SEMİH YALÇIN BİZİM GAZİMİZDİR…

Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız, İstanbul Milletvekilimiz, Sayın Prof. Dr. Semih Yalçın Büyüğümüzü saygıyla, hürmetle selâmlıyorum. O, Bizim için ülkü devi bir serdengeçtidir. O bu davanın çilesine, külfetine talip olmuş GAZİMİZDİR!

Üzerine her ne düşüyorsa fazlasıyla yerine getirmek için büyük mücadele eden, birlik-beraberlik içinde Davamıza ciddi manada ve her konuda katkı sağlayan ilim irfan sahibidir.

Değerli Büyüğümüzü; yazmaya kalksam sayfalar almaz. O iyi bir eş, iyi bir baba, çalışkan, azimli, hayır-hasenat yapan, insanların iyiliğine koşan, iyi bir Ülkücü, iyi bir dava adamı ve kendi dünyasında yaşayan temiz bir yürektir.

O, haydut dünyaya baş kaldıran, haksızlığa isyan eden, mazlumun yanında, zalimin karşısında olan yürekli bir kişidir. O Hakk'a sarılarak doğru yolda yürüdü ve doğru yolda başarı sağlayan temiz bir insandır. Doğru insan her daim kazanır. Sabır her şeyin ilacıdır.

O, hep bana, hep bana demeyen, bölüşmeyi seven; gönlü çok zengin, ekmeğini bölüşen; herkesi kucaklayan, esprisi bol olan herkesin ağabeyi, büyüğüdür. Sevdiği insana, dost insana, vefalı insana sahip çıkan asil ruhlu, erdemli, adam gibi adamdır…

O, çok zor dönemlerde geri adım atmayan, hayatın acımasız dişlilerine yem olmamak için mücadele eden, Komünist militanlara geçit vermeyen, özü bir, sözü bir olan, hiç kimsenin ama hiç kimsenin önünde eğilmeyen, bükülmeyen bir yiğittir.

O, herkesin hocası, o her konuda olduğu gibi; Hayatta da herkese hep doğruları ve gerçekleri söyleyendir. O hayatından hiç ödün vermedi, o hiç kimseye eyvallah etmedi, o hiç yalandan iyi görünmedi, o tavşana kaç tazıya tut demedi, o hiç kimseye mavi boncuk dağıtmadı. O hep kendi ayakları üstünde durmaya çalıştı.

Değerli Büyüğümüzün gönül bahçesi insan sevgisiyle dolu…

* O herkese dost..

* O herkese can..

* O herkese kurban..

* O kalbi, gönlü merhamet dolu..

* O herkesi kucaklayan, herkesin yardımına koşan, herkesin iyiliğini isteyen temiz bir insandır, beyefendidir. Ne de olsa ilim adamıdır.

* Sanmasınlar değerli Büyüğümüz bir çukurda kaybolur, yok olur gider..

* Sanmasınlar ölüm ona korku salar..

* Sanmasınlar baş koyduğu yoldan geri döner..

* Sanmasınlar güçlünün karşısında eğilir, bükülür yok olur..

* Sanmasınlar sözünden döner ve kahpelerin önünde diz çöker!..

Çünkü o çelik den bir yaydır, Allah dostudur.

Değerli Büyüğümüzün; hayatı mücadele ile geçen, hayatın ne olduğunu iyi bilen, hayatını zorluklar içinde çile çekerek ve çileye talip olarak sürdüren yürekli bir candır.

Değerli Büyüğümüz; rotasını kaybetmiş şahsiyetsizlere ders veren, midesini dünyalık menfaatler uğruna harcayanlara inat, baş koyduğu yolda gözünü budaktan esirgemeyendir. Samimiyetin, sadakanın, vefanın, sevginin bizatihi kendisidir.

* Korkaklara cesareti...

* Gaddarlara merhameti...

* Duygusuzlara vicdanı...

* Düşüncesizlere aklı...

* Dünsüzlere yarını...

* Zalimlere şefkati... Gösterendir!

Bu nedenle; hatırlamak isteyenlere çok şey hatırlatırdı. Çünkü; O Yıldızlar gibidir. O hep karanlıkta ortaya çıkan bir değerdir.

Değerli Büyüğümüz; gerçek dost olup, insana mutluluğun yanında iç huzuru verir. O yola çıktıklarını, yolda bulduklarına değişen karakter yoksunu değildir.

O bizim kıymetlimiz, O Saygıdeğer Genel Başkanımızın kader arkadaşı, yol arkadaşı, sırdaşı, güvendiği temel taşıdır.

O bizim için çok kıymetli, çok değerlidir. Asla yalnız değildir. Her daim yanında dik durduk, dik durmaya devam ediyoruz. O bizi çok kolladı, çok sahiplendi, kimseye yem ettirmedi. Ahde vefa imandandır. Bugüne kadar hep bizi evladı gibi gördü, evladı gibi bağrına bastı. Büyüğüme saygılarımı, hürmetimi iletiyorum. Biz kendisinden razıyız, Rabbimde ondan razı olsun! Dua ve muhabbetle selamlıyor, ellerinden öpüyorum. Allaha emanet ol koca yürekli koca kurt...

Zakir TERCAN

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Zakir TERCAN Arşivi
SON YAZILAR