Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

YARGIDA ÇETE VE CEMAATİN STRATEJİK DESTEĞİ!

Büyük hukuk mücadelesi veren MHP Genel Merkezi avukatı Yücel Bulut, geçtiğimiz Cuma günü düzenlediği basın toplantısında MHP üzerinde kurulan bir yargı kumpasını daha şu cümlelerle deşifre etmişti:

İlgili ihtiyati tedbir kararlarının işleme alınmasının hemen sonrasında, KİM OLDUĞU YARGI ÇEVRELERİNDE ÇOK İYİ BİLİNEN Ankara 2.İcra Hukuk Mahkemesi Hâkimi Burhan YAZ tarafından, henüz ortada açılmış hiçbir dava yokken, ihtiyati tedbir kararlarının infazına ilişkin İcra Müdürlüğü dosyalarının fotokopileri istenilmiştir. Yaklaşık bir haftadır, Ankara 2. İcra Hukuk Mahkemesi Hâkimi, yetkisi ve görevi olmadığı halde, önünde açılmış bir dava dosyası olmadığı halde, ihtiyati tedbir kararlarının infazına ilişkin işlemleri yakından takip etmektedir. Adı geçen İcra Mahkemesi Hakimi'nin kimliği ve mazisi Genel Merkezimizce bilinmektedir. Hafta mesaisinin bitimine sayılı dakikalar kala açıklamış olduğu kararla HANGİ AMACA HİZMET ETTİĞİ DE YİNE ÇOK İYİ BİLİNMEKTEDİR. Bir haftadır, düzenli olarak dava yoluyla önüne gelmemiş olan tedbir dosyalarını, yetkisi olmaksızın temin eden ve inceleyen mahkeme hakimi hakkında HSYK'ya gerekli şikayetler gerçekleştirilecektir."

***

MHP'ye "kayyım atama" tezgâhından sonra ikinci yargıdaki tezgâh bu olmuştur. MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Semih Yalçın MHP'ye "Kayyım atama" tezgâhını deşifre etmişti. Muhatapları 1 ay geçmesine rağmen hala açıklama dahi yapamadılar. Yapmaları mümkün değildir. Yargıya etki eden çetenin hareketliliği devlet kayıtlarına bile girmiş durumdadır.

MHP Genel Merkezi Avukatı Yücel Bulut'un açıklamaları da bu açıdan önemli ve MHP'ye yapılmak istenen operasyona somut örnek olmuştur.

Avukat Yücel Bulut, Ankara 2. İcra Hukuk Mahkemesi Hâkimi'nin bu davranışlarını gördüğü ve yapacağı hamleyi bildiği için günler öncesi tüm önlemlerini almıştır. Bunu da basın toplantısında "Bu nedenle bugün mesai bitimine bir saat kala tesis etmiş olduğu karar bizleri şaşırtmamıştır. Ancak bu ihtimal tarafımızca göz önünde bulundurularak, İHTİYATİ TEDBİR kararlarının Yazı İşleri Müdürleri aracılığıyla ve mahkeme kalemi eliyle uygulanması da ayrıca talep edilmiştir." izah etmiştir.

 

MHP Genel Merkezi Avukatı Yücel Bulut'la Ankara 2.İcra Hukuk Mahkemesi Hâkimi Burhan YAZ'ın verdiği karardan dört gün önce yaptığım özel sohbette, bu hâkimin tüm yargı camiasında cemaatin sembol ismi olduğunu ve muhakkak hukuksuzluk yapacağını, yetkisi ve görevi olmadığı halde müdahale edeceğini söylemiş ve onun için hukuka uygun tüm önlemleri aldığını belirtmişti.

Avukat Yücel Bulut'un öngörüsü aynen gerçekleşmiş ve hâkim Burhan Yaz, kendine yazılan senaryoyu oynamıştır. Sonra öğrendik ki, zaten bu hâkim Paralel Soruşturmasına muhatap ve bu manada fişlenmiş bir kişiymiş…

Zaten cemaat çok büyük seferberlik halindedir. Elindeki tüm güçle maddi ve manevi olarak Meral Akşener'e destek vermektedir. Cemaatin tüm yazar ve trollerinin en büyük gündemi MHP kongresi olmuştur.

Bu hâkimin son intihar dalışı yapmasının ana sebebi de mensubu olduğu cemaatin talebi olmuştur.

Büyük ihtimalle MHP'ye Kayyım atayan 12. Sulh Hukuk Mahkemesi hâkimi Ümran Kaptan ve Ankara 2.İcra Hukuk Mahkemesi Hâkimi Burhan YAZ ilişkilerinin ortaya çıkmasından sonra mesleklerinden ihraç edilecektir. Ortaya çıkan tüm belge ve bilgiler bunu göstermektedir.

Hukuksuzluğu yargı içindeki çeteyle zorlayanların hepsi deşifre olacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yıldıray ÇİÇEK Arşivi
SON YAZILAR