Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Teröriste Nene Hatun muamelesi yapan zavallılar

'Açlık grevleri işte bu öncü güçlerin harekete geçmesi için yapılır” diyerek terör örgütü DHKP-C’nin talimatları sonrası açlık grevi yapan ve sonucunda hayatını kaybeden Av. Ebru Timtik, terör örgütü DHKP-C mensubu ve PKK sevdalısı biriydi.

Elbette böyle birine sahip çıkmak yine CHP ve yancılarının misyonu oldu. Her türlü terör örgütü mensubunu savunmak âdeta CHP’nin parti tüzüğü haline geldi.

PKK’nın, DHKP-C’nin, TİKKO’nun, MLKP’nin örgütsel faaliyetlerine kılıf bulmak, onları savunmak için kurulan Halkın Hukuk Bürosu üyesi olan Av. Ebru Timtik, tüm hayatını onlara adamıştı ve onların talimatları sonrasında hayatına son verdi.

CHP ve yancılarının masum gibi ağıtlar yaktığına bakmayın, Ebru Timtik elinde şehitlerin ve masum vatandaşların kanı olan sözde bir avukattı. Olayın özeti, terör örgütü üyesi olan Ebru Timtik’in, terör örgütü yolunda can verdiğidir.

Ebru Timtik, DHKP-C terör örgütüne karşı yürütülen soruşturma kapsamında Halkın Hukuk Bürosu’na yapılan bir operasyonda örgütün Türkiye sorumlularından terörist Kamile Kayır ile birlikte aynı gizli bölmede yakalanan kişi değil miydi?

Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı şehit eden DHKP-C’li teröristler Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol’u adliyeye sokan ve eylemleri anında telefonla ilk aradığı kişi Ebru Timtik değil miydi?

Savcı Mehmet Selim Kiraz şehit edilmeden 20 gün önce, katıldığı bir televizyon kanalında “Berkin Elvan’ın katillerinden hesap soracağız. Devlet kimseyi sonsuza kadar koruyamaz” diyerek tehditler savuran Ebru Timtik değil miydi?

İstanbul’dan Diyarbakır’a giderek eylem yapan ve terör örgütü PKK’ya karşı yapılan operasyonlara tepki göstererek “Amed’in acısını paylaşmaya geldim” diyen Ebru Timtik değil miydi?

Böyle bir teröristi HDP kutsar da, Atatürk’ün kurduğu CHP bir teröristi kutsamaya kalkar mı?

Fakat konu HD(P)KK’laşmış CHP ise elbette yapar. Zaten terör örgütü sevdalısı CHP, DHKP-C üyesi Ebru Timtik için seferberlik başlatmıştır. Ağıtlar yakıyorlar, Türk devletini suçluyorlar ve bir teröristten masum kahraman çıkarmaya çalışıyorlar.

CHP’nin yörüngesindeki İstanbul Barosunun, terör örgütü üyesi Ebru Timtik’in posterini kurum binasına asması resmen devlete meydan okumaydı. Tük devleti de kısa bir süre sonra onun fotoğrafını indirerek yerine Türk bayrağını asmıştır. Merak ediyorum Savcı Mehmet Selim Kiraz şehit olduktan sonra onun fotoğrafı aynı yere asılmış mıydı?

Tepkiler sonrası tutuşan İstanbul Barosu “M. Selim Kiraz’ı şehit eden eylem, İstanbul Barosu tarafından en ağır şekilde lanetlenen bir terör eylemidir. Bugün de aynı anlayış içinde bulunan Baromuz, her yıl Savcımızı anmakta ve onun isminin yaşatılmasına verdiği önemi her yıl özel olarak vurgulamaktadır” açıklaması yapıyor. Hem katillerine sahip çık, hem şehide... Nasıl bir ruh hastası ve ikiyüzlü olduğunuz bu tavrınızdan belli değil mi?

Terör örgütü DHKP-C merkezinde duran ve pergel gibi dönüp tüm terör örgütlerine sahip çıkan Ebru Timtik gibi birine nasıl sahip çıkarsınız?

Siz nasıl hukukçusunuz, sizin dağıtacağınız adaletten ne olur?

Sizin savunacağınız hukukun Allah belasını versin... Ya sen CHP?

Senin de Allah ayrı belanı versin...

Parti içinde “Bugün hangi terör örgütüne, hangi teröriste sahip çıkalım” diye birbirinizle yarışıyorsunuz.

Özgür Özel, Gürsel Tekin, Sezgin Tanrıkulu, Canan Kaftancıoğlu ve diğerleri DHKP-C’li bir teröriste sahip çıkarak Atatürk’ten böyle intikam aldığınızı mı sanıyorsunuz?

CHP yancısı İP’in yöneticisi Hüsniye Ekingen de “Tek isteği adil yargılanmak olan ölüm orucundaki avukat Ebru Timtik maalesef öldü. Hukuk camiasının, ailesinin ve sevenlerinin başı sağ olsun” mesajını yayınlamış. Bu kadar da CHP’leşme ve HD(P)KK’laşma olmaz ki…

Atatürk nutuklarıyla milyonlar kazanan Yılmaz Özdil denen zevzek de DHKP-C’li Ebru Timtik’in ardından devleti suçlayan, halkı gazlayan, teröriste sahip çıkan şu yorumu yapmış:

“Yazıklar olsun bu ülkeye, yazıklar olsun, bu zulme esir olduğumuz için, sesimizi yükseltme cesareti göstermediğimiz için milletçe utancımızdan yerin dibine girmemiz gerekiyor.”

Zevzek Yılmaz Özdil, DHKP-C’nin o gizli bölümlerinde yakalanan teröristler arasında sen de mi vardın?

Zevzek Yılmaz Özdil, Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı şehit etme planında sen de mi vardın?

Zevzek Yılmaz Özdil, bu devlet bir teröriste ne zulmü yaptı, terör örgütü üyesi birine sahip çıkmadığı için bu millet niçin utanacak?

Kadehi az tokuştur, beynin iyice sulanmaya başladı senin... İradeni, şuurunu iyice kaybetmeye başladın...

Bu CHP’yi, bu Yılmaz Özdil gibileri Atatürk ile beraber anmanın ahmaklığını artık herkes anlasın ve kavrasın... Terör örgütünün yatağı olmuş bunlar, ait olduklarıyla anılmalıdır.

Atatürk bunlar için maske, bunlar için bir istismar aracıdır.

“Atatürk” diye sahte nutuklar attıkları günlerde, terör örgütlerine sahip çıkabilecek kadar alçak ve şerefsizdir bunlar...

      Bunlar utanmasalar gizli bölümlerde teröristlerle yakalanmış Ebru Timtik’i vatan kurtaran Nene Hatun, Kara Fatma diye pazarlayacaklar... Yılmaz Özdil denen zevzeğin yazdıklarına bir daha baksanıza... Allah bu ülkeyi CHP ve yancılarından korusun...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yıldıray ÇİÇEK Arşivi
SON YAZILAR