MHP GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR!

Milliyetçi Hareket Partisi inançların, ilkelerin tüm değerlerden daha üstün tutulduğu bir partidir. Bu yüzden fikir dokusunun sağlamlığı ve mensuplarının bu fikri değerlere ödünsüz sadakati MHP’yi diğer partilerden farklı kılar.

Bu özelliği ile MHP Türk Milleti’nin öz değerlerine sıkı sıkıya bağlıdır. Uzun ve şartlara göre değişmeyen bir siyasi çizgisi vardır. MHP, Küresel güçlerin uşağı olmayı değil, Türkiye'yi Küresel güç yapmayı hedefleyen bir siyasi partidir.

MHP, oy kaygısı ile hareket etmez. Oy kaygısı ile fikirlerinden taviz vermez. Bu yüzdendir ki, "Önce ülkem sonra partim" şiarını temel düstur kabul eder.

MHP, için Türk milleti ve onu var eden değerler önemlidir. Bu sebepten dolayı uluslar arası arenada küresel güçlerin uşağı olmak değil, Türkiye’yi tarihine yakışır şekilde küresel güç haline dönüştürme hedefi vardır.

Türk milletinin en güvendiği ve güven duyduğu parti MHP'dir. MHP; oy verse de vermese de, Türk milleti’nin her dönemde en çok güven duyduğu siyasi partidir. Vatandaşlarımız bilirler ki, MHP vardır, Türkiye yanlış yola girdiyse, tehlikeye düştüyse buna karşı çıkacak, uyaracak MHP vardır.

Kuyruklu yıldızlar yok olup gitti ama MHP hâlâ varlığını sürdürüyor. MHP tarihi boyunca Alpaslan Türkeş’ten Devlet Bahçeli’ye kadar uzanan 49 yıllık süreç içerisinde hiç bir zaman fikri çizgisinde kırıklık yaşamamıştır. Zaten 49 yıllık varlık sebebi de budur.

Günlük ya da dönemsel ikbal kaygısı ile kurulan nice, döneminde iktidar olmuş, siyasi parti bugün varlığını yitirmiştir. Hepsi daha sonra birer kuyruklu yıldız gibi yok olup gitmişlerdir. Ama MHP inançları ile bugün hâlâ vardır ve Türklük var olduğu sürece yaşamını sürdürecektir.

Gelelim bugüne... Türkiye'nin varlığı tehdit altındadır. Bugün Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en karanlık dönemlerinden birini yaşamaktadır. İçten ve dıştan kuşatılan Türkiye’nin, başta bölücü siyasal faaliyetler yüzünden varlığı tehdit altındadır. Milli varlığı tehdit altındadır. Ekonomisi saldırı altındadır.

Doğru ses yine MHP'den gelmiştir ve de gelmeye devam ediyor. MHP'nin Ülkesi için yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Kanını, canını her daim vermeye hazırdır. Çünkü Lider Devlet Bahçeli de bir çok defa Ülke meseleleri ile ilgili can alıcı ifadeler kullanmıştır.

MHP, 31 Mart 2019 Tarihinde yapılacak Belediye seçimlerinde başarı ile çıkmak zorundadır. Peki görünen nedir? Görünen odur ki; MHP gümbür gümbür geliyor!

 

Zakir TERCAN

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Zakir TERCAN Arşivi
SON YAZILAR