HÂLÂ MHP'YE ZARAR VERMEYE DEVAM EDİYORLAR...

Bugünkü yazıma bir Afrika atasözü ile başlamak istiyorum. "Sular yükseldikçe balıklar karıncaları yer, sular çekildikçe de karıncalar balıkları yer. Kimse bugünkü üstünlüğüne gücüne güvenmemeli… Çünkü kimin, kimi yiyeceğine suyun akışı karar verir."

Sanki; suçlu, siz, biz hepimiziz... Hâlâ su üstüne çıkmaya çalışıyorlar, hâlâ yalandan iyi görünmeye çalışıyorlar, hâlâ orada-burada görünmeye çalışıyorlar ve görüntü veriyorlar. Yazıktır, günahtır, ayıptır... MHP'ye bu kadar zarar vermeye ne hakkınız var?

Lider Devlet Bahçeli diyor ki: "Bakarsanız büyük bir dava adamı pozu verirler. Gerçekte koca bir hiçtirler. İşlettikleri dedikodu şantiyesi, kaynattıkları fitne kazanıdır."

Erkek gibi çıkıp gerçeği konuşamaz pusar sinerseniz yaşayacağınız bütün kötü sonuçlara razı gelirsiniz o vakit her boşluğu ehli olmayan yalama ve yalakalar doldurur.

Söylediğiniz yalanlar, çevirdiğiniz dolaplar alnınıza yazılsaydı eğer aynaya bakamaz, insan içine çıkamazdınız, sözde dürüstlük abideleri sizi. Allah hepinizi ıslah eylesin.

Yazar Emile Zola diyor ki: "Gerçeği yerin altına gömseniz bile, o bir gün büyüyecek ve ortaya çıkacaktır."

MHP bizim baba ocağımızdır, karargahımızdır, kutlu yuvamızdır! Ve MHP bizim sevdamızdır. Bu değerleri makam ve mevki için göz ardı edemeyiz.

İtibarı makam gücünde arayanlara; "İtibar, itimadın mükafatı ve neticesidir." Kibir, karakterin en iğrenç ifadesiyken, tevazu karakterin en güzel ifadesidir.

Fransız yazar-düşünür Victor Hugo diyor ki: "Yerini vaktinde terk etmeyi bilmek, gerçek olgunluktur. Sadece acizler kalmakta ısrar eder.

Koltuk için girmediğiniz kılık, takmadığınız maske, çevirmediğiniz fırıldak kalmadı. Bir koltuk bulmak için çalınmadık kapı, aşındırılmayan eşik, girip çıkılmadığı kapı kalmadı. Koltuk için kimin ne yapacağını herkes biliyor!

Şu unutulmasın ki, yuvarlanan taş yosun tutmaz. Kapı kapı gezen de makam bulamaz. Günü birlik taraf değiştiren kişiler istikballerini kayıp ederler.

Hz. Ali diyor ki: "En bilge insan, eksiğini, kusurunu, yanlışını bilen kişidir. Sözünü tutan, bencilliği yıkan, dar hesapları aşan kişidir. Kötülüklere, kötüye yüz vermeyen, dostlukla, iyiliklerle güzelleşen, dünya yıkılsa da öz değerlerine bağlı olan kişidir."

Ülkücü her şeyden önce iyi insan olmalı, içinde Allah korkusu olmalı, imanlı olmalı ve dinini yaşamalı, ülkücü yalan söyleyemez, ülkücü adam satamaz, ülkücü cefakar, vefakar ve fedakar olmalı, davasının adamı olmalı... Ülkücü adam gibi adam delikanlı olmalı!

Bizim yolumuz; ak sakallı kocaların, Vatan, Millet diyen Bilge Liderin, helalin, doğruluğun ve tevekkülün peşinden giden, binlerce yıldır İstiklal Sancağı dalgalansın da ben hiç olayım diyenlerin yoludur. Allah nefse düşenlerin şerrinden davamızı da ülküdaşlarımızı da korusun.

Bu davada Ülkücünün bedduasını alanın ve bu davaya yanlış yapanın siyasette iki yakası bir araya gelmemiştir. Biz kimin ne yaptığını iyi biliyoruz. Doğruları söylemeye ve MHP'ye sahip çıkma noktasında mücadelemize devam edeceğiz.

 

Zakir TERCAN

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.