teklifi kimlerden talimat alarak yapmıştır?

Talimatla CHP’ye Genel Başkan olmuş, talimatla siyasi projeler uygulamaya çalışan Kemal Kılıçdaroğlu’nun derdi kendisinin sürekli oyunlarını bozan, maskesini düşüren MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sözlerindeki etkiyi azaltma ve gölgeleme çabasıdır.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun nasıl bir talimatla çalıştığını, hükümeti devirmek için önüne gelen partiye koyun sürüsü gibi milletvekili göndermesinden anlayın.

Askıda milletvekili” projesinin mimarı Kemal Kılıçdaroğlu’nun o sinsi sessizliği altında gerçekten Türkiye üzerinde ihanet planları vardır. HDP’li Ahmet Türk CHP-HDP arasındaki ittifakı itiraf ederken ne diyordu: “Sayın Kılıçdaroğlu’nu biliyorsunuz. Öyle çok açık konuşmaz.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun kimden talimat aldığı ortaya çıkarılırsa emin olun, Türkiye’nin başından birçok musibet kalkacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yıldıray ÇİÇEK Arşivi
SON YAZILAR